Sareza vyhrála 3:1 nad Miskolci a převzala pohár za vítezství na turnaji O pohár presidenta města Katowice

02.09.2007, Vladimír Vronka

Již před zápasem bylo jasné, že hokejisté Sarezy Ostrava budou po zápase s maďarským JJSE Miskolci zvedat nad hlavu pohár za vítězství v turnaji O pohár presidenta města Katowice. Maďarský celek v předchozích střetnutích dvakrát prohrál, což nasvědčovalo snadnému průběhu utkání, ale výkon gólmana Duschka udělal utkání napínavé. Sareza Ostrava vyhrála i třetí zápas, maďarské Miskolci porazila 3:1.

- přát. ne 2.9.12:00
Miskolci Jegesmedvék Sportegyesület
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Dušek (Janečka), 44. Grygar (Bokroš), 56. Vnenk (Svačina, Novák) – 47. Rusnak (Beres). Rozhodčí: Kryś – Madeksh, Bernacki. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 53:12.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 30. Masný) – Ovčačík, Palík, Tomis, Vnenk, Ovšák, Vajda – Šebesta, Boháč, Grygar – Bokroš, Novák, Svačina – Dušek, Janečka, Mocek I.
Miskolci Jegesmedvék Sportegyesület: Duschek – Hornak, Pócs, Nagy, Vorobel, Lada P., Budaj, Csaba – Berej, Kocsis, Rusnak – Kallai, Popovics, Sike – Kis, Karcak, Egri – Urban, Lukacs, Lada B

Sareza Ostrava v posledním utkání na turnaji O pohár prezidenta města Katowice nastoupila proti maďarskému týmu JJSE Miskolci. Úvod utkání nepřinesl příliš mnoho šancí. První střelou byla rána Pócse, kterou Štěpánek chytá. Poté převzala otěže utkání Sareza, usadila se v útočném pásmu. V oslabení vychytává Duschek lapačkou Šebestu. Běžela šestá minuta, když se Vnenkova rána odrazila od mantinelu před Svačinu, který však hostujícího gólmana nepřekonal. Sareza stále bušila na vrata, ale ani Boháč sám před Duschkem nenašel klíč. Prvním šťastným střelcem zápasu se v 11. minutě stal Jakub Dušek, který na modré čáře převzal puk od Janečky a střelou nedal Duschkovi šanci. Hosté se dostávali na dostřel ostravské brány hlavně při přesilovkách, ale ani v nich nedokázali puk dostat do ostravské brány. Zato Sareza mohla přidat další branky. Boháčova rána proklouzla za Duschka, ten jej dokázal za sebou včas zastavit. O několik chvil později se k puku odraženému od mantinelu se dostal opět Boháč, ale jeho pokus mířil jen do hrudi hostujícího gólmana, podobně jako Ovčačíkova dorážka. Sareza další branku nepřidala. Po první třetině vedli ostravští 1:0.

Na začátku druhé třetiny se málem ujal Ovčačíkův pokus, ale jeho nádherná rána končí na levé tyči Duschkovy brány. Ve 23. minutě zahrozili hosté. V oslabení ujel Marosi, ale jeho střelu dokázal Štěpánek lapačkou lapit. Na druhé straně končí tečovaná rána Vajdy nad bránou. Sareza měla permanentní tlak, ale Novák, který naskočil z trestné lavice, sám proti Duschkovi neuspěl. Běžela třicátá minuta, když Ovčačík vypálil od modré, gólman puk vyrazil zpět před Ovčačíka, ale ani jeho druhý pokus v bráně nekončí. V čase 29:32 vystřídala Sareza gólmany. Štěpánka nahradil Masný. O dvě minuty později mohl zvýšit skóre Šebesta, ale sám proti Duschkovi gól nedává. O chvíli později přihrál Boháč Šebestovi, ale jeho teč míjí bránu. Ve 35. minutě jel Janečka sám na Duschka, ale byl faulován. Následovalo trestné střílení, ke kterému se postavil sám faulovaný, ale Duschek jej vyrážečkou vychytal. Další gól mohl přidat Dušek, ale jeho střelu dokázal skvěle lapit gólman hostí. Sareza Ostrava nedokázala využít žádnou z řady gólových šancí. Po druhé třetině byl stav stále 1:0 pro Sarezu.

Třetí třetina nenaznačovala změnu průběhu utkání. Sareza tlačila, ale nemohla dát gól, což mohli hosté potrestat vyrovnáním, ale Kisova teč končí na Masného přilbě. Na druhé straně už se gólově prosadili ostravští. Bokrošovu střelu Duschek vyráží před Petra Grygara, který do prázdné brány zvyšuje ostravské vedení. Sareza mohla navýšit skóre, ale když Janečka nedokázal poslat odražený puk do brány, udeřili hosté. V čase 46:07 dokázal po závaru dostat puk do prázdné brány Štefan Rusnák.Od té doby se hra vyrovnala, ale Sike nedokázal svůj samostatný nájezd. Pěknou akci ukázal Grygar, když objel všechny hráče, ale zakončit již nedokázal. Další gól mohl vsítit Rusnák, ale jeho pokus končí mimo. Sarezu uklidnil třetí gól Lukáše Vnenka, který z mezikruží poslal střelu přesně k tyči. Další branka již v utkání nepadla. Sareza Ostrava po vítězství 3:1 převzala pohár za vítězství v turnaji O pohár presidenta města Katowice.