Sareze nepřálo štěstí v Boleslavi

21.10.2006, Jaroslav Svoboda

Sareza Ostrava v dohrávaném zápase na ledě Mladé Boleslavi dlouho sahala k senzaci. Nejdříve na půdě favorita brankou Rimmela vedla, poté se domácím podařil dokonalý obrat na průběžných 3:1, ale Badžův a Baranykův zásah vedl se srovnání. O zisku všech bodů pro Mladou Boleslav rozhodl čtyřiadvacet vteřin před závěrečnou sirénou Tomáš Nouza.

- 12.kolo so 21.10.17:00
BK Mladá Boleslav
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Nouza (Zdráhal, Všetečka), 22. Jeslínek (Výborný), 27. Kolda (Jeslínek, Beck), 60. Nouza - 12. Rimmel (Holík, Šebesta), 30. Badžo (Ovšák), 47. Baranyk. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 11:8, navíc Baranyk (SAR) 10 OT. Využití: 1:2. Diváci: 1850. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
BK Mladá Boleslav: Šindelář – Kolda, Bauer (21. Štrach), Majeský, Výborný, Ťupa, Všetečka – Jeslínek, Sýkora, Beck – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – M. Krupka, Koláček, Kadlec
HC Sareza Ostrava: Holeš – Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Buček, Kubala – Šebesta, Sochorek, Valušiak – Janečka, Boháč, Bokroš – Klimek, Pavlačka, Baranyk – Gelačák, Badžo, Glas

Ostravští hokejisté vyjeli na mladoboleslavský led bez bázně a hany a nic tomu nezabránila ani střela Majeského ze druhé minuty. Byli to právě hosté, kdo ovládli hru a napomohlo tomu i vyloučení právě Majeského. V sedmé minutě nepokryl nahozený kotouč ostravských domácí brankář Šindelář a na brankové čáře hasil nebezpečí Majeský, který se před pár okamžiky vrátil z trestné lavice. Domácí se neponaučili a za chvíli hráli dokonce ve třech, což už Sareza dokázala zužitkovat. Patrik Rimmel otevřel skóre střelou z mezi kruhů. Hosté byli lepší až do poloviny 17. minuty, kdy se pro něj bohužel prosadili gólově i domácí. Škodovácký útočník Nouza střelou zápěstím překonal Holeše a dal spoluhráčům impuls ke zvýšené aktivitě.

Boleslav se dostala poprvé v utkání do vedení již ve druhé minutě prostřední části hry, když Jelínek zatloukl u tyče Výborného přihrávku za záda Michala Holeše. Čím více se blížila polovina utkání, tím více visel ve vzduchu další gól a domácí se dočkali v čase 28:02. Prosadil se Ladislav Kolda přesnou ránou pod víko. Radost domácích poněkud uklidnil hostující forvard Marek Badžo, který neměl žádné porozumění pro dvoubrankové vedení Boleslavi. Ve 30. minutě se Sareza jeho brankou dostala opět na dostřel. Útočné choutky dostal minutu a půl před závěrem třetiny Martin Paroulek, ale jeho střela pouze minula mírně odkrytou branku hostů.

Domácí toužící potvrdit své vedení vyrukovali do poslední dvacetiminutovky aktivněji než hosté, leč k ničemu jejich tlak nevedl. Naopak. Milan Baranyk přijal po hrubce obrany puk přímo mezi kruhy a Šindelář lovil kotouč ze sítě potřetí. Diváci se pak dočkali jen bystré obrany Sarezy a také dokonalé tmy - to když na stadiónu zhaslo veškeré osvětlení. Nečekaná pauza naštěstí netrvala dlouho a mohlo se pokračovat v hokeji. Domácí zatoužili logicky po vítězství a poslední pětiminutovka patřila jim. Dva pokusy Kadlece rozhodnutí nepřinesly, stejně tak "úspěšná" byla i střela Sýkory. Když už se pomalu diváci smiřovali s nuceným prodloužením zápasu díky nerozhodnému stavu, uschoval všechny body doma Tomáš Nouza. Mladoboleslavský útočník objel branku Sarezy a přes ležícího Holeše rozhodl utkání.