Sareza v Hradci neuspěla

02.11.2005, Jan Škarpa, Daniel Višňák

Ve středečním 18. kole nastoupila Sareza ke svému utkání v Hradci Králové. Po domácím vítězství nad Havířovem pomýšleli ostravští na bodový zisk, který se však nekonal. Hradec prakticky rozhodl zápas v závěru první třetiny a na počátku druhé části, kdy Sareze odskočil na rozdíl 3 gólů, který už naši hráči nedokázali vymazat. V závěrečné třetině přidaly oba týmy po gólu a tak zápas skončil 6:3 pro domácí.

- 19.kolo st 2.11.18:00
Královští lvi Hradec Králové
6:3(3:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Fišer, 19. Roubík (Blánar), 20. Vondráček (Koudelka, Hendrich), 21. Roubík (Fořt), 42. Hendrich (Fořt), 53. Koudelka (Hendrich, Vondráček) - 12. Baranyk (Valušiak), 44. Tesařík (Baranyk, Badžo), 50. Koláček (Janeček). Vyloučení: 12:7 navíc Štefanka a Brincko (oba SAR) 10 OT. Využití: 0:1. Rozhodčí: T.Würtherle - Bláha, Kareš. Diváků: 804.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Nedbálek, Blanár, Kolafa, Hendrich, Mocek, Šeda, Daňo - Fořt, Roubík, Diviš - Fišer, Koudelka, Vondráček - Přeučil, Domin, Suchý Pavel - Potůček, Volráb.
HC Sareza Ostrava: Čech - Štefanka, Pazdera, Holík, Brincko, Kramný, Vnenk, Tesařík - Chyba, Koláček, Janeček - Valušiak, Boháč, Heřman - Holuša, Badžo, Baranyk - Polák, Mleko, Gelačák.
Do první třetiny měli lepší nástup hosté, ale branka padla až v 11. minutě po krásné individuální akci Miroslava Fišera, ten nejprve vybruslil zpoza ostravské branky, obehrál dva protihráče a pak zavěsil puk pod horní Čechovu tyč. Energetici se však neradovali z vedení dlouho, za minutu vyrovnal tvrdou střelou Milan Baranyk. Místy nezáživná podívaná se změnila ale na konci první dvacetiminutovky v patřičné drama. Nejprve Jaroslav Roubík poslal Hradec do vedení, aby po něm hned z dalšího protiútoku přidali Energetici třetí branku, ta však nebyla uznána, protože domácí dopravili puk za Čechova záda bruslí. V čase 19:48 ale třetí gól platil, přihrávku Martina Koudelky přetavil ve dvoubrankové vedení Roman Vondráček a tak se diváci zahřáli aspoň v samém závěru první části hry.

Ve velikém stylu z konce první dvacetiminutovky pokračovali domácí i na začátku té druhé a to když hned po 43 vteřinách přiťukl Patrik Fořt na kapitána Jaroslava Roubíka, hradecký útočník najížděl sám na Čecha, ostravskému brankáři udělal blafák po němž protlačil puk mezí tyčí a Čechovým betonem do hostující branky. Hradec pokračoval v náporu, další branka se už ale Energetikům přidat nepodařila. Na druhé straně měl nejblíže ke snížení Petr Valušiak, ale Koutského nepřekonal a když domácí neproměnili ani dvě přesilovky v řadě, šlo se do šaten za stavu 4:1.

Ten trval až do 42. minuty, to se vracel z trestné lavice Jiří Hendrich, dostal v přečíslení přesnou přihrávku od Patrika Fořta a v rychlém zakončení se nemýlil – 5:1. Hosté ale čtyřbrankové manko neodradilo a díky dvěma rychlým gólům Jana Tesaříka a Kamila Koláčka se dostali zpět do zápasu. Klid na hradecké hole ale vrátil v 53. minutě kanonýr Energetiků Martin Koudelka, který těsně před Čechem tečoval dělovku obránce Hendricha. Ve zbývajícím čase si už domácí náskok pohlídali a vyhráli tak nad třetím celkem první ligy 6:3.

Ladislav Kolda: Dnes nám hodně pomohlo, že jsme se dostali do vedení o více branek, ale i přesto jsme dokázali díky chybám a určitou lehkovážností soupeře postavit do šancí a sami sebe znervóznit. Toho se musíme vyvarovat a za stavu 4:1 musíme zápas dohrát zkušeněji a s větším klidem. Musíme se vyvarovat také zbytečných vyloučení, dneska se nám to moc nedařilo. Petr Suchý je zraněný na delší čas, potvrdila se zlomenina zápěstí u Zdeňka Toužimského, takže i on nám bude chybět tak měsíc, Martin Kašík by měl být snad do deseti dnů v pořádku a Aleše Černého jsme dnes šetřili, protože je nachlazen. V sobotu s ním počítáme.

Halouzka Josef: Odehráli naše nejhorší utkání venku, docházejí nám spíše psychické síly než fyzické. Měli jsme těžké zápasy s Havířovem, Chomutovem, Ústím, které jsme zvládli a teď nám ta psychická pohoda trošku chybí. Soupeř hrál velice dobře, my jsme se utápěli v kličkách a chtěli utkání odehrát moc profesorsky.