RT TORAX vrátil Frýdku-Místku porážku, rozhodla gólová smršť ve druhém dějství

26.11.2014, René Chyla

Po krátké pauze se porubští hokejisté vydali k poslednímu ze série tří venkovních střetnutí. Netradičně až k polským hranicím, konkrétně do Českého Těšína, který je přechodným domácím stánkem Frýdku-Místku. Ten takřka polovinu utkání nepříjemně kousal a kdo ví, jak by duel vypadal, kdyby ve druhé části proměnil trestné střílení. Krátce nato se RT TORAX rozstřílel a čtyřmi góly během pouhých pěti minut rozhodl o zisku tří bodů a nakonec se radoval z pohodlné výhry 7:3. Dvakrát se mezi střelce zapsali Petr Seidler a David Zachar, tři body do statistik zaznamenal obránce Marek Slavík a Aleš Kilnar dokonce čtyři nahrávky.

2. liga - skupina Východ - 20.kolo st 26.11.18:00
HC Frýdek-Místek
3:7(1:1, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Sluštík (Franek), 40. Lipina (Heider), 47. Samiec (Teper) – 8. Slavík (Kilnar, Chaloupka), 29. Zachar (Kilnar, Slavík), 29. Zachar, 33. Seidler (Kilnar, Slavík), 34. Vaněk (Červenka, Kilnar), 44. Sedlář (Vrána), 53. Seidler (Sedlář, Vrána). Rozhodčí: D. Krenželok – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 177. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.
HC Frýdek-Místek: Kubáň (33. Horváth) – Samiec, Teper, Jonáš, Krutil, Černín, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Gogolka, Franek, Prokop, Heider, Sluštík, Mach, Mamula, Slovák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Vajda, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Sedlář, Ovšák, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Krayzel, Pavlačka, Vaněk, Kilnar.

Utkání v Českém Těšíně začalo velmi opatrně, neboť ani jeden z týmů nechtěl brzo inkasovat a také si oba dnešní aktéři jistě byli vědomi síly toho druhého. První šanci v zápase měli domácí, ovšem přečíslení dva na jednoho nebyli schopni využít. Hned na to byl vyloučen hostující Chaloupka a domácím se tak naskytla možnost jít do vedení. Po několika slibných šancí ale přišlo zbytečné praštění hokejky do mantinelu a za katr tak musel domácí Gogolka. Na rozdíl od domácích, Poruba svou první početní výhodu využila, když Jan Chaloupka nahrával k mantinelu Aleši Kinarovi, který si všiml mezi kruhy volného Marka Slavíka a ten se střelou přesně k tyči už nemýlil – 0:1. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když Radek Tihlář měl potíže se zkrocením kotouče ze vzduchu. V polovině první periody utekl na modré puk Javínovi a po této chybě se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, ze kterého byla ovšem nastřelena jen tyčka za Tihlářovými zády. Frýdek-Místek dostal ke konci šanci v podobě přesilovky pěti proti třem, ovšem i ta zůstala nevyužita, když na jejím samotném konci Tihlářovi opět pomohla branková konstrukce. Frýdek ale i po přesilovce tlačil hostující obranu, ale Tihlář v té chvíli doslova čaroval. Vyrovnání přišlo půl minuty před první sirénou, když Franek přihrál Ondřeji Sluštíkovi na modrou a přesná střela už byla nad síly porubského gólmana – 1:1.

Na začátku druhé třetiny měli domácí hned dvě vyložené šance. Nejprve bleskový únik Stránského a Macha skončil na vyrážečce Tihláře a o dvě minuty později bylo dokonce nařízeno trestné střílení pro Sluštíka za držení Slavíkem v samostatném úniku. Frýdečtí ovšem v nájezdech tápou a potvrdili to i tentokrát. Při signalizované výhodě pro Porubu měli hosté mohutný tlak, jež vyústil až nastřelením brankové konstrukce za Kubáňovými zády. Následná přesilovka už ale přinesla druhou radost na porubskou střídačku a také pět minut absolutní euforie. V přesilovce dostal přesnou přihrávku od Aleše Kilnara David Zachar, který proplul domácí obranou a s přehledem proměnil mezi Kubáňovy betony – 1:2. O osm vteřin později vypíchl puk domácím opět David Zachar a nikým neatakován se trefil přesně pod víko – 1:3. Seidler následně fauloval loktem a musel si jít na dvě minuty odpočinout. Sotva se ovšem dostal na led, mohl slavit. Aleš Kilnar z boku nastřelil pouze beton frýdeckého gólmana, od kterého se kotouč odrazil přímo na hůl Petra Seidlera, který už neměl těžkou práci a zavěsil do prázdné branky – 1:4. To už bylo pro hlavního trenéra Frýdku-Místku příliš a domácí svatyni tak po čtvrtém porubském gólu začal střežit Ondřej Horváth. Ten se ovšem ani neohřál a už lovil puk z branky. Aleš Kilnar přihrál od mantinelu na modrou Adamu Červenkovi, který napřáhl a těsně před Horváthem ještě do branky tečoval Rostislav Vaněk – 1:5. Následně byli domácí pod tlakem i díky školáckým chybám, které jejich obrana vytvářela. Nejprve sám před domácím brankářem nedokázal zpracovat Jan Chaloupka, o chvíli později opět zazvonila tyč po střele Milana Ovšáka. Frýdek ještě v závěru z přesilovky snížil, když Teper nahrál před bránu Petru Lipinovi, který s pomocí tyče dostal puk do sítě – 2:5.

Hned v první minutě třetí periody zvonila tyč znovu. Tentokrát ovšem za zády Radka Tihláře. Marek Sedlář ovšem na druhé straně dostal výbornou přihrávku od Lukáše Vrány a trefil se přímo pod břevno – 2:6. O minutu později měl David Zachar na holi další gól a zároveň hattrick, ovšem Horváth byl pozorný a jeho pokus vyrazil do rohu. Snížení přišlo ve 47. minutě, když Teper vyslal střelu na Tihláře, jehož beton kotouč vyrazil, ovšem jen k Davidu Samiecovi, který už poslal puk do prázdné klece – 3:6. Poslední branka utkání padla opět z hokejek porubských. V přesilové hře si hosté vypracovali několik slibných šancí, ovšem ani jednu nedokázali patřičně využít. Až po její uplynutí a několika dorážkách se to konečně povedlo. Horváth vychytal jak střelu Lukáš Vrány, tak Marka Sedláře, ovšem na pokus Petra Seidlera už byl krátký – 3:7. Ve vlastním oslabení ujel porubským ještě Lipina, ovšem s nabízenou možností nenaložil zrovna parádně. Petr Seidler ještě nastřelil další tyčku v tomto utkání, ale od té se puk odrazil mimo tři tyče a Poruba tak osmý gól již nepřidala.

Poruba si tak připisuje zaslouženě tři body za jednoznačné vítězství a dokonce se jedná o nejvyšší výhru proti Frýdku-Místku na jeho ledě.