Sareza zdolala Karvinou

10.08.2007, Vladimír Vronka, Jan Škarpa

Souboj prvoligové Sarezy s nováčkem druhé ligy, SK Karvinou, vyzněl lépe pro Ostravu, která svého soupeře porazila 6:4. V týmu Sarezy nastoupilo k zápasu několik hráčů, kteří budou v sezóně hrát v juniorce a dorostu. Ostrava získala rozhodující náskok již v první třetině, kdy v Karviné po gólu Bokroše a dvou brankách Petra Valušiaka vedla již o dva góly. V dalších třetinách se trefili Tomis, Vajda a Ivo Mocek.

- přát. pá 10.8.16:30
HC Býci Karviná
4:6(1:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Chytil (Blatoň), 32. Dřímal (Luka, Blatoň), 53. Krayzel (Škatula), 60. Merta (Luka) – 4. Bokroš (Valušiak), 17. Valušiak (Svačina), 20. Valušiak, 26. Tomis, 28. Vajda D. (Dušek), 45. Mocek I. (Valušiak, Bokroš). Vyloučení: 5:7, navíc M. Buček (SAR) 5 + OK. Rozhodčí: Kočí - Venglář. Využití: 2:2. Diváci: 400. Střely na branku: 30:57. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:5,2:5,2:6,4:6.
HC Býci Karviná: Wolf – Dřímal, Kytka, Kubala, Suszka, Fendek, Milch, Komendir, Mlčák – Luka, Blatoň, Chytil – Škatula, Sabela, Kravčík – Brém, Hublík, Krayzel – Merta, Zakuťanský, Opravil
HC Sareza Ostrava: Gleich (od 41. Kubáň) – Palík, Flašar, Tomis, Vajda D., Měkýš, Pindur, Dudáš – Mocek I., Buček M., Bokroš – Červenka, Valušiak, Svačina – Jelšík I., Řezáč, Kraft – Uherek, Dušek

Sareza Ostrava přijela do Karviné s výrazně omlazeným kádrem. Do zápasu nastoupili junioři Uherek, Řezáč, Jelšík, Tomis a Pindur. Do brány byli připraveni naskočit Gleich s Kubáněm. Zápas začal velmi zvolna. První vážnější šanci měl v čase 3:24 Lukáš Bokroš a hned střelou k tyči zahájil gólově utkání. V 5. minutě se před karvinskou bránou zjevil Řezáč, ale domácí gólman Volf se vyznamenal. Sareza byla aktivnější, ale ani Kraft neuspěl. V 10. minutě narazil Martin Buček do domácího hráče u hrazení a přísně musel zamířit do kabiny. Domácí ihned zahrozili, Luka přihrál Kravčíkovi, ale ten minul bránu. V osmé minutě se k puku dostal Blatoň, ale Gleich skvěle vyrazil. Svou bombou vyzkoušel Dudáš pozornost Volfa, ten s vypětím všech sil chytá. Běžela 17. minuta, když Svačina přihrál Petru Valušiakovi, který z otočky trefuje přesně. A když o minutu později neuspěl Kraft, uhodilo na druhé straně. Blatoň se probil do pásna, přihrál Radku Chytilovi a ten nad vyrážečku Gleichovu snižuje na 1:2. Gólům v posledních minutách ještě nebyl konec. Přesně, když se poslední minuta dělila napůl, dorazil Petr Valušiak svou ránu a zvýšil na 1:3.

Druhá třetina už vyzněla pro Karvinou lépe. Tlačila se více do útoku, ale ránu Suszky vyrazil Gleich do ochranné sítě. Další rána od modré v podání Kubaly končí mimo bránu. Sareza dostala po chvíli šanci sehrát přesilovku 5 na 3, po asistenci Mocka se zpoza kruhů trefuje mezi betony Volfa Petr Tomis. Ve 28. minutě napřáhl na modré David Vajda a s pomocí teče dopravil puk do sítě. Sareza dostala šanci sehrát oslabení, ale inkasovala - Kamil Dřímal dorazil střelu Blatoně za Gleichova záda. Když nedokázal sám před bránou uspět Škatula, dostal možnost Dudáš, ale jeho pokus končí na tyči. Druhá část končí výsledkem 1:2

Do třetí třetiny nastoupil v bráně Andreas Kubáň. V první minutě se do samostatného úniku dostal Bokroš, ale svou akci se snažil vyšperkovat až moc. Sareza dokázala Ivo Mockem navýšit stav utkání ve 45. minutě, kdy se ostravský forvard v přesilovce trefil do protipohybu domácího gólmana. Sareza po gólu dále tlačila, ale další branky se již nedočkala. Domácí vyzkoušeli kvality nového ostravského kasaře až ve 48. minutě, ale střelu Opravila dokázal Kubáň zlikvidovat lapačkou. Ostravský gólman předvedl parádní zákroky v 53. minutě, kdy zneškodnil rány Kubaly a Krayzela. Puk zůstal v ostravském obranném pásmu, zmocnil se jej Škatula, přihrál Martinu Krayzelovi, který neměl problém rozhozeného ostravského gólmana překonat. Pět minut před koncem upaloval za kotoučem Bokroš, domácí gólman se rozhodl pro rozehrávku, ale trefil jen ostravského útočníka, ten se snažil z úhlu trefit prázdnou bránu, marně. Nejaktivnějším hráčem Karviné byl podle očekávání Vladimír Luka. V 58. minutě najížděl sám na Kubáně, jenže ten perfektně lapačkou zasáhl. Poslední akcí zápasu byla v 60. minutě branka na 4:6, Kubáň zneškodnil Lukovu sřelu, ale na dorážku Václava Merty do prázdné brány neměl. Sareza Ostrava přehrála Karvinou 6:4.