Slíž nahrával na vyrovnávací branku, k zisku bodu to však nestačilo

07.12.2017, Gabriela Juříková

Tam, kde základní část ELIOD extraligy mladší dorost Poruby soutěžním kolem skončil, tam nadstavbu stejné soutěže taky začal. Po pěti dnech se svěřenci trenéra Pavla Leksovského podívali do Werk Arény, kde ve čtvrtečním odpoledni 7. prosince odehráli ještě lepší utkání než to předchozí. Michal Rambousek si při druhém startu v porubském drese připsal druhou branku a při vyrovnávací brance asistoval. První asistenci slavil gólman Marek Slíž. Vyrovnané utkání už už spělo do prodloužení, ale třicet dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Králík rozhodl, že tři body zůstanou v Třinci.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 19 čt 7.12.14:30
HC Oceláři Třinec
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Wardas (Przybyla), 26. Kašpárek (Ramík), 60. Králík (Wardas) – 13. Rambousek (Moškoř), 34. Kubík (Rambousek, Slíž). Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 34:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Oceláři Třinec: Halouzka – Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Bujak – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Gelnar, Hlaváč, Puchala, Machů, Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Moškoř, Rambousek, Krčmarský

Vedení ze třinácté minuty, které zařídil svým druhým gólem v porubském drese Michal Rambousek, hosté dlouho neudrželi. Domácí vyrovnali do tří minut trefou Tommyho Wardase a v druhé části zápasu misky vah Oceláři v šestadvacáté minutě přetížili na svou stranu díky gólu Alexandra Kašpárka.

Porubané ale dokázali do druhé přestávky odpovědět brankou Martina Kubíka, jemuž nahrával Rambousek a první asistenci si připsal gólman Marek Slíž. Takže se od čtyřiatřicáté minuty začínalo o výhru bojovat od nuly. Už to vypadalo, že vyrovnané utkání spěje do prodloužení, když v čase 59:28 Lukáš Králík

Další utkání mají porubští mladší dorostenci na programu v sobotu 9. prosince od 13:30 hodin doma proti Warrioru.