Sareza nakonec po velkém boji vyválčila s Vrchlabím dva body

21.11.2007, Adam Bagar

Sarezu Ostrava čekal v rámci 23. kola velmi těžký soupeř - Vrchlabí, které je na cizích hřištích velmi úspěšné. Úvodní třetina přinesla místo pěkného hokeje řadu vyloučených, kterých nakonec jen za úvodní část bylo dvanáct. Ale i přesto jsme viděli branky. Do vedení se dostala domácí Sareza zásluhou Boháče. Ovšem hosté ještě do konce první části stav otočili, když se během dvou minut trefili postupně Vála a poté i Tvrdek. Hostům vyšel i vstup do druhé třetiny - na 1:3 již zvyšoval Gengel. Domácí hráči se ale nevzdávali a do konce druhé části ještě stihli alespoň vyrovnat. Nejprve Pavel Šebesta snížil na rozdíl jediné branky a poté se trefil i nováček v dresu domácích Michal Bartošek. Po čtyřiceti minutách tak byl stav vyrovnaný, a to 3:3. V úvodu poslední třetiny jsme viděli dva velmi rychlé góly. Nejprve se dostali opět do vedení hosté gólem Matějíčka, ale ihned vzápětí srovnal Pavelek. Do konce této části se již nic nestalo, a tak muselo o osudu zápasu rozhodnout prodloužení, ve kterém Rimmel překvapil lehkou střelou od modré gólmana hostí, který dostal velmi laciný gól. A tak Sareza Ostrava porazila v zápase bohatém na góly Vrchlabí 5:4 po prodloužení.

- 23.kolo st 21.11.17:00
HC Stadion Vrchlabí
5:4p(1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Boháč (Šebesta, Pavelek), 26. Šebesta (Rimmel, Holík), 37. Bartošek, 42. Pavelek (Šebesta, Boháč), 64. Rimmel (Šebesta) - 12. Rýgl (Vála, Pajič), 14. Tvrdek (Vála, Rýgl), 24. Gengel (Pajič, Tvrdek), 42. Kříž (Matějíček). Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:2. Diváci: 420. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.
HC Sareza Ostrava: Čech - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Ovšák, Tesařík - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Bokroš, Novák, Červenka - Pavelek, Bartoš, Bartošek
HC Stadion Vrchlabí: Ševčík - Rýgl, Vála, Matějíček, Hrach, Bendlík, Chaloupka, Tvrdek, Pajič, Gengel, Nevyhoštěný, Kříž, Plodek, Brynecký, Hruška, Jech, Bárta

Zápas lépe rozehráli hostující hráči, kteří drželi v úvodních minutách domácí Sarezu v jejím obranném pásmu. Ale jak Tvrdek, tak Hruška své šance nevyužili. A jak už to tak bývá, tak v hokeji platí, že když nedáš, tak dostaneš. V čase 2:31 totiž Sareza vstřelila úvodní branku v přesilové hře, když předvedla ukázkovou akci na jeden dotek na jejímž konci stál Šebesta a do prázdné branky zakončující Daniel Boháč. V páté minutě vznikl opět před Čechem obrovský závar, ale Gengel s Pajičem opět v jasných šancích nedali. V téže minutě ujel Boháč po pravé straně, ale jeho dělovka trefila jen hostujícího gólmana Ševčíka. Poté začal úřadovat sudí Blecha, který vylučoval každý dotyk soupeře. Z toho pramenilo velké množství přesilových her na obou stranách. V desáté minutě měli hosté opět obrovskou příležitost vyrovnat stav, ale Gengel ani Tvrdek branku vstřelit nedokázali. V čase 11:59 vypálil od modré čáry Martin Rýgl, jehož střela se jen tak tak doplazila do branky. Další šok přišel pro domácí o minutu později, když v čase 13:10 hosté otočili stav při hře čtyři na čtyři – z levého kruhu se parádně trefil do horní části domácí branky Kamil Tvrdek. V 15. minutě střílel v přesilové hře od modré čáry Holík, jehož střelu ještě dorážel Boháč, ale jen těsně minul vrchlabskou branku. Do konce třetiny pokračovaly "vylučovací hody," ale už nic se do konce třetiny nestalo. Sudí Blecha celkem rozdal v úvodní části dvanáct dvouminutových trestů! Z toho pět na domácí straně a sedm na straně hostujícího Vrchlabí. Po první třetině tak vedlo Vrchlabí zaslouženě nad Sarezou Ostrava 1:2.

Hned v úvodu druhé části si zahráli domácí přesilovou hru, protože se hostující hráči opozdili v šatně. Ovšem z té domácí vyprodukovali pouze několikanásobné dorážení Šebesty, ale Ševčík si brankovou čáru velmi dobře pohlídal. V čase 23:11 přišlo z ničeho nic navýšení skóre hostujícího celku, když nejprve Pajič trefil z levého kruhu jen tyč, ale touš se odrazil k Ladislavovi Gengelovi, který se do prázdné branky nemýlil. V čase 25:48 se domácí hráči dočkali snížení na rozdíl jediné branky, když Pavel Šebesta trefil parádně z pravého kruhu horní část branky. Od této branky převzala Sareza Ostrava aktivitu. Nejprve Palík pálil od modré čáry jen těsně nad branku a poté se ještě Pavelek snažil protlačit kotouč do branky Vrchlabí, ale nepodařilo se mu to. V minutě 33. pálil od modré čáry Zdeněk, ale jeho dělovka jen těsně minula bránu. O minutu později se dostal Bartošek do vyložené šance, ale nakonec gólman puk se štěstím zalehl. V čase 36:34 se Sareza dočkala vyrovnání – Michal Bartošek poslal kotouč před branku Ševčíka, kde si touš do vlastní sítě srazil obránce Kříž. Ve 39. minutě ještě trefili hosté tyč Čechovy branky po Matějíčkově střele od modré čáry. Druhá třetina už nepřinesla tolik vyloučených a dokonce se již začalo hrát to, čemu se říká hokej, což se o první části říci nedalo.

Hned v čase 41:07 se dostali hosté zpátky do vedení - Matějíček v přesilové hře vystřelil od modré čáry, jehož střela ještě s pomocí teče Pavla Kříže zajela až do Čechovy branky. V téže minutě dostali možnost zahrát si přesilovou hru i domácí, kteří stejně jako její soupeř dokázali využít početní výhodu velmi rychle – v čase 41:49 trefil Zdeněk Pavelek z mezikruží ideálně k tyči po krásné přesilovkové spolupráci celé pětky. Ve 43. minutě narazil Bartoš na hrazení hostujícího Matějíčka, bohužel sklo tento náraz nevydrželo, a tak se asi patnáct minut nehrálo. Po této dlouhé pauze se hráči dlouho dostávali do hry. Ve 48. minutě pálil Tesařík od modré čáry, ale jeho dělovka jen těsně minula branku Ševčíka. V téže minutě byli v obrovské příležitosti Šebesta se Svačinou, před kterými stála jen odkrytá brána, ale vždy jim stačili hostující obránci znemožnit vstřelit branku. V 51. minutě předvedl Čech výborný zákrok proti střele Bárty. O minutu později musel domácí gólman vytasit ještě těžší zákrok, když mu nadělala velké problémy Palíkova teč. Do konce třetiny se toho už moc neudálo, pouze dvě vteřiny před uplynutím řádné hrací doby měl na hokejce vítězný gól Pavelek, ale zcela sám před Ševčíkem nedokázal kotouč do branky dopravit. Muselo tak následovat prodloužení.

Prodloužení začali domácí obrovským tlakem, když celou první minutu drželi hosty uzamknuté v obranném pásmu. V 62. minutě nabídl rozhodčí Blecha hostům přesilovou hru, kterou však nevyužili, ale také si nedokázali vypracovat žádnou šanci. V čase 63:51 již přišlo rozhodnutí – Patrik Rimmel vystřelil zpoza modré čáry jen lehkou střelu, která však Ševčíkovi v překvapení všech proklouzla až do branky. Sareza tak opět vítězí pouze v prodloužení, tentokrát 5:4.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): "Zápas byl zvláštní. Dali jsme rychle gól, což nás uklidnilo, ale asi moc. První třetina nebyla z naší strany dobrá. Za pozitivum bychom mohli považovat to, že jsme začali hrát dobře již od druhé třetiny, což je proti zápasu s Berounem posun. Takže v dalším zápase budeme snad hrát dobře celý zápas."

Jan Procházka (Vrchlabí): Mrzí nás, že jsme nedotáhli zápas do vítězného konce. Začali jsme špatně, v prvním oslabení jsme inkasovali. Zápas jsme otočili až na 1:3, což byla naše výhoda a myslím si, že soupeř nehrál dobře, nedostával se do šancí. Pak jsme se nechali vyloučit do tří, čehož domácí využili. Sarezu to nakoplo. Pak jsme ještě jednou vedli, stav 3:4 jsme již měli udržet, což se nám nepodařilo."