Sareza porazila Most 3:0 i díky výbornému výkonu Čecha

10.11.2007, Adam Bagar

Ve dvacátém kole 1. hokejové ligy přivítala Sareza Ostrava na svém ledě tým HC Most, který venku nepředvádí zrovna optimální výkony. Domácí hráči se dostali do vedení již ze začátku utkání, když se trefil ve dvojnásobné přesilové hře Robert Najdek. V první části byli domácí aktivnějším týmem, ale další branku již nepřidali. Sareze vyšel skvěle i úvod druhé třetiny, když hned z jejího kraje se trefil Milan Ovšák. Po druhé brance se hra vyrovnala a byli to i hostující hráči, kteří často zatápěli před Čechem. Do konce druhé části jsme již branku neviděli. Ve poslední části byli hosté aktivnějším týmem, ale když už se dostali do slibné šance, tak je zastavil dnes skvěle chytající Jakub Čech. Naopak byli to domácí, kteří přidali třetí branku z hole Vladimíra Svačiny a rozhodli tak již o osudu zápasu. Sareza Ostrava tak poráží mostecký tým 3:0, ale nutno přiznat, že mostečtí dnes nepředvedli zase tak špatný výkon a od druhé třetiny byli domácím vyrovnaným soupeřem.

- 20.kolo so 10.11.17:00
HC Most
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Najdek (Boháč, Rimmel), 21. Ovšák (Šebesta, Červenka), 51. Svačina (Gelačák, Hubáček). Rozhodčí: Hradil - Machálek, Prchal T.. Vyloučení: 5:5, navíc Míka, Martínek (oba MOST) 10 OT . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 32:41. Průběh utkání: 3:0.
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Rimmel, Vajda D., Tesařík, Suchý, Holík, Palík - Šebesta, Boháč, Červenka - Pavelek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Hubáček, Svačina - Sikora, Novák, Glas
HC Most: Chábera - Martínek, Prošek, Szakal, Suchánek, Charousek, Plaček - Urban, Míka, Kudrna - Plachý, Sýkora, Metlička - Nedrda, Koláček, Zaťovič - Nekvinda, Kováč, Kašťák

Hned v úvodních vteřinách utkání se ocitl před mosteckým gólmanem Cháberou Červenka, ale jen těsně přestřelil branku. Ve třetí minutě získala Sareza možnost zahrát si přesilovou hru. V té se řítil sám na Čecha mostecký Sýkora, jehož blafák domácí gólman skvělým způsobem vykryl. O pár vteřin později byl vyloučen další hráč hostí, a tak domácí sehráli více než minutovou přesilovku pěti proti třem. V té se ostravským nejprve nedařilo, ale nakonec v čase 4:14 se přece jen dočkali - Robert Najdek předvedl krásnou technickou střelu z pravého kruhu, kterou překonal Cháberu pod břevno branky. V šesté minutě střílel z pravého kruhu Šebesta. Most zatím nepředváděl téměř nic, jen se pokoušel o rychlé brejky, které však většinou končily zakázaným uvolněním. V sedmé minutě předvedl pěknou individuální akci ve vlastním oslabení Šebesta, který nakonec i vystřelil z levého kruhu. V desáté minutě pálil tvrdě z levého kruhu Rimmel, ale nedal. O minutu později zatápěl nebezpečně před Čechem hostující Sýkora, ale Čech pěkným vyjetím jeho šanci zlikvidoval. Ve 13. minutě ujeli Boháč s Šebestou na jednoho obránce, ale Cháberova hokejka jejich akci zabránila. V minutě 15. si objel branku Plachý, ale touš k tyči nakonec neprotlačil, Čech byl totiž u tyče připraven. O minutu později nejprve Pavelek pálil tvrdě z pravého kruhu a poté střílel od modré čáry Vnenk . V 18. minutě střílel z mezikruží Červenka, ale ve slibné šanci trefil jen gólmana hostí. V 19. minutě střílel Kudrna z pravého kruhu, ale i ten byl neúspěšný. V téže minutě střílel od modré čáry Boháč, ale lapačka Chábery byla opět připravena. Po první třetině tak vedla Sareza nad Mostem v poměru 1:0.

Druhou část začala lépe domácí Sareza, když v čase 20:36 pálil Šebesta od modré, jehož střela se odrazila od mantinelu k zcela volnému Milanovi Ovšákovi, který v pohodě dopravil kotouč do prázdné mostecké branky. O minutu později s ocitl před Cháberou Hubáček, ale mostecký gólman vyrazil úspěšně. V minutě 25. nechal vyniknout brankáře Čecha Koláček, jehož střelu z mezikruží Čech skvěle chytil lapačkou. O další minutu později se prodral hostující Kudrna až před Čecha, ale v rozhodující fázi mu kotouč sjel z hole. O několik chvil později pálil opět Charousek na domácí bránu, ale jen těsně vedle. Most byl v těchto chvílích aktivnějším týmem. V polovině utkání pálil z mezikruží Šebesta, ale jeho rána jen těsně minula mosteckou klec. V jednatřicáté minutě střílel tvrdě od modré čáry nejprve Kudrna a poté i Szakal, Čech však dnes chytal velmi dobře. V 33. minutě se řítil sám na Cháberu Hubáček, ale trefil jen tyč, i když většina domácích fanoušků již jásala nad třetím gólem. Ve 36. minutě střílel z mezikruží Gelačák, Chábera ale předvedl zákrok večera, když krásným semaforem zneškodnil tutový gól Sarezy. Dvě minuty nato byl Rimmel před hostujícím gólmanem, ale Chábera dnes předváděl skvělý výkon. V poslední minutě druhé části ještě byl v šanci Hubáček, ale v rozhodující chvíli upadl. Sareza Ostrava tak vedla po dvou třetinách nad Mostem 2:0. Nutno říci, že skóre mohlo být větší, ale dnes drží oba týmy nad vodou brankáři, kteří dnes chytají velmi dobře.

V minutě 41. střílel z levého kruhu po pěkné kombinaci celé pětky Šebesta. O dvě minuty později pálil dělovku od modré Suchý, ale Chábera ho opět vychytal. Poté se v utkání vyskytla pasáž, kde nebyly k vidění žádné příležitosti. Až ve 48. minutě střílel od modré čáry Martínek, ale domácí gólman byl opět na svém místě. V téže minutě v přesilové hře vypálil od modré čáry dělovku opět Martínek, Čech však jeho střelu pomohl vytěsnit vyrážečkou nad branku. V 50. minutě předvedl Čech skvělou sérii zákroků, když před ním stál osamocený Sýkora, ale ten trestuhodně domácího brankáře na několik pokusů nepřekonal. V čase 50:16 domácí zvýšili na rozdíl tří branek – Gelačák vypálil z blízkosti Chábery, ale kotouč se ještě odrazil k volnému Vladimírovi Svačinovi, který zasunul do prázdné branky. Hostující gólman si sice stěžoval po této brance, že Svačina stál v brankovišti, ale rozhodčí Hradil branku nekompromisně uznal. V 53. minutě domácí borci překombinovali krásnou akci, když Hubáček chtěl ještě vyšperkovat šanci na volného Svačinu. V 55. minutě střílel od modré čáry Svačina, ale těsně jeho střela minula branku. V 58. minutě předvedli domácí opět krásnou kombinaci, ale nakonec Hubáček v jasné příležitosti nedal. V téže minutě dával Šebesta z rohu hrací plochy krásnou přihrávkou před branku na volného Červenku, ale ten jen těsně minul mosteckou branku. V poslední minutě ještě zahrozili hosté, ale Kováč střelou z těžkého úhlu již Čechovi čisté konto nesebral. Domácí Sareza Ostrava tak poráží Most 3:0 díky skvělému výkonu Jakuba Čecha, ale nutno uznat, že i Jan Chábera odchytal velmi dobrý zápas.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): „Potřebovali jsme získat tři body. Zápas asi nebyl krásný, ale máme tři body, které jsme si zasloužili, ale které jsme také vydřeli. Zahráli jsme dvě dobré přesilové hry. Mostečtí jsou urostlí chlapi, kteří se u mantinelu těžko bránili. Každého vítězství je si třeba cenit, jsou to pro nás důležité body.“

Ladislav Kolda (Most): „Zápas rozhodují góly. Na začátku jsme udělali chybu, protože jsme se nechali dvakrát vyloučit a domácí toho dokázali využít. Je škoda, že Sýkora nedokázal dát ze samostatného nájezdu gól. Zápas by se asi vyvíjel jinak. Zápas byl vyrovnaný, ale Sareza se prosadila v koncovce a tom je hokej.“