RT TORAX smetl neškodné Bobry, kanonýr Kilnar se blýskl pěti body

25.11.2015, René Chyla

Úvodní minuty posledního utkání první poloviny základní části byly poněkud rozpačité. Ačkoliv měli domácí optickou převahu, gól ne a ne se dostavit. Bezbrankový stav se povedlo prolomit až ve dvanácté minutě Lukáši Bednářovi, jenž už takřka pravidelně boduje a stává se tak tahounem mužstva. Do první přestávky se ještě trefili Kilnar s Chaloupkou a Bobři tak odcházeli do šaten s tříbrankovým přídělem. RT TORAX skóre dále navyšoval a střelecký účet domácích završil premiérovou trefou v letošní sezoně Jakub Szajter. Bobři ale ještě korigovali v závěrečných minutách z přesilovky a stanovili konečně skóre na 6:2. Poruba tak vyhrála podruhé v řadě a v sobotu načne druhou část ročníku soubojem s Žihadly.

2. liga - skupina Východ - 22.kolo st 25.11.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:2(3:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Bednář (Kilnar, Peslar), 16. Kilnar (Szajter, Ovšák), 18. Chaloupka (Sedlář, Ballner), 23. Stejskal (Bednář, Kilnar), 34. Kilnar (Buček), 50. Szajter (Kilnar, Vaněk) – 46. Studený, 59. Pořický (Kovář). Rozhodčí: Vaněk – Řezáč, Vengřín. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 568. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Baca, Buček, Malý, Ovšák, Vajda, Peslar, Šindelář – Kilnar, Chaloupka, Seidler, Stejskal, Bednář, Vaněk, Szajter, Sedlář, Gola P., Ballner, Gelnar, Rimmel
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (od 41. Čáp) – Matyáš, Kovář, Černín, Augustin, Hradil, Tomek, Valentík, Franek, Vokurka, Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš, Sprušil, Podešva

Domácí začali rychlým náporem, k němuž mu pomohlo také vyloučení na hostující straně. Robin Malý dvakrát vypálil dělovku od modré a Lukáš Vydržel se musel otáčet. O chvíli později už mohl Porubské poslat do vedení Jakub Peslar, ke kterému se odrazila pumelice Marka Slavíka. Druhý nejproduktivnější porubský obránce ale z bezprostřední blízkosti zamířil trestuhodně nad. Bobři mohli tuto šanci rychle potrestat. Martin Varga nejprve nedokázal tečovat do odkryté branky střelu Vojtěcha Augustina, následná bomba Jakuba Matyáše od modré zase jen prosvištěla těsně kolem pravé Kubáňovy tyče. Ihned jak skončila druhá početní převaha domácího celku, se RT TORAX už konečně dočkal vedoucí trefy.

Aleš Kilnar poslal kotouč Lukáši Bednářovi k levému mantinelu, porubský forvard si udělal ještě pár kroků do výhodnější pozice a zamířil ke vzdálenější tyči – 1:0. Hala potemněla opět po necelých čtyřech minutách. Jakub Szajter v přečíslení poslal kotouč najíždějícímu Aleši Kinarovi, který se střelou pod víko nemýlil – 2:0. Jan Chaloupka následně obkroužil Vydrželovu svatyni a pokoušel se o třetí zásah, proti ale byla lapačka hostujícího gólmana. Ostravský kapitán ale přeci jen na Lukáše Vydržela vyzrál. V 18. minutě zahlédl Marek Sedlář na pravé straně Jana Chaloupku, jenž z kruhu vypálil a puk zaplachtil nad lapačku – 3:0.

Brankostroj Poruby pokračoval i po přestávce. Lukáš Bednář nahrával v útočném pásmu puk Vladimíru Stejskalovi, který tečoval černý kus pryže za bezmocného Vydržela – 4:0. Do situace dva na jednoho se poté dostali Vojtěch Baroš s Václavem Studeným a druhý jmenovaný vzal vše na svou hruď, ale proti bezchybnému Andreasi Kubáňovi nedokázal skórovat. 33. minuta byla ve znamení obrovské šance Jakuba Gelnara. Ten dostal ideální nahrávku mezi kruhy a z první napálil tyč. Za pár sekund diváci zhlédli parádní akci porubského výběru. Martin Buček našel ze svého pásma na druhé straně Aleše Kilnara, jenž ujel valašské obraně, rozpohyboval si zkušeně brankáře a kotouč pohodlně zasunul do odkryté branky – 5:0.

Valašské Meziříčí se rozhodlo pro poslední dvacetiminutovku pro změnu v brankovišti. Lukáše Vydržela tak nahradil mezi třemi tyčemi dvacetiletý mladík Jan Čáp. Bobři dostali na začátku poslední třetiny k dispozici minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V ní zahrozil zejména Jakub Pořický, jenž mohl tečovat puk do odkryté branky, leč minul. V té klasické pak z bezprostřední blízkosti pálil Martin Kubo, ale Kubáň byl i nadále neoblomný. Čisté konto ale jakoby bylo pro Porubu zakleté. Ve 48. minutě tak ujel porubské obraně Václav Studený, který pohotovou střelou zamířil přesně do prvého horního růžku – 5:1.

Padesátá minuta přinesla velkou chvíli pro Jakuba Szajtera. Ten totiž před brankovištěm tečoval přihrávku Aleše Kilnara, což prolomilo dlouhotrvající čekání na první branku – 6:1. V další dvojnásobné početní výhodě trestuhodně nesnížil Vojtěch Augustin, proti jehož střele do prázdné klece nastavil fantasticky Andreas Kubáň svou hokejku. Neujala se ani dělovka Patrika Kováře z prostoru mezi kruhy. Porubský brankář se znovu blýskl také proti dorážce Martina Kývaly. 65 vteřin před koncem se ještě přeci jen skóre změnilo. Patrik Kovář nahrával najíždějícímu Jakubu Pořickému, jenž vykoupal Kubáně a zakončil nad beton k pravé tyči – 6:2.

Ostatní zápasy 22. kola II. ligy skupiny Východ

VHK Vsetín vs. SHK Hodonín3:5
HK Nový Jičín vs. HC Kopřivnice2:4
HC Technika Brno vs. HC Slezan Opava4:3 pr.
SK Karviná vs. HC Moravské Budějovice 20056:2
HC Frýdek-Místek vs. HC Lvi Břeclav7:2

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): V zápase jsme podali po dlouhé době – co se týče prvních dvou třetin – zodpovědný a dobrý výkon. Hru jsme měli pod kontrolou, od poloviny zápasu jsme do hry zapojili všechny hráče, takže tempo trochu opadlo. Z naší strany byl zápas vydařený a věřím, že v tom budeme pokračovat dále.

Petr Tejkl (HC Bobři Valašské Meziříčí): Domácí zvítězili zaslouženě. My jsme s Porubou sice doma uhráli dobrý výsledek, ale u našeho mužstva je obrovský rozdíl v tom, jak hrajeme doma a venku. První dvě třetiny to jen potvrdily, kdy jsme prohráli o pět branek. Mrzí mě zejména první třetina, kdy Poruba neměla takový velký tlak. Udělali jsme ale chyby, navíc jsme inkasovali zbytečně v oslabení, což nás zase vrátilo zpátky tam, kde jsme si nepřáli být. Hlavně první třetinu jsme chtěli odehrát lépe, ale nepodařilo se. Cením si zejména toho, že jsme úplně zápas nevzdali a v poslední dvacetiminutovce jsme chtěli s výsledkem něco udělat. Kdybychom proměnili ještě dvě velké šance, které jsme měli, tak výsledek nemusel být tak výrazný. Gratuluji domácím k výhře.