Sareza poprvé v sezóně prohrála s Jihlavou

31.01.2007, Vladimír Vronka, Dušan Majer

Sareza Ostrava jela na led jihlavské Dukly s cílem bodovat. Ostravští v utkání dvakrát vedli, ale domácí nesložili zbraně a pokaždé dokázali vyrovnat. Po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2. Třetí část začali lépe domácí a ve 44. minutě se ujali vedení, které nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře. Sareza Ostrava prohrála na ledě jihlavské Dukly 3:2.

- 40.kolo st 31.1.17:30
HC Dukla Jihlava
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8.Bakus (Kaňkovský, Morava), 38. Hanzal (Šmarda), 44. Řípa (Kaňkovský) - 3. Klimek (Glas, Holuša), 33. Ovšák (Šebesta, Boháč). Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 15:16, navíc Bakus (JIH) 10 OT Využití: 1:1. Diváci: 1480. Střely na branku: 39:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC Dukla Jihlava: Řehoř - Míka, Morava, Pekárek, Lukáč, Klíma, Šmarda, Chvátal, Martinka - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Lazorišák, Kaňkovský, Fiedler - Hanzal, Dušátko, Vlk - Havel, Řípa
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Mocek D., Holík, Tesařík, Mocek J., Vnenk, Vajda - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Badžo, Valušiak - Klimek, Holuša, Glas - Mocek I., Janečka, Červenka

Utkání o sedmé místo začali aktivněji domácí, když se Petr Vlk nečekaně prodral až před brankáře Čecha, ale mířil jen do jeho betonu. Hned další akce na druhé straně hřiště však skončila gólem. Lukáš Klímek se moc se zakončením nepáral a prudkou střelou mezi betony nedal Řehořovi mnoho šancí - 0:1. Hosté i nadále hrozili. David Mocek pálil například od modré do Řehořovy lapačky. Jihlava se ještě v první desetiminutovce dočkala vyrovnání, když v přesilovce 5 na 3 Oldřich Bakus chytře sklepl puk na zadní tyč - 1:1. Ve zbytku třetiny se oba týmy přetahovali o šance. Nejprve Jiří Hanzal nabruslil před Čecha, ale byl moc blízko, takže zakončit nestihl. Odpovědí byla akce Davida Mocka, který ale v pádu netrefil odkrytou branku. Vzápětí Řehoř zastavil pohotovým máchnutím ruky střelu Milana Ovšáka od modré. Poslední akci třetiny si připsal Ladislav Rytnauer, který nejprve planě kombinoval s Oldřichem Bakusem aby se zakrátko rozhodl vypálit mezi betony, ale Čech byl pozorný.

Druhá třetina sice přinesla dva góly, ale diváci se při ní příliš do varu nedostali. Hned na jejím začátku dostali hosté k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale až na Boháčovu střelu, kdy nedokázal přehodit Řehoře si mnoho šancí nevypracovali. Domácí odpověděli nájezdem Petra Kaňkovského z trestné lavice, ale zkušený útočník se již dostal příliš z úhlu, takže jeho střela mířila mimo. S neúspěchem své střely od modré se musel smířit i Morava. Ostrava se snažila urvat vítězství na svou stranu., ale Glasovi v sólu ve finální fázi sjel puk z hole. Na druhé straně se Michal Klíma pokusil obstřelit klubko hráčů, ale jeho naděje ztroskotaly na Čechovi. Velikou šanci zahodil Bokroš, který netrefil puk skákající asi 15 centimetrů od čáry. Jihlava se snažila a odměnou jí byla Bakusova střela z mezikruží., která však skončila na Čechově betonu. Ostravští neuspěli ani s Bokrošovou střelou mezi betony. Dočkali se až při švihu Milana Ovšáka z kruhu - 1:2. Hosté se i nadále snažili, ale pozorný Řehoř si s klidnou hlavou pohlídal Valušiakovu střelu ze závaru. Štěstí neměl ani Ladislav Rytnauer, který nepřehodil ležícího Čecha. Dukla se ale přeci jen dočkala vyrovnání, i když trošku nečekaně. Jiří Hanzal uspěl se svým netypickým nahozením a srovnal skóre na 2:2. Domácí mohli jít do vedení, ale Ladislav Rytnauer poslal svůj volej až příliš vysoko.

Třetí část začala velký tlakem domácích. Nejprve Michal Klíma nastřelil puk od modré, pak třetí lajna vytvořila velký závar, ale ke gólu to pořád nevedlo. Až Jiří Řípa poslal puk z hodně velkého úhlu do branky - 3:2. Jihlava stále pokračovala v náporu. Před Čechem s postupně vystřídali Fiedler, jehož volej mířil vedle, Míka, který od modré trefil lapačku, Rytnauer, který pálil přes chumel a z úhlu střílející Kaňkovský. Čech byl ale vždy pozorný, takže se skóre již nezměnilo. Ostrava vystrčila drápky až na konci zápasu, kdy využila několika vyloučení domácích, která ještě zvýšila při power play. Řehoř měl plné ruce práce. Nejprve zalehl kotouč po střele Boháče a pak stejnému hráči vykopl puk betonem. Poslední šanci zápasu měl na své holi Holuša, ale Řehoř si střelu přes chumel hráčů pokryl. Jihlava tedy zvládla těžký boj o play-off a po bojovném zápase, který moc hokejové krásy nepobral, přeskočila v tabulce svého dnešního soupeře.

Petr Fabián (Ostrava): „Nečekal jsem, že dneska prohrajeme, protože Jihlava měla až na těch pár známých hráčů na ledě spíše mladé a neznámé kluky. Takže mne velice mrzí, že jsme dnes prohráli. Hra celkově neměla moc valnou úroveň, což jsme viděli všichni. Ve druhé části jsme měli několik šancí, ale za to, co jsme předváděli ve třetí třetině jsme si vyhrát nezasloužili.“

Petr Vlk (Jihlava): „Jsme spokojeni s body, věděli jsme, že to bude těžký zápas. Jistě to nebyl oku lahodící zápas, ale na to se nikdo ptát nebude.“