RT TORAX vstoupil do turnaje porážkou, porubské střelce vychytal opavský gólman Dušan Šafránek

13.08.2014, Redakce

Porubští hokejisté zaznamenali v přípravě na novou sezonu už druhou porážku, tentokrát v rámci domácího turnaje O pohár RT TORAX podlehli houževnaté Opavě 1:3. Svěřenci trenérů Smetáka a Kotaly podobně jako v nedávném souboji s polskou Osvětimí ztroskotali především na mizerné koncovce. O jediný gól ostravského ambiciózního celku se postaral v přesilovce obránce Lukáš Prokop, další šance však zůstaly nevyužity. Mužem zápasu se stal opavský gólman Dušan Šafránek, jenž pochytal několik gólových šancí porubského týmu, který sehraje další turnajové utkání už v pátek 15. srpna. Znovu od 16 hodin bude hostit slovenskou extraligovou Žilinu.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj st 13.8.16:00
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 32. Prokop (Sedlář) – 26. Svoboda (Kysela, Musial), 52. Vrabel (Polok), 59. Wolf (Svoboda). Rozhodčí: Kubičík, Jeřábek J. – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Šindelář, Javín, Peslar, Jindřich, Slavík, Prokop – Červenka, Seidler, Vaněk R., Krayzel, Hulva, Zachar, Vrána, Sedlář, Buček, Chaloupka.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Štindl, Vrabel, Měch, Herman, Trčka, Vítek, Polok, Vlašánek, Vaněk F., Wolf, Musial, Černý, Baďura, Svoboda.

Po tradiční úvodní oťukávané převzala aktivitu domácí Poruba. A brankář Dušan Šafránek se měl v brance co ohánět. Především Rostislav Vaněk se po výborných přihrávkách Krayzela dostával do zajímavých šancí, neměl však ani v jednom případě dobře seřízená mířidla. RT TORAX byl sice opticky lepším týmem, ale zahrozit dokázal také Slezan. Nejprve Vrabel nenašel skulinu mezi Tihlářovými betony a posléze Opavští nevyužili ani tlaku na brankovišti. Do šaten se tak po prvním dějství odcházelo za bezbrankového stavu.

To druhá dvacetiminutovka už byla brankově podstatně divácky zajímavější. Marek Sedlář sice ještě trefil beton výborně chytajícího hostujícího gólmana, na druhé straně už se ale skóre měnilo. Opava potrestala porubskou nedisciplinovanost a ve výhodě dvou mužů v poli se dostala do vedení zásluhou Lukáše Svobody, který stál na konci rychlé akce. Radost však hostům vydržela přesně jen šest minut, když se i RT TORAX dokázal prosadit v přesilové hře. A stačilo mu k tomu pouhých dvacet sekund z vyloučení obránce Vrabela.

Od modré čáry vyslal směrem na branku svou plachtící střelu mladík Lukáš Prokop a Šafránek, jenž měl zakrytý výhled, byl tentokrát naprosto bez šance. Začínalo se prakticky od začátku a na ledě se postupně přiostřovalo. Možná i díky přísnému metru dvojice hlavních rozhodčích. K vidění sice bylo množství přesilovek, ale do přestávky se už skóre potřetí neměnilo. A zdálo se, že branku diváci neuvidí ani ve třetím dějství, které oba týmy začaly dost opatrně. Na samostatné nájezdy, které by rozhodly o vítězi střetnutí, však nedošlo.

Necelých devět minut před třetí sirénou měl těsně za modrou napřaženo Lukáš Vrabel, jenž tak ideálním způsobem odčinil vyloučení z prostředního dějství a poslal kus černé pryže nechytatelně pod horní tyč Tihlářovy branky. Poruba už závěr dohrávala v křeči a další šanci si nevytvořila. Naopak při hře bez brankáře trefil opuštěnou porubskou klec Petr Wolf, jenž pečetil vítězství trpělivě hrajícího opavského souboru. Porubští hokejisté tak vstoupili do turnaje porážkou, naopak Slezan si to už ve čtvrtek rozdá s Žilinou o prvenství ve skupině.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Neproměňovali jsme šance, které si sice dokážeme vytvořit, ale nejsme schopni je zakončit. Chybí nám tam větší důraz. Myslím, že jsme nepodali špatný výkon, ale zradila nás koncovka. Po celý zápas jsem však o některých hráčích ani nevěděl.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Zpočátku nám dělalo problém posunutí středního pásma a trošku jsme se hledali. Dali jsme do hry kompletní čtyři pětky a jsem rád, že jsem nemusel nikoho stahovat. Kvalitní výkon podal Dušan Šafránek, což byl základ našeho vítězství.