Starší dorostenci se Vsetínu odevzdali! Ztráta bodů na domácím ledě může později hodně mrzet

21.11.2014, Gabriela Juříková

V sychravém počasí pátečního listopadového odpoledne přivítali starší dorostenci RT TORAXu na ledě hlavní haly porubského zimního stadionu tabulkového souseda, předposlední Vsetín. Předchozí vzájemné duely daly tušit, že zápas 23. kola bude mít náboj. Vždyť se hrálo o velmi cenné body do dalších extraligových bojů. Porubští hráči však do utkání vstoupili velmi vlažně, bez chuti a touhy zvítězit. V první třetině sice dokázali na dvojí vsetínské vedení odpovědět gólem Dominika Csabaly, který byl i u druhé vyrovnávací branky v podání Jakuba Konvičky, jenže v prostřední části šli hosté dvěma góly do vedení, které Poruba smazat už nedokázala a přišla tak o důležité body. A ty mohou později hodně chybět!

RAKO Extraliga staršího dorostu - 23.kolo pá 21.11.17:00
2:4(2:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Csabala (Horváth), 19. Konvička (Csabala) – 7. Lainka (Kovář), 17. M. Weintritt (J. Weintritt, Lainka), 30. Kovář (Janošek, Rýpar), 35. Dubnický (Gharibyar). Rozhodčí: Trombík – Bojda, Mikler.. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 23:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (35. Bayer) –Široký, Olšr, Bijota, Halška, Prepsl, Boháč, Prokeš – Csabala, Horváth, Konvička – Irgl, Bialoň, Korec – Žídek, Dohnal, Šustala – Veselý
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Jenáček, J. Weintritt, Augustin, Vítek, Ševčík, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, M. Weintritt, Jochymek, Kovář, Janošek

Ve hře bylo víc než jen tři body do tabulky a poslední pozice ve skupině Východ. Přesto to vzali hráči RT TORAXu za špatný konec. Od prvních minut bylo vidět, že mají těžké nohy, všude byli poslední a na získání kotouče se nadřeli. Nechodili do osobních soubojů a chyběla jim chuť i bojovnost. Naopak Vsetínští si důležitost zápasu uvědomovali a do utkání vstoupili s elánem a potřebným nasazením. V sedmé minutě tak mohli slavit úvodní branku, o kterou se postaral důrazem a drzostí na brankovišti Petr Lainka.

Šanci na vyrovnání dostali domácí v následné přesilovce, jenže bez střel to rozhodně nešlo. Nakonec se podařilo ujet po pravém křídle Horváthovi, který přes obránce nahrál mezi kruhy najíždějícímu Dominiku Csabalovi, který se nemohl netrefit do odkryté poloviny Bechného brány. Vyrovnaný stav však nezůstal dlouho beze změny. Podruhé byl Škoda překonán, když domácí špatně střídali obránce a Michal Weintritt jel sám nikým neatakován k porubské bráně.

I na tuto branku se podařilo domácím odpovědět. Do Csabalovy střely vložil hůl Jakub Konvička a do kabin odcházely oba soupeři za nerozhodného stavu 2:2. Hra domácích nebyla ideální, ale když dokázali na každé vsetínské vedení odpovědět, nikdo nepředpokládat co nastane v dalších dvou třetinách. Zhruba v polovině druhé třetiny se naskytla hostům přesilovka, kterou velmi brzy proměnili ve vedoucí gól. Janošek nahrál zpoza Škodovy brány před brankoviště Davidu Kovářovi a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná.

Domácí se pokoušeli Bechného překonat, jenže ztroskotávali na bídné koncovce, špatném načasování dorážek a leckdy i střel. V pětatřicáté minutě se po zahrání zakázaného uvolnění vhazovalo po levici gólmana Škody. Buly vyhrál Vsetínský Gharibyar na Matěje Dubnického, který se trefil těsně pod horní tyč – 2:4. Do branky Poruby se postavil Sebastián Bayer a tak trochu u díky jemu se do konce druhé části utkání na stavu nic nezměnilo. Třetí třetinu začali domácí početní výhodou, ale ani následné dvě přesilovky, které jim Vsetín v třetím dějství poskytl, nevyužili.

Hosté druhého porubského gólmana nepřekonali a po bezbrankové třetí třetině si odvezli zaslouženě tři body. Vsetín šel za výhrou od prvních sekund zápasu. Poruba od začátku působila odevzdaně, bez bojovnosti, bez nadšení a energie. Ztracené body na domácím ledě mohou v pozdějších bojích o extraligovou příslušnost hodně mrzet a chybět. V sobotu 22. listopadu hrají od 16 hodiny utkání v Brně.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Z naší strany tragických celých šedesát minut. Hráli jsme bez bojovnosti, bez nasazení, bez komunikace. Kluci na střídačce nežili, nekomunikovali a hodně mě zklamali. Vsetín dnes vyhrál naprosto zaslouženě.

Jiří Weintritt, st. (VHK Vsetín): První třetinu jsme hráli vlažně, kluci byli nervózní, ale po důrazné domluvě v první přestávce jsme byli už lepším týmem a měli jsme více ze hry a tlačili se více do brány. Zaslouženě jsme vyhráli, podržel nás gólman a povedlo se i stabilizovat obrannou hru.