Skoro jednu třetinu strávili na trestné lavici, přesto si z Šumperka odvezli tři body

26.11.2016, Gabriela Juříková

Po dvou prohrách chtěli starší dorostenci HC RT TORAX Poruby opět bodovat, a i když museli 17. kolo Ligy SD odehrát v Šumperku, daleká cesta je o chuť nepřipravila. Na jakýkoliv gól čekali diváci do devatenácté minuty, kdy otevřel gólový účet Viliam Béreš. Po přestávce si vyšlápl na gólmana Venouše Tomáš Vojtášek a hostující tým tak ve šestatřicáté minutě vedl 2:0. Po druhé výměně stran se z gólů radovali opět jen svěřenci trenéra Suchánka, když v 53. minutě navýšil Porubské vedení Jan Richtár a jen co začala minuta 58. byl domácí gólman pokořen po čtvrté. Střelcem byl další Jan a to Skalka. Těžko někoho z týmu Porubských vyzdvihnout, když se podělili jak o góly, a když na to přijde, tak i o tresty, kterých bylo na jejich straně požehnaně. Přesto získali z ledu Šumperka nejen body, ale taky výhru, po které se jistě vracelo radostněji domů. Věříme, že podobný výsledek si přivezou v sobotu i muži.

Liga staršího dorostu - 17.kolo pá 25.11.18:00
HK Mladí Draci Šumperk
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Béreš (Timura), 36. Vojtášek (Voznička), 53. Richtár (Šolc, Plachý), 58. Skalka (Richtár, Lelek). Rozhodčí: Adamec – Kubíček, Markovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:4.
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Moučka, Rutar, Dudycha, Habrman, Uhlíř – Šíp, Haluza, Čada, Blecha, Výkruta, Krč, Jurča, Borovička, Vaňous
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček, Takáč – Vojtášek, Skala, Richtár, Benka-Rybár, Plachý, Béreš, Brodek, Vavřík, Voznička