Starší dorost v nájezdech úspěšnější. Po ubojovaném výkonu bere dva body

04.10.2017, David Kubatík

V zápase Silesia Bisset cupu se starší dorostenci utkali s týmem Polska do 18 let. V zápase, ve kterém se toho po hokejové stránce nestalo příliš mnoho nakonec dokázali zásluhou Tomáše Vojtáška zvítězit po samostatných nájezdech a připsat si bonusový bod do turnajové tabulky. Zápas byl odehrán velice rychle. Hráči ho dokázali odehrát za necelé dvě hodiny.

Regionální liga staršího dorostu - Silesia Bisset Cup st 4.10.17:10
Polsko "18"
1:0sn(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: Rozhodující nájezd Vojtášek. Rozhodčí: Janda R. – Kořistka, Janda L. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 1:0.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Kroček, Husák, Nagy, Krátký, Pitucha, Becher – Vojtášek, Richtár, Bukowski, Fabianczyk, Stodůlka, Anlauf, Béreš, Häring, Brodek, Vavřík
Polsko "18": Lipiňski – Ciesla, Opilka, Cuber, Kot, Urbaňski, Schmid, Kvak, Dworazny – Misterkiewicz, Chabior, Krzyzek, Swiadek, Augustniak, Zajac, Khoperia, Idisiak, Krzton, Plachetka, Wroblewski, Kapusta

První třetina nám příliš hokejové krásy nepřinesla. I přes to, že v ní hráli domácí tři přesilové hry, neprosadili se. Z jejich strany stojí za zmínku pouze dvě šance Bukowského z deváté a desáté minuty. V obou případech se krásným způsobem proháčkoval až před gólmana, který ho ale vždy dokázal vychytat. Jinak byl zbytek třetiny ale spíš bídný a velmi silně prořídlé tribuny RT TORAX ARENY se předvedenou hrou moc kochat nemohly. Oba týmy tak po siréně zamířily do šaten za nehokejového stavu 0:0.

Hra ve druhé třetině, bohužel, pokračovala v nastoleném trendu z té první. Ze strany hostů stála za zmínku snad jen pěkná akce z dvacáté sedmé minuty, když byl Arian Chabior sám před Mrázkem. Ten však zachoval chladnou hlavu a poradil si jak s jeho první šancí, tak i s následnou dorážkou. Ze strany domácích za zmínku stojí snad jen jejich přesilovkový závar z třicáté druhé minuty, se kterým si však polská obrana v čele s brankářem Lipiňskim poradila. Na začátku třicáté páté minuty se pak ještě Lipiňski zaskvěl, když prokázal rychlé reflexy a do lapačky chytil puk mířící do jeho odkryté branky. Víc se toho už ve druhé periodě nestalo, a tak na světelné tabuli stále svítilo ono fotbalové skóre 0:0.

Ani třetí část nám příliš hokejového vzruchu nepřinesla. V první polovině této dvacetiminutovky sice Porubští několikrát zahrozili, nic z toho ale nebylo. Hra se odehrávala hlavně ve středovém pásmu a v rozích, a tak gólmani obou týmů tedy na ledě spíše mrzli. A v posledních dvaceti vteřinách to ještě nakonec byli Poláci, kteří mohli rozhodnout. Jejich závar však i díky jejich nemohoucnosti v koncovce, která je v celém utkání provázela, neproměnili.

Zápas tak nakonec rozhodly dodatečné samostatné nájezdy. Z pěti pokusů na obou stranách se nakonec trefil pouze Tomáš Vojtášek ve druhé sérii. Nutno ovšem říct, že se trefil parádně pod horní tyč. Jelikož se už nikdo z dalších devíti exekutorů neprosadil, porazili domácí Porubané v rámci Silesia Bisset Cupu tým Polska do 18 let 1:0 po samostatných nájezdech.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): Z naší strany to nebyl úplně stoprocentní výkon, hráli jsme tak na osmdesát procent. Kluky ale můžeme pochválit, hlavně gólmana, jelikož jsme nedostali gól. Na druhou stranu bychom měli proměňovat šance. Hráči na nájezdy nebyli předem daní, ale posílali jsme je na ně až v době, když jsme věděli, že budou. Trošičku jsme ty hráče obměnili po minulé nájezdové prohře se Šumperkem, ale příliš to nepomohlo. Výhru máme hlavně díky gólmanovi.

Artur Szlósarczyk (Polsko U18): Není moc zápasů, kdy utkání skončí 0:0. Nyní tato situace nastala, více stoprocentních situací měla domácí Poruba. Chci také pochválit brankáře Lipiňského, protože nás v zápase podržel a chytil tři nebo čtyři stoprocentní šance. I když jsme si řekli, jak chceme hrát, neplnili jsme to. Nebojovali jsme na modré čáře, v předbrankovém prostoru, ale bojovali jsme o mantinely a o každý metr ledu. Těší nás ten jeden bod, který jsme tu uhráli. Nájezdy jsou už jenom loterie.