Senzace! Starší dorost na třetí pokus zdolal Vítkovice, poprvé uspěl v nájezdech

29.08.2014, Gabriela Juříková

Před startem RAKO Extraligy staršího dorostu čekal porubské mladíky poslední přípravný zápas. Po třetí se v přípravě střetli s dorostenci Vítkovic a po dvou prohrách mohli jen překvapit. V šesté minutě byla senzace na světě. Poruba vedla 2:0, jenže zkušený extraligový soupeř do přestávky vyrovnal a další trefou otočil stav utkání. Domácí bojovnost neztratili a v půli mače bylo opět vyrovnáno. Na čtvrtý vítkovický gól odpověděl svou druhou brankou Radek Bartoň a o vítězi utkání rozhodovaly nájezdy. RT TORAX slavil výhru po nájezdech v přípravě poprvé, když jedinými úspěšnými střelci byli Nardelli s Vospálkem a před oficiálním zahájením sezóny, 5. září zápasem s Třincem, na třetí pokus s Vítkovicemi zvítězili.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 29.8.11:45
HC Vítkovice Ridera
5:4sn(2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Bartoň (Tomaník), 6. Irgl (Nardelli, Konvička), 30. Nardelli (Prokeš), 40. Bartoň, rozh. náj. Nardelli – 10. Spratek, 13. Maxner (Krčmář), 26. Stupka (Malina, Slíž), 53. Slánský (Franz) . Rozhodčí: Mikula – Bala. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bayer (Škoda) – Jendruš, Boháč, Široký, Olšr, Prokeš, Skokan, Prepsl, Štěpán – Bartoň, Holub, Nardelli, Vospálek, Csabala, Mládek, Šustala, Irgl, Malát, Tomaník, Horváth, Konvička
HC Vítkovice Ridera: Zavadil – Sliž, Gabrhelík, Veřmiřovský, Bijota, Bartek, Halška, Štěpánek, Krčmář – Malina, Spratek, Slánský, Danielčák, Raška, Toman, Franz, Maxner, Stupka, Bernát, Šala, Vondál