Skvělý vstup do turnaje, Poruba si na úvod poradila s polskou reprezentační dvacítkou

12.08.2015, Adam Bagar

Porubští hokejisté vstoupili do domácího turnaje O pohár RT TORAX soubojem s polskou reprezentační dvacítkou, která v první třetině příliš nekladla odpor a svěřenci trenéra Tomáše Sršně si tak mohli vypracovat rozhodující náskok dvou branek. Naopak druhá perioda se ostravskému týmu nepovedla a střelecké trápení pokračovalo až do 50. minuty, kdy domácí borce uklidnil mladík Ballner. A když v závěru ještě proměnil trestné střílení aktivní Jan Chaloupka, jenž se prosadil už podruhé v dramatickém zápase, mohla hrstka nejvěrnějších porubských příznivců slavit první triumf. Už ve čtvrtek čeká na RT TORAX další bitva, od 19:15 tentokrát vyzve národní tým Slovenska.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj st 12.8.19:15
Polsko "20"
4:1(2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Sedlář (Seidler), 19. Chaloupka (Zachar), 50. Ballner (Seidler), 57. Chaloupka z trest. střílení – 21. Sap. Rozhodčí: Fiala – Moravec, L. Janda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 297. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Ovšák, Vajda, Baca, Buček, Pobuta, Slavík, Franek, Gálik – Seidler, Kilnar, Ballner, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Sysala, Gelnar, Marcinek, Lenomar.
Polsko "20": Studzinski (32. Czernik) – A. Jaworski, Nowak, Matusik, Kuras, Gozdziewicz, Falkenhagen, Michalowski, Goscinski, Skrodziuk, Lorek, Horzelski, Wsol, Sap, J. Jaworski, Naparlo, Nowotarski, Musiol, Dudkiewicz, Sikora, Rajski.

Porubští se do svého soka pořádně zakousli a zatímco Radek Tihlář musel být i v tomhle počasí lehce promrzlý, Mateusz Studzinski si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Domácí hokejisté ale neměli dobře seřízená mířidla. A když už polského brankáře překonali, od radosti je zastavila horní tyč. Přesto se v deváté minutě dočkali vedoucí branky. Seidler šikovně našel v prostoru před brankou Marka Sedláře a ten se bekhendovou střelou nemýlil.

Domácí i nadále tlačili na pilu a ještě do přestávky se dočkali zasloužené druhé branky. Na kruhu nechala polská obrana celkem trestuhodně Jana Chaloupku a porubský kapitán se nemýlil střelou nad levý beton. Co se našim sousedům nepovedlo v prvním dějství, přišlo hned na startu toho druhého. Tentokrát chybovali domácí beci, kterým utekl Jaroslav Sap a samostatný únik dotáhl chladnokrevně do gólového konce přesným pokusem pod horní tyčku.

RT TORAX se už tolik do šancí nedostával a když už, zastavili ho jistí gólmani Studzinski s Czernikem, který se dostal do branky krátce po polovině bitvy, v níž se Poláci stále více osmělovali. Na Tihláře však nevyzrál Godziewicz a z dorážky ani Matusik. Na opačné straně zase mohl domácí borce uklidnit Chaloupka, proti němuž se Czernik blýskl efektivním zákrokem lapačkou. A když na konci třetiny nevyužili Poláci přesilovku, nadále trvalo hubené vedení 2:1.

Třetí část už opanovala Poruba, která však čekala na uklidňující třetí trefu až do padesáté minuty, kdy zakončoval pohlednou akci se Seidlerem mladík David Ballner, který už neměl problém se zasunutím puku do poloprázdné branky. A když potom zužitkoval trestné střílení svým druhým gólem v zápase Jan Chaloupka, jenž to provedl parádně, bylo jasné, že všechny body zůstanou na porubské půdě. Už ve čtvrtek čeká na tým trenéra Sršně slovenská dvacítka.