Starší dorost vypálil Uherský Brod, dvěma góly se blýskl Häring

04.03.2018, René Chyla

Starší dorost zakončil třízápasový venkovní trip vítězně a z devíti možných bodů přivezl rovných osm. Venkovní štaci svěřenci Karla Suchánka uzavřeli v Uherském Brodě, kde k výhře postavili základy už v první třetině, díky níž také nakonec vyhráli poměrem 5:2. U tří branek byl Daniel Stodůlka, Daniel Häring si pak zapisuje dva střelecké zápisy.

Regionální liga staršího dorostu - N24 ne 4.3.16:30
HC Spartak Uherský Brod
2:5(0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 33. Buráň (Vaculík), 50. Macharáček (Šmíd) – 12. Stodůlka (Brodek), 19. Bořuta (Richtár), 21. Béreš (Richtár), 45. Häring (Kroček, Stodůlka), 52. Häring (Brodek, Stodůlka). Rozhodčí: Šudoma – Hubáček, Zapletal. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 22. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Spartak Uherský Brod: Vystrčil – Buráň, Kovalčičin, Kužílek, Macharáček, Pospíšil, Uhříček – Fuga, Hendrych, Šmíd, Vaculík, Vranec
HC RT TORAX Poruba: Kraina – Zajíc, Kroček, Timura, Becher, Pliska – Vojtášek, Richtár, Anlauf, Krátký, Bořuta, Dlouhý, Stodůlka, Béreš, Häring, Brodek

Daniel Stodůlka (POR) (1+2)
Daniel Häring (POR) (2+0)
Jan Richtár (POR) (0+2)

První třetina v režii HC RT TORAX

Porubští hokejisté mají z letošní sezony na Uherský Brod jen ty nejlepší vzpomínky, v každém zápase se totiž střelci HC RT TORAX utrhli a vždy nastříleli soupeři shodně sedm branek. V podobném duchu začali Ostravané na ledě Spartaku i počtvrté a bezbrankové skóre bylo prolomeno krátce poté, co domácí ubránili své oslabení. Jiří Brodek nahrával dvanáct vteřin po početní převaze Danielu Stodůlkovi, který bez lítosti propálil Petra Vystrčila – 0:1. Necelé dvě minuty před první sirénou ale hosté udeřili podruhé. Jan Richtár poslal ideální pas na Richarda Bořutu, jenž se svého úkolu zhostil na jedničku – 0:2.

Béreš po pauze rychle udeřil, naději vykřesal Buráň

Ostravané potvrzovali roli favorita i po první přestávce. Už po 35 vteřinách nachytal domácího brankáře v nedbalkách Viliam Béreš, který zužitkoval další přesnou nahrávku Jana Richtára – 0:3. Porubští následně ubrali na plynu, čehož dokázali domácí využít až při přesilovce krátce po polovině základní hrací doby. Petr Vaculík našel Davida Buráně, jenž pokazil Oskaru Krainovi naději na čisté konto – 1:3. Spartak se o pár minut později mohl dostat na kontakt při další výhodě, tu ale nevyužil, a tak HC RT TORAX vedl i po dvou třetinách o dvě branky.

Vítězství pečetil dvěma góly Daniel Häring

Drama se v Uherském Brodě ale nekonalo, už ve 45. minutě totiž nabídku Filipa Kročka usměrnil za Vystrčilova záda Daniel Häring, který vrátil Ostravanům tříbrankové vedení a definitivně přiškrtil domácí naděje využitím přesilové hry – 1:4. Spartak byl nebezpečný zejména při přesilovkách, další z nich využil na počátku 50. minuty, v níž Jakub Šmíd přihrával na hůl Ondřeji Macharáčkovi, který propálil porubského gólmana podruhé – 2:4. To však z branek ale stále nebylo vše, za dvě minuty pak napřáhl znovu Daniel Häring a porubský útočník byl i tentokrát úspěšný – 2:5.