Starší dorost vyrovnal až v závěru utkání, nájezdy patřily Vsetínu

27.08.2014, Gabriela Juříková

Přípravné období se neudržitelně blíží k závěru a hráči odehrávají svá poslední přátelská utkání. Po skvěle odehraném mezinárodním turnaji IS SPORTS CUP 2014, na kterém vybojovali svěřenci trenéra Petra Rambouska druhé místo, se postavili v mrazivé hale porubského zimního stadionu domácímu soupeři Vsetínu. Jako první se dvakrát prosadili v začátku druhé třetiny hosté, a přestože její závěr patřil domácímu týmu, góly do vsetínské branky padaly až v samém závěru utkání. Snížení zařídil David Malát a vyrovnávací branku slavil Milan Vospálek. V nájezdech uspěl jediný hráč a Vsetín si tak připsal pomyslnou výhru. Poslední přáleták sehrají starší dorostenci v pátek 29. srpna od 11:45 s Vítkovicemi.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. st 27.8.12:45
VHK ROBE Vsetín
2:3sn(0:0, 0:2, 2:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 50. Malát (Dang), 60. Vospálek (Konvička) – 23. Weintritt M.(Dubnický), 26. Augustín (Jochymek), rozh. naj. Jochymek. Rozhodčí: Mikula – Moravec, Kořistka. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dobečka – Pažický, Boháč, Široký, Olšr, Prokeš, Skokan, Prepsl – Dang, Holub, Konečný, Vospálek, Csabala, Dyba, Šustala, Irgl, Malát, Bialoň, Horváth, Konvička
VHK ROBE Vsetín: Barvín – Weintritt J., Rýpar, Augustín, Lišaník, Richter, Kružela, Bartek, Janošek, Lainka, Jochymek, Dubnický, Kovář, Weintritt M., Gharibyar, Abazaj, Toman

Od začátku byl mač Poruby se Vsetínem vyrovnanou partií. Hrál se bojovný hokej s mnoha osobními souboji na mantinelech, které střídaly nepřesnosti v rozehrávkách a zakončeních. Střelce branek začali zapisovatelé zaznamenávat a ž v druhé třetině, kdy v třiadvacáté minutě překonal Dobečku Michal Weintritt. Po třech minutách se stav utkání změnil, když na 2:0 ve prospěch Vsetína zvyšoval Patrik Augustín. Střelu zápěstím pod horní tyč nedokázal Dobečka svou lapačkou vykrýt.

Porubští trenéři nabádali důrazně hráče k lepšímu a intenzivnějšímu bruslení. Zlepšený pohyb a důraz na puku byly okamžitě znát. Domácí si vypracovali tlak v útočné třetině a chybělo jen pomyslné štěstí v zakončení. Irgl to zkoušel z forhendu, bekhendu i z otočky, ale pokaždé narazil na dobře zorganizovanou vsetínskou obranu. Ani střely obránců Skokana či Olšra nenašly cíl.

Po přestávce se domácí nadále pokoušeli zvrátit nepříznivý stav. Dokázali si vytvořit gólové příležitosti, jenže mířili mimo Barvínovu branku. Až špatná rozehrávka vsetínského obránce dala příležitost Porubě vrátit se do utkání. Mezi kruhy vystihl přihrávku Dang a Davida Maláta vybídl přesnou nahrávkou ke snížení. Do konce zápasu zbývalo deset minut, což byla dost dlouhá doba na vyrovnání.

Vsetín nabídl domácím přesilovku, ale brzy se hrálo ve čtyřech, když Prokeš zahrál vysokou holí. Druhá šance v početní výhodě na sebe nenechala dlouho čekat. Poruba se čtyřmi hráči, Vsetín se bránil se třemi hráči, a přestože měli domácí velký tlak, oslabení přečkali. V poslední minutě si vzala Poruba oddechový čas, a jakmile se zmocnila po buly kotouče, hrála power-play.

Vsetínští však puk u mantinelu vybojovali a rozjeli se na prázdnou bránu. Boháč dělal, co mohl, aby zabránil vsetínským skórovat do prázdné brány. Jochymek však v zakončení chyboval a ze tří merů odkrytou klec netrefil. Poruba rychle otočila hru a usadila se v útočné třetině. Obránci čekali osamoceni na přihrávku, ale vše uhrála čtveřice útočníků okolo branky. Konvička nabil Milanu Vospálkovi, který puk doslova protlačil přes Barvínovy betony – 2:2.

Následovaly tři nájezdy na každé straně. Uspěl pouze první exekutor Dominik Jochymek. Michalu Weintrittovy Dobečka kotouč vypíchl a Patrik Augustín mířil do gólmanovy výstroje. V porubských barvách zkoušel Barvína prostřelit Lukáš Irgl, který jen těsně minul horní brankovou tyč. Milan Vospálek mířil do gólmanské výstroje a Jakub Horváth zkoušel prostor mezi betony, ale Barvín je včas zaklapl.

Pomyslné vítězství bral Vsetín zaslouženě. Sice netrefil prázdnou branku, na kontaktní porubskou branku nahrál hostující obránce, ale za bojovnost, nasazení a chuť do hry si zasloužil Vsetín vyhrát. V pátek 29. srpna od 11:45 budou porubští mladíci hostit městského rivala Vítkovice. Jelikož nejsou trenéři s hrou některých hráčů spokojeni, je otázka, v jakém složení se proti silným Steelařům postaví.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): K tomuto mančaftu momentálně nemám co říct. Kluci jsou na tom špatně individuálně technicky i fyzicky. Smutné je, že starší hráči, útočníci z loňského kádru, kteří by měli být letos tahouny, nehrají vůbec nic. Jsou jaloví, plonkoví a někteří by si nezasloužili vůbec hrát extraligu. Jejich hra je tragická a snaží se a hrají jen mladí kluci. Nejlepším hráčem byl nezkušený gólman Dobečka. Že jsme se soupeři gólově vyrovnali, byla zásluha právě soupeře. Na první gól nám přihrál, pak netrefil prázdnou bránu a nám se podařilo důrazem před brankou vyrovnat.

Zdeněk Čech (HC Vsetín): Utkání bylo vyrovnané, hodně bojovné s mnoha nepřesnostmi. Podařilo se nám dostat se do dvoubrankového vedení, ale pak bek namaže na kruzích soupeři, což se nesmí stávat a brankou na 1:2 se soupeř dostal do hry. Tím že jsme netrefili při Porubské power-play prázdnou branku ze tří metrů, zafungovalo, nedáš, dostaneš a přišla vyrovnávací branka. Ale jak jsem řekl, bylo to vyrovnané utkání, i když jsme možná chvílemi byli lepší. Hráli jsme téměř s kádrem, který bude nastupovat v extralize, přesto bychom ještě dva útočníky potřebovali.