Starší dorost přetahovanou s Mladou Boleslaví zvládl za tři body

27.02.2015, Gabriela Juříková

RAKO extraliga staršího dorostu jde do finále a o tomto víkendu se uzavře do konečné podoby. Porubští mladíci v pátečním podvečeru přivítali na druhé porubské hale stejně staré hráče z Bruslařského klubu Mladá Boleslav. V utkání byli opticky lepším týmem hosté, ale v koncovce naráželi na kvalitního gólmana Škodu. Od poloviny první třetiny pak otevřeli skóre domácí gólem Ondřeje Žídka, jenže do přestávky se přeci jen Mladé Boleslavi podařilo domácího brankáře překonat a utkání vyrovnat. V začátku druhé třetiny šel RT TORAX po druhé do vedení díky rychlým rukám Lukáše Irgla, jehož střela byla, jak se později ukázalo, vítězná. Zítra, teda v sobotu, 28. února se na porubském ledě od 13:30 představí lídr tabulky Jihlava.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 43.kolo pá 27.2.17:15
BK Mladá Boleslav
2:1(1:1, 1:0. 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Žídek (Dang), 23. Irgl (Střondala, Konvička) – 20. Dančišin. Rozhodčí: Klapetek – Moravec, Vengřín. Vyloučení: 7:10, navíc Malát a Šustala (POR) 5+OK , Uřídil a Chládek (MBL) 5+OK . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Skokan, Prepsl, Boháč, Prokeš, Dobeš – Nardelli, Horváth, Dohnal – Csabala, Malát, Šustala – Irgl, Střondala, Konvička – Žídek, Veselý O., Dang
BK Mladá Boleslav: Marek – Chládek, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis – Prokop, Vajsejtl, Vaníček, Rypar, Kalaš, Kerda, Veselý J., Uřídil, Dančišin

Utkání začali lépe hosté a poměrně dlouhou dobu tlačili RT TORAX do defenzívy. Moc střel ale na Škodu nevyslali. S přibývajícím časem domácí dokázali přečíst hru soupeře a pomalu se dostávali do střeleckých pozic. V polovině první třetiny otevřel zápasové skóre pohotovou střelou z mezikruží Ondřej Žídek po nahrávce Danga od pravého mantinelu. Pak RT TORAX získal 53 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem a ani klasickou početní výhodu nedokázali domácí proměnit v dvoubrankové vedení.

Když už se zdálo, že do kabin půjde Poruba s radostí, dokázala Mladá Boleslav potrestat domácí zaváhání v obraně a Milan Dančišin padesát pět vteřin před přestávkou vyrovnal. Ve třetí minutě druhého dějství se proháčkoval středním pásmem Lukáš Irgl a kličkou k levé Markově tyči dostal puk podruhé za jeho záda. Jak se nakonec ukázalo, byla to vítězná trefa. V utkání již žádný gól nepadl, přestože se oba týmy dost tlačily do brány. Třetí třetina byla pak jen o emocích nejen na ledě ale i na tribunách.

Mladoboleslavští ztroskotávali na dobře chytajícím gólmanovi Škodovi a dohrávali hodně tvrdě osobní souboje, což vedlo k mnoha emotivním situacím jak u mantinelů, tak před gólmany. V začátku devětapadesáté minuty rozdal hlavní sudí celkem 102 trestných minut, když vyloučil na obou stranách po dvou hráčích do konce utkání s pěti minutovými tresty za rvačky před gólmanem Markem. Hosté nakonec měli i další vyloučené a utkání se dohrávalo už jen z povinnosti. RT TORAX dá se říct, že oplatil Mladé Boleslavi prohru a zítra je čeká poslední zápas sezóny s lídrem tabulky Jihlavou.

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Kluci dnes bojovali a výhru si opravdu zasloužili. Chtěli jsme jim oplatit prohru na jejich ledě, což se po dramatickém konci utkání nakonec povedlo. Prvních deset minut byla Boleslav jasně lepším týmem, ale naši kluci to ustáli. Pak byl zápas zcela vyrovnaný a my jsme si šli za svým cílem.

Tomáš Černík (BK Mladá Boleslav): Naše koncovka je celou sezónu problematická, moc gólů jsme nedali, snad nejmíň ze všech týmů, ale dobře zachytal soupeřův gólman. Kluci chtěli rozhodně vyhrát, a když se jim střelecky nedařilo, přitvrdili a z toho pak pramenila vyloučení. První třetinu jsme určovali tempo, ale od druhé třetiny byla Poruba lepší a díky neproměněným šancím jsme dnes nevyhráli.