S jedním gólem se těžko vyhrává, starší dorostenci nezvládli třetí část a inkasovali desítku

12.09.2014, David Hecht

Porubští starší dorostenci se v nové sezoně podruhé představili doma, kde přivítali brněnskou Kometu. V první půlce zápasu se jednalo o vyrovnaný hokej. Kometa byla o něco lepším týmem a brankář Marcel Škoda se měl co ohánět. V následujícím dění mu ale obránci moc nepomohli a Brno vstřelilo v rychlém sledu hned několik gólů. Domácí ztratili sílu i chuť do hry a brněnští hokejisté si na ledě mohli dělat, co se jim zlíbilo. RT TORAX se zmohl jen na jedinou branku a prohrál vysoko 1:10. Další kolo je na programu už v sobotu 13. září od 13 hodin na ledě Vítkovic.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 3.kolo pá 12.9.17:00
HC Kometa Brno
1:10(0:0, 1:2, 0:8)
Branky a nahrávky: 24. Csabala (Boháč, Šustala) – 30. Hasoň (Čejka, Heinrich), 33. Havránek (Sedláček, Ferda), 43. Knap (Kratochvíl, Sedláček), 49. Čejka, 51. Zukal (Heinrich, Hroudný), 54. Gotthard (Havránek), 54. Hasoň (Čejka, Hroudný), 56. Škvrně (Knap, Sedláček), 57. Čejka (Furch, Heinrich), 59. Havránek (Ferda, Havlát). Rozhodčí: Jeřábek – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Bialoň (POR) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 16:33. Průběh utkání: 1:0, 1:10.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (51.Dobečka) – Široký, Olšr, Prokeš, Šípek, Boháč, Skokan, Prepsl, Pažický – Irgl, Nardelli, Bialoň – Holub, Horváth, Dang – Csabala, Dohnal, Šustala – Konečný, Malát, Stach
HC Kometa Brno: Slavíček – Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Havlát, Heinrich, Škvrně, Hasoň, Čejka, Knap, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek

Porubský tým starších dorostenců přivítal na svém ledě brněnskou Kometu a bylo jasné, že to bude vyhrocené moravské derby. To bylo vidět hned ze začátku první třetiny díky větší agresivitě v soubojích u mantinelů. První šanci si připravil už ve druhé minutě po přihrávce Furcha brněnský Aleš Heinrich, ale mířil mimo Škodovu bránu. Domácí se své první šance dočkali o minutu později, kdy po střele Šustaly vyzkoušel pevnost svých betonů i brněnský brankář.

Ostravané dostali jako první možnost přesilové hry, ale nedokázali se udržet delší dobu v útočném pásmu. Kometa své oslabení zvládla dobře a díky vysokému presingu dostávala svého soupeře pod tlak, což vyústilo v rychlá osvobození brněnského týmu. V desáté minutě dostal brněnský tým také možnost otestovat svou přesilovku a vytvořil si nemalé šance. Přihrávky zpoza branky na volného spoluhráče nebyly vyjímkou. Kometa byla v této fázi zápasu jasně lepším týmem, jenže Poruba při své druhé přesilovce předvedla velmi dobrý výkon a dostávala Brno opakovaně pod tlak nezbednými a vychytralými přihrávkami skrz brankoviště.

Ve dvacáté čtvrté minutě hrála Poruba opět přesilovku, kterou už po devíti vteřinách využil Dominik Csabala a vydřel tak pro svůj tým cenný první gól. Poruba se psychicky velmi zvedla a začala brněnské přehrávat což dokázala vysoko vysunutým forčekingem, z kterého vzešla velmi nebezpečná střela kapitána Jana Olšra. O mnohem lepším výkonu RT TORAXu svědčí i skvěle ubráněná přesilovka pět na tři v níž se heroickým výkonem předvedl Lukáš Horváth, který bránil bez hokejky a i přesto se jako lev vrhal vstříc střelám.

Brno dokázalo srovnat ve třicáté minutě díky skvělému vybruslení Jana Hasoně a jeho střele švihem těsně nad ledem. Do vedení se Kometa dostala za necelé tři minuty. Tomáš Havránek dostal přesný pas na útočnou modrou čáru a i přes faul dokázal v pádu střelou přes ruku překonat brankáře Škodu.

Třetí třetinu začal porubský dorost velmi dobře; už po třiceti sekundách se sám před Slavíčka dostal Nardelli, ale brněnský brankář jeho pokus zneškodnil. Nicméně i přes dobrou hru domácích se ve čtyřicáté třetí minutě Kometa dostala do dvoubrankového vedení. Po závaru před porubskou brankou dotlačil kotouč za brankovou čáru Dominik Knap. Studená sprcha však na porubské přišla necelých deset minut před koncem třetí třetiny, kdy nejdříve domácí obránce Šípek srazil rukou letící puk přímo na hůl dojíždějícího Jakuba Čejky, který překvapil porubského brankaře Škodu. Následně tečoval střelu od modré čáry Lukáše Zukala další porubský obránce Boháč.

Do porubské branky se postavil druhý gólman Dobečka. Tyto dva góly srazily porubský tým na zem a zbytek zápasu odehráli ostravští mladíci v naprosté letargii. Nedařilo se jim vůbec nic a naopak Kometě výsledek nestačil a během tří minut přidala další čtyři góly. Přesilovku proměnil Lukáš Gotthard a ve stejné minutě zvyšoval vedení Komety Jan Hasoň.

O dvě minuty později pokořil Dobečku Marek Škvrně a posléze se prosadil Jakub Čejka. Počet obdržených gólů na účtu RT TORAXu završil pověstnou desítkou svým druhým gólem dvě minuty před koncem Tomáš Havránek a upravil tak skóre zápasu na konečných 1:10.

Na oklepání se nebude mít starší dorost moc času, hned druhý den, v sobotu 13.září totiž hraje na území městského rivala z Vítkovic. Utkání se hraje od 13:00 v ostravské ČEZ Aréně.

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Dvě třetiny jsme podávali bojovný výkon, Brnu jsme stačili bruslařsky, ale postupem času byl soupeř lepší. Po dvou třetinách jsme prohrávali 2:1, konec druhé třetiny byl z naší strany slušný, škoda, že se nám nepodařilo dát druhý gól, ale nemáme na to hráče, kteří by mužstvo táhli. Ve třetí třetině nás třetí gól vyloženě zlomil, sice nechápu proč, v hokeji se to stává. Na co pak Kometa sáhla, to se jí dařilo. Kluci si už neplnili nic, bylo jedno, co se řeklo na střídačce, už to měli v hlavách a začali hrát rybníkářský hokej. Je to ostuda prohrát třetinu 8:0.

Marek Moskal (Kometa Brno): Konečný výsledek neodpovídal celkovému pohledu utkání. Domácí hráli minimálně půlku zápasu hodně dobře. První třetina z našeho pohledu nebyla ideální, měli jsme zbytečná vyloučení. Hodně se potýkáme s fauly v útočné třetině i v důležitých zápasech a nejsem s tím spokojený. Podařilo se nám dát slepené góly a ve třetí třetině se k nám přiklonilo i štěstíčko. Zpočátku se od nás puky odráželi na hokejky domácích, ale pak přišly další šťastné góly a o zápase bylo brzy rozhodnuto.