Sareza veze z Mladé Boleslavi bod

05.10.2005, Pavel Petr, Vladimír Vronka

Sareza remizovala 2:2 i s dalším velkým favoritem I. ligy z Mladé Boleslavi. Domácí sice zásluhou Martina Krupky a Jakuba Langhammera dvakrát vedli, ale Sareza vždy dokázala na gól soupeře reagovat. Nejprve vyrovnával na 1:1 Pavel Šebesta v přesilové hře. Poslední gól utkání patřil Michalovi Holušovi, který tak zajistil Sareze další bod ze soupeřova ledu.

- 11.kolo st 5.10.17:30
BK Mladá Boleslav
2:2(1:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. M. Krupka (Kadlec), 30. Langhammer (Klimeš) - 23. Šebesta (Chatrnúch), 52. Holuša (Ovšák, Baranyk). Rozhodčí: Kubeš – R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:42. Diváků: 1600.
BK Mladá Boleslav: Přikryl – Klimeš, Šrek, Toužimský, Jelínek, Štrach, Braniš – Vrbata, Langhammer, Fadrný – M. Krupka, Kameš, Kadlec – Jaroš, L. Krupka, Hanzal – Nouza, Nekvasil, Nedorost.
HC Sareza Ostrava: Čech – Chatrnúch, Pazdera, Holík, Brincko, Vnenk, Ovšák, Tesařík, Kramný – Janeček, Sochorek, Šebesta – Heřman, Boháč, Polák – Baranyk, Holuša, Polášek – Mleko, Badžo, Gelačák.

Nutno pak říci, že Mladá Boleslav pak měla oporou v brankáři Přikrylovi, který si v mnoha případech hostující hráče vychutnal. Poprvé už ve 2. minutě, kdy zlikvidoval sólo Holuši a o pár vteřin později také dorážku, kterou se snažil prosadit Mleko. Boleslavského gólmana nepřekonal následně ani Sochorek a stejně tak Janeček. Ani domácí ovšem nebyli v první třetině bez šancí. Například Branišova střela minula ostravskou branku, neujal se Kadlecův pokus zpoza modré čáry, Fadrný mířil nad a Šrek jen do brankáře Čecha, který také výrazně podržel svůj tým. V 17. minutě už ale kapituloval. Kadlec vybojoval puk, naservíroval ho před branku a M. Krupka zblízka otevřel skóre – 1:0. Další příležitost měl Štrach, když nebezpečně pálil od modré a znovu M. Krupka. Tentokrát však Čech osvědčil svůj postřeh.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Ostravanům. Už po deseti vteřinách zasahoval Přikryl při sólu hostujícího kapitána Šebesty. Pak byl ale dvouminutovým trestem za hákování potrestán boleslavský Šrek a Sareza početní převahu využila ve vyrovnávací gól. Puk do ohně nahazoval Chatrnúch, Šebesta si jej stáhl, udělal Přikrylovi kličku a srovnal na 1:1. V polovině zápasu se skóre změnilo znovu. Světlo se podruhé rozsvítilo za ostravskou brankou. Také domácím přitom ke gólové trefě pomohla přesilovka. V ní po přihrávce Klimeše pálil po ledě Langhammer a na ukazateli skóre právě jeho zásluhou svítilo 2:1. Boleslav pak mohla své vedení ještě zvýšit. Proti však byl brankář Čech. Jeho vyrážečka nejprve zastavila další Langhammerův pokus, v jeho lapačce se zastavila také střela Kadlece a stejně tak neskončil gólem únik, do kterého našlápl po ideální přihrávce Šreka znovu Langhammer. Ani Přikryl se ale ve druhé části rozhodně nenudil. Snažili se totiž na něj, naneštěstí pro hosty neúspěšně, vyzrát Baranyk a Šebesta.

Ve třetí části si oba týmy vypracovaly řadu šancí, ujala se ale pouze jediná příležitost, a to na straně hostujícího celku. Běžela 52. minuta, v ní od modré nahazoval puk Ovšák a Holušova teč znamenala vyrovnání na 2:2. Domácí se znovu snažili strhnout vedení na svou stranu. Jejich snaha ale vyšla naprázdno a diváci v Mladé Boleslavi se tak popáté v letošní prvoligové sezóně dočkali prodloužení.

To už o vítězi nerozhodlo, byť boleslavští hokejisté k výhře v nastaveném čase byli podstatě blížeji. Čtyři z pěti minut prodloužení totiž odehráli v ideální početní převaze (za neúmyslné zranění boleslavského Hanzala „vyfasoval“ dvojitý menší trest hostující obránce Brincko), jenže Langhammer střílel nad, puk do ostravské branky nepropasíroval Fadrný a štěstí nepřálo ani střeleckému pokusu Šreka. Příznivci boleslavského celku tak znovu z ochozů odcházeli zklamáni. Ani tentokrát se totiž vítězství svých barev nedočkali.