Rozhodnuto! Junioři promarnili dvoubrankové vedení a do baráže se nepodívají

17.03.2015, Gabriela Juříková

V úterním podvečeru se porubští junioři snažili uzmout druhé vítězství v semifinálovém souboji s Litoměřicemi. Star do zápasu se jim vydařil. Do deváté minuty si hráči RT TORAXu vypracovali dvoubrankové vedení a rozhodně to nevypadalo, že by jim měla výhra uniknout. Jenže utkání má šedesát minut a ke gólům Schwarze a Smrčky už žádný jiný nepřidali. Od poloviny první třetiny se do zápasu totiž dostávali víc a víc hosté, kterým se podařilo v posledních dvou minutách úvodní třetiny skóre srovnat. A zbývajících čtyřicet minut patřil led jen Kališníkům! V polovině druhého dějství se ujali vedení a v samém závěru utkání jej ještě v přesilovce zvýšili a gólem brankáře Březny do prázdné porubské branky dokonali výhru. Porubští se po prohře 2:5 a v celé sérii 1:2 do baráže nepodívají.

Liga juniorů - SF3 út 17.3.17:30
HC Stadion Litoměřice
2:5(2:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Schwarz (Fibrich, Rataj), 9. Smrčka (Havránek) – 18. Kratochvíl (Popek, Neruda), 20. Chmel (Málek), 28. Kauschitz (Kratochvíl), 59. Zajan (Dyrynk, Málek), 60. Března. Rozhodčí: Held – Hanzlík, Novotný. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Pobuta, Široký, Baca, Štěpán, Gálik, Ryška, Kropka – Gola P., Schwarz, Brnčál, Fibrich, Rataj, Mládek, Smrčka, Holaň, Havránek
HC Stadion Litoměřice: Března – Chmel, Málek, Šikner, Krýsl, Melichar, Zedek, Winnerlich, Kejmar – Dyrynk, Zajan, Ransdorf, Popek, Neruda, Kratochvíl, Chovanec, Kauschitz, Krátký, Minka

Rozhodující semifinálové utkání rozehráli lépe domácí borci. Již ve čtvrté minutě se v přesilovce prosadil po složitém dobývání útočného pásma, a s pomocí Fibricha a Rataje, Jakub Schwarz, když puk poslal gólmanovi mezi betony. Poruba vládla ledu a Litoměřičtí nenalézali recept, jak překonat soupeřovu obranu. V deváté minutě svou převahu Poruba potvrdila druhou brankou. Rychlým přechodem středního pásma dokončil akci po nahrávce Havránka střelou z mezikruží Marek Smrčka.

Jak se později ukázalo, bylo to ze strany domácích v tomto utkání vše. Hosté se po inkasovaných brankách zdravě naštvali a začali získávat herní převahu. S blížícím se koncem první třetiny jich byl plný led a v osmnácté minutě poprvé překonal brankáře Šrámka Jiří Kratochvíl. Čtyři vteřiny před začátkem přestávky získaly Litoměřice přesilovku, kterou po vyhraném buly okamžitě využili. Málek se sice netrefil, ale odražený puk dopravil za brankovou čáru, vteřinu před sirénou, Jaromír Chmel. Vyrovnáno!

Druhá třetina byla co do šancí zřejmě vyrovnaná, ale pomyslné misky vah se převážili na stranu hostující střídačky. Probíhala dvacátá osmá minuta, kdy se přes porubskou obranu dostal kapitán Radek Kauschitz a střelou zápěstím přesně umístěnou pod lapačku otočil utkání na Litoměřickou stranu. Více branek diváci do druhé přestávky již nezhlédli. Šance k vidění byly na obou stranách, ale brankáři svými výkony další puky zpoza svých zad nelovili.

Třetí třetina měla stejný scénář s tím, že Litoměřičtí byli o pomyslný krůček lepší. Výsledek byl otevřený. Snad největší vyrovnávací šanci měl Schwarz. Zůstal sám ve středu kruhů a zela na něj odkrytá horní polovina Březnovy brány, ale puk nedokázal dostatečně zvednout a ten skončil pod ležícím gólmanem. V padesáté deváté minutě využili hosté druhou přesilovku. Na 4:2 zvyšoval s následnou velkou radostí Pavel Zajan. Před tím dokázal porubský gólman čelit několika střelám a dorážkám, ale proti střele Zajana se již nestačil včas přesunout.

V závěru utkání Porubský trenér sáhl ke hře bez brankáře, kterou musel na pár chvil přerušit, ale po dalším vyhraném buly a přenesení hry do litoměřického pásma se Šrámek opět odebral na střídačku. Dominik Března předvedl, jak skvěle ovládá hru holí a odpálil puk přes celé hřiště do prázdné porubské brány. Tím zpečetil litoměřickou výhru na 5:2 a v celé sérii zvítězili hosté 2:1. Po Písku přešli přes druhého silného soupeře a můžou se těšit na barážová utkání.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hokej se hraje šedesát minut a po té co jsme si v prvních deseti minutách vytvořili dvoubrankové vedení, jsme přestali bojovat a rvát se o každý centimetr ledu. Po našich nepochopitelných chybách jsme ještě do první přestávky o náskok přišli, soupeř využil se štěstím přesilovku a druhá i třetí třetina byly z naší strany pak strašně upracované. Už jsme se nedokázali gólově prosadit, což se povedlo soupeři, který trestal naše chyby a svou výhru pečetil gólem do prázdné branky. Hráčům jsme za předvedenou hru v celé sezóně poděkovali a soupeři gratuluji k postupu do baráže.

Martin Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Do zápasu jsme nenastoupili dobře, nevím, zda to byla únava z cesty nebo nervozita. Ale ještě na střídačce jsme si řekli, že to takhle nejde, že kdybychom takto pokračovali, tak v půli utkání je pro nás konec. Kluci začali bojovat jeden za druhého, začali jsme lépe bruslit a klobouk dolů jak za to vzali. Hodně nás podržel i gólman. Moc nás překvapilo, jak se v play-off rozchytal a do jaké formy se dostal. Pro nás je vůbec neuvěřitelné, kam až jsme se dostali a je to asi v tom, že nemáme individuality, že se sešla skvělá parta, která táhne za jeden provaz.