Sareza porazila Kežmarok fotbalovým výsledkem 1:0

19.08.2008, Gabriela Juříková, Kateřina Juříková, Adam Bagar

Po slavném Dynamu Moskva se na Sareze tentokrát představil slovenský extraligový celek MHK SkiPark Kežmarok. Zápas byl od úvodních minut velmi vyrovnaný a šance si oba celky příliš nevytvářely. O jedinou branku v utkání se postaral ve 26. minutě Ivo Mocek, který překonal hostujícího gólmana tvrdou ranou z kruhu. I přesto, že hosté nepodali špatný výkon, tak odjíždějí ze zimního stadionu Sarezy poraženi, a to především díky fantastickému výkonu gólmana Davida Iláše, který pochytal několik velmi nebezpečných tutovek soupeře. V závěru se už hosté ani nezmohli na žádný tlak, a tak Sareza Ostrava porazila Kežmarok nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Další utkání čeká A-tým Sarezy již tento čtvrtek 21. srpna, kdy se od 17:00 hod. představí na domácím ledě proti Banské Bystrici (se stejným soupeřem odehraje následně utkání i v pátek).

- přát. út 19.8.17:00
MKH Ski Park Kežmarok
1:0(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Mocek (Tesařík). Rozhodčí: Trombík - Gebauer, Šeděnka. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 233. Průběh utkání: 1:0.
HC Sareza Ostrava: Iláš - Ovšák, Vnenk, Holík, Palík, Brincko, Vajda, Tesařík, Buček - Bartoš, Najdek, Červenka - Niec, Ivan, Zdeněk - Dušek, Janečka, Urban - Gelačák, Novák, Mocek.
MKH Ski Park Kežmarok: Klempa - Sadiki, Hrubý, Fedor, Rusnák, Droppa, Jelínek, Gurčík, Žemba, Brejčák - Palovčík, Pavličko, Štolc, Drotár, Schneider, Svitana, Jasovský, Havíra, Segla, Čížek, Žemba.

První třetina byla z obou stran velmi vyrovnaná a jak na brankáře Kežmaroku tak i na brankáře Sarezy byl vyvíjen podobný nátlak. Oba však dokázali své klece před dotěrným pukem ochránit. První velké ohrožení brány hostů zařídil Brincko, když přes brankoviště nahrával Tomáši Urbanovi, ten však pohotovou nahrávku nestačil zpracovat a nezavěsil tak do odkryté klece. Poté se na chvíli Sareza usadila v útočném pásmu, jakoby hrála přesilovku. Od modré pálil Lukáš Vnenk, ale jeho jedovku nikdo před brankářem Klempem nestečoval. Posléze měl možnost otevřít skóre Jakub Dušek, jenže pouze vyprášil plastrón hostujícího brankáře. Kežmarok se posléze dostal do zápasového tempa a hra se v zásadě vyrovnala. Hosté měli spoustu šancí vsítit gól, ale Iláš byl vždy ve správný čas na správném místě. Na přesilovky, chcete-li oslabení, se tato třetina hrála nerozhodně 2:2. Bohužel domácí ani hosté své přesilovky nevyužili, i když pár střel na brankáře vypálili. Iláš i Klempa měli totiž bystré oko, které sledovalo jak kotouč, tak hokejky hráčů a pohotovou lapačku, která puk zachytila. Obě mužstva tak do šaten odcházela za nerozhodného stavu 0:0.

V úvodu další dvacetiminutovky zahrozili hosté, když při tuhém boji o střední pásmo získali kotouč a Žemba se Svitavou se řítili na Iláše, kterého nepřelstili. Hosté zakusili přísloví „nedáš, dostaneš“. Jan Tesařík křížem přes střední pásmo nahrával Ivu Mockovi a ten střelou nad ledem vstřelil první gól. Domácí tak vedli 1:0 a Kežmarok začal stupňovat tempo i frekvenci střel. Zprvu se pokoušel o štěstí Drotár, pak i Čížek dostal puk na hokejku těsně před bránou, ale pohotový Iláš vyrazil. Poté se snažil vstřelit branku i Žemba, ale brankář domácích schoval puk do lapačky. Ke konci třetiny se Vladimíru Žembovi naskytla další příležitost - kotouč byl ale vyražen do bezpečí. Hráčům Sarezy se však nenaskytlo tolik možností vystřelit si na brankáře. Většinu času se hrálo v jejich obranném pásmu, které si dokonale ubránili i s přispěním brankáře Iláše. Na jeho práci je poznat, že si párkrát zatrénoval v Kravařích s ruským týmem Dynamem Moskva a hráči Kežmaroku byli překvapeni, že jim vychytává jasné góly. Od prvního gólu, který padl v čase 25:48, se už do konce třetiny nepovedlo ani jednomu týmu vstřelit branku. Obě klece byly znovu ubráněny skvělými gólmany. Druhá třetina tak skončila 1:0.

Třetí část utkání se hrála ve svižném tempu. Strážce domácí svatyně nadále přiváděl hráče Kežmaroku k zoufalství. Po první střele útoku hostí vyrazil kotouč před sebe, kde nikým neatakovaný Drotár ani nadvakrát nepřehodil puk přes ležícího Davida Iláše. V průběhu třetiny vychytal střílejícího René Schneidera, tak jako i Pavla Segľu či Patrika Svitanu. Na druhé straně měl velkou možnost zvýšit skóre domácí kapitán Lukáš Vnenk. Střela od útočné modré bohužel orazítkovala jen tyč Klempovy brány. Sareza měla dvakrát početní převahu, ale žádnou nevyužila. Ač bylo mnoho šancí z obou stran, gól v téhle třetině nepadl. Hrstka diváků, kteří v letním odpoledni zavítali na zimní stadión, viděla útočný kombinační hokej se spoustou osobních soubojů. Díky oběma skvěle chytajícím brankářům a jejich obranám, však viděli jen jeden unikátní gól. Utkání skončilo těsným vítězstvím domácích 1:0 a tím si připsali další výhru v přípravných utkáních.