Sareza Pantery nepřelstila

25.08.2006, Jan Švanda, Jan Škarpa

V regionálním derby podlehla Sareza na ledě havířovských Panterů 6:3, když se hattrickem blýskl Přemysl Sedlák. Domácí využili v utkání tři přesilové hry a rozhodli o svém vítězství na začátku druhého dějství, když se v rozmezí dvou minut trefili Sedlák s Bryneckým. Ve třetí třetině Sareza korigovala skóre zásluhou Daniela Boháče, Havířov si však již vítězství nenechal uniknout a v závěru zápasu pečetil výsledek. Malou náplastí pro hosty byl triumf v exhibičních samostatných nájezdech po skončení utkání, ve kterých Sareza udolala svého soka v poměru 1:0. Jediným úspěšným exekutorem byl Svačina.

- přát. pá 25.8.17:00
AZ Heimstaden Havířov
6:3(1:0, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Klimeš, Lipina), 21. Sedlák (Lhotský), 22. Brynecký (Klimeš), 40. Sedlák (Mikšan, Lipina), 56. Lhotský (Sedlák), 59. Zdráhal - 29. Glas (Kubala, Pavlačka), 44. Boháč (Holuša), 57. Svačina (Pavlačka).
Vyloučení: 12:16, navíc Mocek trest do konce utkání. Využití: 3:1.
Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Diváci: 350
AZ Heimstaden Havířov: Šafránek - Galvas, Ovčačík, Vavruša, Sekula, Zientek, Peštuka, Klimeš - Lhotský, Sikora J., Martiník - Lipina, Sikora M., Brynecký - Heider, Mikšan, Rozum - Zdeněk, Zdráhal, Sedlák.
HC Sareza Ostrava: Čech - Rimmel, Mocek, Holík, Buček, Vnenk, Tesařík, Vajda, Kubala - Šebesta, Sochorek, Polášek (od 41. Dušek) - Gelačák, Badžo, Bokroš - Boháč, Holuša, Janečka - Svačina, Pavlačka, Glas.

Vstup do utkání měli lepší domácí, hned v prvních sekundách se do šance probojovával Sedlák, ve 13. sekundě se Panterům naskytla možnost přesilové hry. V té zkoušel své štěstí Galvas. Do konce první minuty stačil rozdat sudí Mikula ještě tři dvouminutové, jeden Sareze a dva domácím a tak se trestná lavice pořádně zaplnila. Ve třetí minutě se střelou představil Zdeněk, na druhé straně zkoušel překvapit Šafránka v bráně Havířova střelou zpoza obránce Šebesta. Chvíli nato se do dobré příležitosti po přihrávce Pavlačky dostával Svačina, ale nepochodil stejně jako Janečka v přesilové hře. V polovině první třetiny se kombinačně předvedl druhý ostravský útok, po ose Gelačák – Badžo se puk dostal k Bokrošovi, který však skóre zápasu neotevřel. Co se nepodařilo Sareze, zvládli Panteři. V přesilové hře uzavřel Havířov Ostravu v pásmu, střelu Klimeše sice ještě Čech vyrazil, puk se však odrazil k volnému Přemyslu Sedlákovi, který tak dal svůj první gól v zápase. Vyrovnat se pokoušel Janečka, leč nepochodil. V 19. minutě se do obrovské příležitosti dostal Mikšan, bránu Sarezy však přestřelil, na druhé straně se trefil jen do tyče Buček a tak odcházeli hráči do kabin za stavu 1:0 pro Havířov.

Do prostřední části vlétli Panteři jako slibovaná sněhová bouře. Nejprve na 2:0 zvýšil po odvážném průniku Přemysl Sedlák, za 46 sekund po gólu se mezi střelce zapsal také Daniel Brynecký. Poté se osmělila v útoku i Sareza, neuspěli však ani Badžo, ani Šebesta po přihrávce Sochorka. Ve 28. minutě se ve vlastním oslavení před bránu Ostravy prokličkovával Lipina, k zakončení se ale nedostal. V čase 28:11 se poprvé prosadila i Sareza, po skončení přesilové hry dorazil puk za záda havířovského brankáře Radovan Glas. Zvýšit skóre měl havířovský Zdráhal, ten však nevyužil šanci, do které se dostal po chybě ostravské obrany.Ve 35. minutě v přesilové hře střílel Klimeš, jeho tvrdá střela se zastavila na masce Čecha. V další přesilové hře se třikrát snažil překonat Čecha Zdráhal, jeho chvíle ale měla přijít teprve v poslední třetině. Ve 39. minutě se do průniku dostal Šebesta, při nájezdu však byl blokován a tak sudí nařídil trestné střílení. V tom se Šebestovi ale nepodařilo snížit, jeho střelu mezi betony Šafránek nepropustil. Poslední slovo druhé části patřilo domácím, 3 sekundy před koncem zvýšil na 4:1 svým třetím gólem v zápase Přemysl Sedlák.

Závěrečná část byla poznamenána častým vylučováním, zejména na straně Sarezy. I přesto dokázala Sareza přidat dva góly. První z nich ve 44. minutě, kdy Sareza uzavřela Havířov v útočném pásmu, po střelách Holuši a Janečky se k puku dostal Daniel Boháč, který snížil na 4:2 pro domácí. Chvíli po snížení zahrozil střelec večera Sedlák, jeho ránu však zastavilo břevno brány Jakuba Čecha. Ve 48. minutě byl blízko svého druhého gólu Boháč, povyjel si zpoza brány do střelecké pozice, Šafránka ale nepřekonal. V polovině poslední části se začalo opět vylučovat, Sareza hrála nejprve ve 3 proti 4, poté dlouho ve 3 proti 5. Havířovu se sice dlouhá dvojnásobná přesilová hra gólově nezdařila, zato výhodu jednoho muže v poli zvládli dokonale. Ve 56. minutě zvýšil přesilovkovým gólem po asistenci Sekuly Luděk Lhotský. Radost havířovským trvala pouze 11 sekund, rychlou odpověď si po přihrávce Pavlačky připsal Marek Svačina. V 58. minutě mohl snížit Bokroš, jeho střela ale skončila pouze na rameni domácího gólmana. O minutu později se do dobré příležitosti dostával Holuša, který však byl faulován. Sareze se tak naskytla možnost přesilové hry, trenéři navíc odvolali gólmana. Po vhazování ale získal puk Pavel Zdráhal, který sice gól neadal, neb byl před bránou Sarezy faulován. Rozhodčí ale uznal technický gól a tak se Havířov mohl začít radovat z vítězství 6:3.

Po skončení třetí třetině se konaly již tradiční nájezdy, ze strany Sarezy dokázal brankáře překonat pouze Svačina, z havířovských střelců na Čecha nenašel recept nikdo a tak Sareza vyzrála nad Havířovem alespoň v závěrečné disciplíně.

Jiří Režnar (Havířov): Samozřejmě každé utkání se hraje na to, aby se vyhrálo a my jsme do utkání šli s cílem vyhrát. Hrajeme doma slušné utkání a myslím si, že to, co jsme chtěli, se nám podařilo. Sareza hraje aktivní hokej, má řadu zkušených hráčů a řadu mladých hráčů a my jsme se první třetinu nechali zbytečně vyprovokovat tou aktivní hrou, že jsme šli čtyři pětkrát do oslabení a Sareza nás dostala pod tlak v prostřední části první třetiny. Dostali jsme se z toho, ale hráčům chybělo hodně sil. Naštěstí přišel konec první třetiny a začala druhá třetina, kdy si hráči odpočali a řekli jsme si, že budeme od počátku hrát aktivně a podařilo se nám dát dva góly. Kluci hráli, a hráli dobře.

Petr Fabián (Ostrava): Ještě včera nebo předevčírem jsme si nemysleli, že to budeme schopní odehrát, protože máme hroznou marodku, ale nakonec se dala řada na poslední chvíli do kupy. Porážku jsem čekal, protože jsme v úplné únavě a ještě nás přepadla nemoc, zřejmě nějaký vir, který jsme si přivezli ze Slovenska. Na druhou stranu je tento výsledek ještě přijatelný.