Sérii porážek se mladšímu dorostu ani v Přerově nepodařilo utnout

29.09.2016, Gabriela Juříková

V sedmém kole ELIOD Extraligy navštívili porubští mladší dorostenci MEO Arenu Přerov, kde byli odhodlaní konečně bodovat. V první třetině ovšem doplatili na nedisciplinovanost a Dvořáček v rozmezí dvou minut dostal Zubry do dvoubrankového vedení. Hosté do přestávky snížili trefou Sebastiana Boniattiho, který tím pádem dostal svůj tým do hry. Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl, byť měli domácí několik tutovek, ale gólman Mokrý všech šestnáct střel vykryl. Utkání bylo otevřené, ale i když hosté herně nezaostávali, s pěti, resp. jedenácti střelami za čtyřicet minut hry se zázraky dělat nedaly. Zubři si vedení pojistili v páté minutě třetí třetiny gólem Indráka a další pokusy už likvidoval porubský gólman. V závěru zápasu se plnily spíš trestné lavice než gólové účty. Poruba ani v sedmém utkání nezískala body a na předposlední pozici ztrácí pět bodů. To ale může tým trenéra Leksovského změnit v sobotu 1. října doma s Warriorem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 7.kolo čt 29.9.15:00
HC ZUBR Přerov
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Dvořáček (Štědrý, Indrák), 9. Dvořáček (Kopeček, Indrák), 45. Indrák – 19. Boniatti (Husák, Stebel). Rozhodčí: Kašík – Axman, Novotný. Vyloučení: 5:6, navíc Fabianczyk (POR) 5 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 53:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC ZUBR Přerov: Rachůnek – Šabršula, Kopeček, Raška, Vohrabal, Svozil, Hlaváč, Zeman – Krupa, Šimanský, Indrák, Barveníček, Kleniar, Dvořáček, Šánek, Hanák, Chytil, Štědrý
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Stebel, Kotásek, Morávek, Šimek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti