Sareza veze tři body z Berouna

03.01.2007, Miloslav Růžička, Jan Škarpa

V prvním letošním zápase se střetla Sareza s Berounskými medvědy a ve venkovním zápase byla stopocentně úspěšná, čímž natáhla venkovní vítěznou sérii na číslo pět. Skóre otevřel v první třetině kapitán Pavel Šebesta, ve druhé části se prosadil jeho "vítkovický spoluhráč" Lukáš Klimek. Třetí gól zaznamenal v úvodu závěrečné třetiny opět Pavel Šebesta, kterému podruhé asistoval Tesařík. Excelentní představení první pětky zakončila spolupráce celé formace, kterou využil Lukáš Bokroš. Sareza tak vyhrála na ledě Berouna 4:0 a odváží si další cenné body.

- 33.kolo st 3.1.18:00
Medvědi Beroun 1933
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Šebesta (Boháč, Tesařík), 35. Klimek (Ovšák), 41. Šebesta (Tesařík), 58. Bokroš (Šebesta, Boháč). Rozhodčí: Kubeš - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 50:31. Průběh utkání: 0:4.
Medvědi Beroun 1933: Kameš - Kameš, Lukačovič, Filip, Čížek, Klaus, Jelínek, Rýgl - Tvrzník, Šinágl, Novotný, Besser, Zajíc, Nedorost, Vlček, Křesťan, Pavel, A. Dušek, Pajič, Jech
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Tesařík, Holík, Vajda, Vnenk, Palík, Kubala, Mocek - Šebesta, Boháč, Bokroš - Klimek, Sochorek, Svačina - Gelačák, Badžo, Valušiak - J. Dušek, Janečka, Glas

Ani jeden gól nedokázali vstřelit Berounští Medvědi v prvním zápase v novém roce. V průměrném zápase prohrál nakonec Beroun doma se Sarezou Ostrava o čtyři branky a jeho naděje na play off jsou hodně mizivé.

Začátek zápasu patřil hostům, kteří byli zejména v útočném pásmu aktivnější a při jejich výpadech se zapotil berounský strážce branky Jaroslav Kameš. Medvědi se probouzeli pomalu, přečkali oslabení při vyloučení Martina Rýgla a pak nevyužili početní převahu když na trestné lavici seděl ostravský Petr Janečka.

Přesto se však hosté jako první dočkali vedoucího gólu. V úniku dvou na jednoho Daniel Boháč adresoval zpětnou nahrávku na Pavla Šebestu a jeho střela propadla Kamešovi za brankovou čáru – 0:1.

Beroun poté zvýšil aktivitu, ovšem v největší šanci kapitán Radek Křesťan pálil mimo tyče branky pozorného Jakuba Čecha. Ve druhé dvacetiminutovce se hrál opět průměrný hokej s minimem šancí na obou stranách. Medvědi měli přesto více ze hry, ale jejich snaha vyznívala před brankou Jakuba Čecha naprázdno. Beroun do 11. minuty nevyužil tři přesilové hry a tak jeho hráče zákonitě stihl trest v podobě druhé inkasované branky. Ostrava měla při vyloučení berounských hráčů Zajíce a Jelínka výhodu 65 vteřin přesilovky pět proti třem a po 58 vteřinách tuto nabídnutou přesilovku využila. Milan Ovšák adresoval přesnou nahrávku na volného Lukáše Klimka a ten bez přípravy zavěsil – 0:2.

V poslední třetině pokračovala marná snaha Berouna dobýt branku Jakuba Čecha, ovšem už za třígólového manka. Vedení Sarezy totiž navýšil hned po 41 vteřinách hry opět Pavel Šebesta tečovanou střelou – 0:3. Zasloužené vítězství Sarezy Ostrava pak dokonal dvě minuty před koncem při nájezdu tří na jednoho Lukáš Bokroš – 0:4..