Sareza si připsala další výhru, veze 3 body z Berouna

15.12.2007, Jan Škarpa

Po dvou osmibrankových výhrách zajížděla Ostrava k dalšímu venkovnímu zápasu do Berouna v pozici favorita. Zkušený brankář Kameš odolával útokům Ostravy až do 15. minuty, kdy Pavel Šebesta využil trestné střílení po faulu na Mrázka. Beroun sice vyrovnal z hole Tvrzníka a ve druhé části Sarezu zatlačil, ale byli to naopak ostravští, kteří udeřili. Ve 36. minutě poslal svůj celek opět do vedení Lukáš Vnenk, 5 sekund před koncem prostřední části Jaroslav Mrázek. V poslední třetině upravil na konečných 4:1 Jiří Zdeněk.

- 30.kolo so 15.12.17:00
Medvědi Beroun 1933
1:4(1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Tvrzník (Šinágl, Novotný) - 15. Šebesta (TS), 36. Vnenk (Najdek), 40. Mrázek (Šebesta, Boháč), 51. Zdeněk (Ovšák). Rozhodčí: Svoboda R. - Jelínek, Špringl. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. Diváci: 580. Střely na branku: 51:24. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:4.
Medvědi Beroun 1933: Kameš - Braniš, Šmach, V. Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný, Gudas - Besser, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Heřman, Křesťan, Straka, Pavel.
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Mrázek, Buček, Holík, Palík - Šebesta, Boháč, Svačina - Klimek, Najdek, Zdeněk - Káňa, Glas, Červenka - Bokroš.

Povzbuzena předešlými zápasy vstoupila Sareza do utkání s Medvědy útočně, již v 10. sekundě se pokoušeli o úvodní branku Boháč a Šebesta. Další neúspěšné pokusy o vedení zaznamenali ostravští Mrázek a Ovšák střelou od modré. Beroun pořádně zahrozil až v 6. minutě, kdy po akci Slížka střílel nebezpečně Besser. Medvědi zatlačili Ostravu před Čecha, brankář Sarezy však odolal. V 8. minutě našel najetého Mrázka Svačina, prvně jmenovaný však střelou nechal pouze vyniknout Kameše v bráně Berouna. Ostrava se stále tlačila do útoku, obránci Mrázek a Buček ale první branku zápasu nevsítili. Ve třinácté minutě předvedl efektní semafor Kameš po střele Boháče, na zkušeného brankáře nevyzráli ani Červenka s Glasem. Na začátku 15. minuty na Kameše ještě nevyzrál Šebesta, za 43 sekund však už kapitán Ostravy uspěl. Po faulu na Mrázka se Pavel Šebesta rozjel na Kameše a kličkou do forhendu poslal Sarezu do vedení. Inkasovaný gól probudil Medvědy ze zimního spánku, Nedorost však nevyrovnal a Slížek nastřelil pouze tyč. Gól na 1:1 visel na vlásku a nakonec se stal skutkem – v čase 17:02 našel Šinágl zpoza brány volného Martina Tvrzníka, který neomylně srovnal. V závěru třetiny Slížek podruhé trefil tyč a tak odcházeli hráči do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé třetiny utkání vstoupili lépe Medvědi, Slížek však netrefil v zajímavé pozici puk a Strakova střela byla zblokována. Na druhé straně se pokoušel branku Káňa, Kameš byl ale připraven. Ve 25. minutě střílel nebezpečně Vnenk, avšak Beroun začal přebírat na chvíli otěže, Heřman ale puk za Čecha nepropasíroval. Ostravský brankář svou pozorností zneškodnil další pokus Berouna, když nenechal projít přihrávku Výborného na Straku. Chvíli nato se snažil překvapit Čecha Besser z úhlu, následně měl Čech plné ruce práce se snažením Slížka. Medvědi se snažili o vedoucí branku, veškeré pokusy Heřmana ale dokázal Jakub Čech zneškodnit. Postupně přicházely opět chvíle Sarezy, na počátku 36. minuty překvapil Lukáš Vnenk svou střelou berounského brankáře a poslal Ostravu do vedení 2:1. Berounu se rychlé vyrovnání nepodařilo – Šmach se Šináglem jen nechali Čecha připsat si další zákrok. Když už se týmy viděli v kabinách, měnilo se skóre počtvrté – 5 sekund před koncem prostřední části převzal Jaroslav Mrázek u mantinelu kotouč, projel nikým neatakován až před Kameše, kterého si položil a střelou k tyči rozvlnil síť, dostal tak Sarezu do dvoubrankového vedení.

Třetí třetinu opět načali lépe domácí, Pavel však na Čecha nevyzrál a první berounská formace přinutila ostravského brankáře k několika skvělým zákrokům. Další střelecké pokusy Berouna si připsali Tvrzník, Pavel a Braniš, Jakub Čech v bráně Ostravy však nehodlal připustit snížení skóre. Ve 46. minutě se prokličkoval až před Kameše Zdeněk, zatím ale úspěšný tváří v tvář berounskému brankáři neuspěl. O chvíli později mohl zvýšit Boháč, jeho střelu ale zastavila lapačka pozorného Kameše. Na druhé straně šikovně tečoval ránu Výborného Nedorost, Čech však změnu trajektorie zaznamenal a střelu zneškodnil. Na počátku 51. minutě při hře 4 na 4 prokličkoval hřištěm Jiří Zdeněk a poslal svůj celek pěknou střelou do vedení o tři branky. Po další střele Heřmana zahrozil únikem Nedorost, jeho pokus ale pouze zacinkal o břevno ostravské branky. Poslední 2 minuty dohrávala Sareza ve čtyřech, Beroun ale nedokázal již se stavem 1:4 nic udělat a tak veze Ostrava domů 3 body.