Remízu zachránil Brodek, Havířov rozhodl juniorské derby v nájezdech

27.08.2019, Patrik Rošič

Po vítkovickém turnaji se junioři ukázali před ryze domácím publikem v přípravném utkání s Havířovem. Extraligou ostříleným týmem drželi svěřenci trenérů Sršně a Bahníka, jak gólový tak herní krok. Zdárně dotahovali vedení AZetu až do poslední minuty základní hrací doby, kdy naposledy srovnal stav Brodek. O vítězi nakonec rozhodovaly nájezdy. Drama, v kterém si zahráli i někteří porubští dorostenci, urval Havířov.

Přípravné zápasy juniorů - 13.kolo út 27.8.12:00
AZ Heimstaden Havířov
4:5sn(2:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Halata (Zajíc), 19. Foldyna (Pavlík, Anlauf), 42. Stibor (Brodek), 59. Brodek (Anlauf) – 11. Kapitanov (Vlček), 23. Koubek (Vojkůvka), 40. Kubík (Ročil), 45. Ročil (Revaj), rozhodující nájezd Hrček. Rozhodčí: Chamrád – Hranoš, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 73. Průběh utkání: 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
HC RT TORAX Poruba: Lambert (Pawlas) – Havlík, Mrozek, Zajíc, Rusnák, Pitucha, Macurák – Anlauf, Pavlík, Bereš – Brodek, Stodůlka, Morávek – Stibor, Hlaváč, Halata – Barčák, Foldyna, Rambousek
AZ Heimstaden Havířov: Atanasiadis (Kraina) – Ročil, Uhlíř, Topolanský, Thiel, Hrček, Koubek, Naschichenko, Juhasz, Revaj, Kapitanov, Vlček, Hudeček, Kubík, Vojkůvka, Mrkvica, Becher

Velice vyrovnaný zápas přineslo poslední prázdninové úterní odpoledne. Havířov sice šel do vedení zásluhou Kapitanova, ale Poruba do konce třetiny dokázala zápas otočit, když se trefil Matěj Halata a Alex Foldyna.

Druhá třetina ukázala jasný obraz. Havířov nejenže vyrovnal, ale utkání otočil na svou stranu. Na začátku třetiny vstřelil gól Koubek a na konci periody vsítil vedoucí branku Kubík.

Porubští se nevzdávali. Na začátku třetí třetiny vyrovnali na 3:3 gólem z hole Daniela Zajíce. Havířov si vzal své vedení zpět když se ve 45. minutě trefil Ročil. Už se zdálo, že domácí prohrají, když minutu před koncem vstřelil vyrovnávací gól Jiří Brodek. Vítěze proto určily až samostatné nájezdy. V osmé sérii rozhodl o výhře Havířova Hrček.