Sareza s Mladou Boleslaví opět bez bodů

05.12.2007, Adam Bagar

Ve 27. kole 1. hokejové ligy na sebe narazili domácí Sareza Ostrava s jedním ze suverénů letošního ročníku - týmem BK Mladá Boleslav. Již od úvodu zápasu hosté naznačovali své kvality a Sareza tak po sedmi minutách prohrávala již 0:2, když se trefil nejprve Sýkora a později i Král. Pavel Šebesta však na konci první části jel trestné střílení, které parádně zakončil a snížil tak na rozdíl jediné branky. Ve druhé části se hra vyrovnala, ale byli to hosté, kteří přidali další dvě branky a rozhodli tak téměř o osudu zápasu. Nejprve skóroval Gajovský a v úplném závěru druhé třetiny i Mikulík. Po čtyřiceti minutách tak byl stav pro domácí velmi nepříznivý 1:4. Do třetí třetiny ovšem Sareza vstoupila výborně a hned v úvodu snížil na 2:4 Boháč. Když pak v 52. minutě snížil Šebesta již na rozdíl jediného gólu, tak se hosté začali o výsledek obávat. Nakonec díky dvojnásobné přesilové hře v závěru přidali pátou branku z hole Jindry. Domácí byli z toho tak otřeseni, že ještě v úplném závěru inkasovali pošesté, když Čecha prostřelil Nouza. Sareza Ostrava tak podlehla BK Mladé Boleslavi 3:6. Velmi dobrý výkon dnes předvedl domácí kapitán Pavel Šebesta, který měl zásluhu na všech třech brankách domácího týmu, když dvakrát sám skóroval a jednou přihrával.

- 27.kolo st 5.12.17:00
BK Mladá Boleslav
3:6(1:2, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 20. Šebesta (t. s.), 42. Boháč (Šebesta), 52. Šebesta - 3. Sýkora (Rumpel), 7. Král (Sedlák, Gombár), 28. Gajovský (Bauer, Handlovský), 40. Mikulík (Kopecký, Rumpel), 57. Jindra (Handlovský), 59. Nouza (Gajovský, Bauer) . Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 560. Střely na branku: 26:54. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:6.
HC Sareza Ostrava: Čech - Holík, Palík, Vnenk, Buček, Ovšák, Černák, Falter, Suchý - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Bartošek - Červenka, Pavelek, Bokroš - Mocek I., Zdeněk, Glas
BK Mladá Boleslav: Růžička - Bauer, Jindra, Lukáč, Machálek, Mocek D., Wagenhoffer, Jaroměřský, Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Kopecký, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Sýkora, Kuchejda

Mladá Boleslav již od začátku utkání předváděla proč patří v letošní sezóně společně s Chomutovem k suverénům této soutěže. Již ve druhé minutě dostal Mikulík parádní přihrávku před branku Čecha, ovšem ve velké příležitosti trefil pouze domácího gólmana. V čase 2:57 se již hosté úvodní branky dočkali, když Tomáš Sýkora napřáhl z pravého kruhu dělovku, kterou propálil Čecha. Po vedoucí brance byli hosté stále aktivnějším celkem, ale střely Sedláka, Kuchejdy i Jaroměřského od modré čáry v domácí brance neskončily. V páté minutě měli hosté možnost zahrát si početní výhodu, kterou dokázali přetavit v druhou branku. V čase 6:21 předvedli boleslavští krásnou kombinaci na jejímž konci nahrál Sedlák parádně do jízdy Richardovi Královi, který si udělal rovněž parádní blafák a nedal Čechovi šanci. Sareza stále působila velmi zakřiknutě. Až v 9. minutě při přesilové hře pálili od modré Ovšák a Najdek, ale ani jeden z jmenovaných snížit nedokázal. Další dvě minuty nato pálil nejprve bombu z pravého kruhu Jindra a poté i Sedlák dotíral nebezpečně před Čechem. Ve 13. minutě měla Sareza obrovské příležitosti k snížení. Mocek totiž nejprve pálil z pravého kruhu a poté ještě Svačina se probil až před Růžičku. To však stále nebylo vše, Boháč vypálil od modré čáry, jehož střelu Růžička nechal nevědomky ležet vedle svých betonů. Ovšem Svačina při pokusu o doklepnutí do prázdné branky byl faulován. V přesilové hře však málem zvýšili hosté, když Nouza ujel zcela sám na Čecha, který jeho pokus zneškodnil. V 16. minutě vystřelil Najdek od modré, jehož střelu tečoval před Růžičkou Gelačák. V čase 19:10 se řítil sám na Růžičku Pavelek, ale byl jasně zahákován za což rozhodčí Husička nařídil trestné střílení. Toho se ujal Pavel Šebesta, který ideálním blafákem skóroval nad beton do poloodkryté branky. Boleslavští byli v první části jasně lepším týmem a po zásluze vedli po dvaceti minutách 1:2.

Ve 23. minutě nedal v jasné šanci před prázdnou Čechovou brankou Kopecký. Dvě minuty nato se probojoval Šebesta až před Růžičkovu branku, který si však své betony pohlídal. Ve 26. minutě se ocitl ve velké šanci Najdek, ale netrefil z blízkosti v jasné pozici. Ve 28. minutě dával Boháč zpoza branky na Šebestu, který ovšem opět ve velké příležitosti nedal. V čase 27:58 ujeli hosté v oslabení – Handlovský střílel na Čecha, který vyrazil přímo k Nikolovi Gajovskému, který se již do prázdné branky nemýlil. Ve 31. minutě vystřelil Kuchejda z levého kruhu, ovšem trefil jen Čecha do masky. Kotouč se sice objevil v síti, ale rozhodčí Husička ještě předtím fouknul do píšťalky, když zapískal zásah kotouče do masky. Od této chvíle se jakoby začalo na ledě přitvrzovat, ovšem hlavní rozhodčí nechával menší potyčky bez povšimnutí. Ve 35. minutě pálil z mezikruží Zdeněk, ale jeho střela jen těsně minula branku. Sareza byla v těchto fázích zápasu lepším celkem. Tlak domácích nakonec vyvrcholil vyloučením jednoho z hostujících hráčů. Ve 37. minutě se probil až před Růžičku Svačina, který ovšem těsně přestřelil. Minutu před koncem druhé části netrefil Mazanec úplně odkrytou branku, ovšem akce hostí stále pokračovala a nakonec po obrovském závaru před Čechem dokázali hosté vsítil již čtvrtou branku – v čase 39:27 doslova doplácal kotouč až do domácí branky Milan Kopecký. I přesto, že ve druhé třetině byli domácí hráči boleslavským vyrovnaným soupeřem, tak hosté svůj náskok ještě navýšili.

Sareza začala třetí třetinu famózně, když se usadila v útočném pásmu. Nejprve Pavelek však netrefil poloprázdnou branku. Ovšem v čase 41:08 se již domácí dočkali snížení, když po obrovských zmatcích v obranné hře hostí propálil Růžičku střelou z mezikruží Daniel Boháč. Ve 45. minutě střílel z otočky z pravého kruhu Najdek, jehož střele však chyběly nějaké centimetry. Dvě minuty nato se probil zpoza branky až před Čecha Nouza, ale domácí gólman měl levou tyč skvěle pokrytou. O chvíli později zahrávali hosté další přesilovou hru. V té pálil nejprve od modré čáry Mocek a poté Wagenhoffer netrefil nepochopitelně zcela odkrytou domácí branku. V 51. minutě střílel z levého kruhu dnes již poněkolikáté Nouza. Minutu nato pálil Sedlák opět z prostoru levého kruhu, ale Čech předvedl fantastický zákrok korunovaný efektivním semaforem pro diváky. V čase 51:45 domácí snížili pouze na rozdíl jediné branky, když Pavel Šebesta trefil horní růžek hostující branky parádní zakrytou střelou z pravého kruhu. V dalších minutách hráli domácí dvě přesilové hry v řadě, ovšem v té první si nedokázali vypracovat žádnou příležitost a ta druhá byla zastavena vyloučením hráčské lavice za příliš mnoho hráčů na ledě. Po chvíli poslal rozhodčí Husička dokonce domácí hráče do tří. Toho dokázali hosté ihned využít, když se v čase 57:00 trefil z pravého kruhu ideálně k tyči Josef Jindra. V čase 58:49 navíc hosté přidali již šestou branku – z mezikruží se napřáhl Tomáš Nouza, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Boleslavští nakonec vítězí zaslouženě v poměru 3:6.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): "Musím klukům poděkovat, protože nepodali špatný výkon. Jen v první třetině měli respekt ze soupeřových jmen. Hráli jsme velice kompaktně. V závěru jsme to chtěli otočit, použili jsme útočníky do obrany, což ke gólu nevedlo. V samotném závěru jsme udělali zbytečné fauly."

Leo Gudas(Mladá Boleslav): "První třetinu jsme hráli velice dobře. Škoda, že jsme v ní nedali více branek. Zápas jsme si zkomplikovali chybami a vyloučeními. V závěru jsme dokázali využít své šance. Máme tři body, jsme spokojeni. "