Sareza si odváží dva body z Jindřichova Hradce

07.10.2005, Jan Škarpa

V zápase 12. kola zajížděli hráči Sarezy na led nováčka z Jindřichova Hradce. Sareza se hned v úvodu dostala do dvoubrankového vedení, když si nejprv domácí dali vlastního góla, který byl připsán Boháčovi, druhý gól vsítil Badžo. Poté se trefovali domácí. Na 1:2 snížil "dobrý známý" Valčák, dvanáct minut před koncem vyrovnal Bílek. V prodloužení se hráči Sarezy prosadili a v čase 62:20 ukončil zápas Baranyk.

- 12.kolo pá 7.10.18:00
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:3p(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39.Valčák (Mosnár, Fiala), 49. Bílek (Vašíček) - 2.Boháč, 6.Badžo (Baranyk), 63.Baranyk (Polášek). Rozhodčí: Polák - Poruba, Chocholouš. Vyloučení: 4:5, navíc Horák (JHR) 5+ do konce a Rob (JHR) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 725. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Štůrala (od 6. min Kučera) - Mosnár, Kolda, Domin, Horák, Vašíček, Vomela, Hanzl - Rob, Valčák, Škoda, Kocar, Cmunt, Mrkvička, Ulman, Bílek, Mucha, Fiala
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Šebesta, Sochorek, Janeček, Polák, Boháč, Heřman, Baranyk, Holuša, Polášek, Mleko, Badžo, Gelačák
Hráči Vajgaru vstoupili do zápasu více než pasivně a po 88 vteřinách se hosté v tmavě modrých dresech radovali poprvé, i když lví podíl na jejich brance měli domácí hráči, kteří nechtěně překonali vlastního brankaře. Gól však byl připsán Danielu Boháčovi. Vajgar se po inkasované brance začal osmělovat, na Jakuba Čecha v brance hostů chytře pálil Luboš Rob, nebo Patrik Valčák. Udeřilo však na straně. Na začátku 6. minuty domácí po vhazovaní ve své třetině vůbec nezačali hrát a Marek Badžo si sám a nepokrytý najel před Štůralu a střelou pod víko získal hostům z Poruby dvoubrankové vedení. To již mladý gólman domácích neunesl a v brance ho nahradil Josef Kučera. Necelou minutu poté měli domácí výhodu přesilovky, ve které prakticky nezahrozili. Hosté lépe bruslili a dostávali se také jednodušeji do šancí, které však nedokázali využít, Necelých 5 minut před koncem třetiny ujížděl na Kučeru osamocený útočník v modrém, mohl rozhodnout, ale Kučera byl proti. I Vajgar se dostával před Čecha, ale bylo to vždy po velkém úsilí a jejich střely nemohly gólmana hostů překvapit. Za zmínku stojí akce Jiřího Cmunta s Vojtěchem Mrkvičkou.

Do druhé třetiny nastoupili domácí úplně v jiném rozpoložení. Více bruslili a na hře to bylo hned znát. Před brankou Jakuba Čecha se vystřídalo hned několik hradeckých borců. Z místa pro vhazování nádherně pálil Vladimír Domin, který do druhé třetiny nastoupil úplně jako vyměněný, hezky střílel i Jarda Kocar, ale jeho střela byla sražena vysoko nad. Největší šanci na první úspěch domácích měl Vladimír Škoda, který si najel do třetiny a prudkou střelou vyslal kotouč na Čechovu branku. Ten však neskončil v brance, ale odrazil se od spojnice tyčí. K nepříjemnému oslabení domácích došlo ve 29. minutě, kdy hra probíhala před brankou hostů a na druhé straně kluziště si vyřizovali své účty ostravský Mleko, který osekával Michala Horáka, který neudržel nervy na uzdě a nedovoleně oplácel. Výsledkem byly 2 minuty pro hosty a 5 plus do konce pro Horáka. Na jeho místě se od této chvíle objevoval dobře hrající Lukáš Hanzl. Vajgar měl stále více ze hry, střílel, kombinoval a místy Sarezu jasně přehrával. Tomáš Ulman hezky vyslal Lukáše Muchu, který v těsné blízkosti branky hostů již nedokázal zakončit. Bombou od modré se prezentoval Mosnár. A právě Mosnár zavelel k obratu. Sám hezky prošel přes modrou čáru, zamotal hlavu hostujícímu Vnenkovi, nezištnou přihrávkou našel Patrika Valčáka a ten se již nemýlil - 1:2. Do konce prostřední části zbývalo 90 vteřin.

Jihočeši pokračovali v ostrém tempu i ve třetí části hry a hosty k puku pouštěli jen místy. O to nebezpečnější akce hosté předváděli. Asi největší z nich byl průnik Michala Holuši, kterému ve skórování zabránila jen Kučerova lapačka. Domácí pokračovali v dobrém výkonu a v polovině 49. minuty potrestali vyloučení Chatrnúchovo. Nahrával Vašíček a úspěšně zakončil Roman Bílek - 2:2. O vítězství domácích mohl o chvilku později rozhodnout Patrik Valčák, kterého krásně přihrávkou našel Vladimír Škoda, ale kotouč jen zlehka minul pravou tyčku Čechovy branky. Hra v této fázi hry měla rychlý spád s minimem přerušení, na což doplatili domácí, protože Luboš Rob na trestné lavici strávil místo deseti téměř patnáct minut. V posledních vteřinách základní hrací doby ještě zahrozil Daniel Boháč, ale Jiří Vašíček ho k ničemu vážnějšímu nepustil.

Do prodloužení nastoupili oba týmy svižně a šance se zrodily na obou stranách. Za hosty střílel Janeček, za domácí Ladislav Kolda. Třetí smolný gól v síti Vajgaru skončil v polovině prodloužení, kdy se ke šťastnému zakončení probil Milan Baranyk a získal tím tak druhý bod pro svůj tým.