RT TORAX si poradil s posledním týmem tabulky, kterému nasázel sedm branek!

17.12.2014, René Chyla

Sedm gólů, sedm střelců. Taková je bilance domácího týmu ve středečním utkání proti týmu SK Karviná. Po první třetině, která naprosto nenaznačovala, že by proti sobě hrály týmy z opačných pólů druholigové tabulky, přišla gólová smršť ve zbytku utkání. Načal ji hned v první minutě druhé části zkušený útočník Luděk Krayzel. Pět branek v síti hostů ve druhé třetině stačilo k tomu, aby se karvinský gólman Tomšů poroučel ze své svatyně, kde ho poté nahradil Tomáš Motálek. RT TORAX svým vysokým vítězstvím potvrdil vzrůstající formu a posunul se již na druhé místo! Naopak hosté zůstávají i nadále poslední.

2. liga - skupina Východ - 26.kolo st 17.12.18:00
HC Býci Karviná
7:2(0:0, 5:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Krayzel (Vaněk, Vajda), 24. Vaněk (Červenka, Ovšák), 35. Kilnar (Buček), 37. Chaloupka (Zachar), 37. Zachar (Chaloupka, Peslar), 51. Sedlář (Seidler), 51. Seidler (Vrána, Sedlář) – 42. Szajter (M.Kasperlik, Luka), 49. Kasperlik (TS) Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 623. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Vrba – Peslar, Vajda, Ovšák, Slavík, Javín, Buček – Seidler, Červenka, Krayzel, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Kilnar
HC Býci Karviná: Tomšů (od 37. Motálek) – Zamecznik, Čintala, Deutsch, Vydra, Hoďa, Graca, Pisárik – Kasperlik O., Szajter, Chomič, Opravil, Luka, Juhasz, Foltyn, Kofroň, Jaroš, Ballner, Kasperlik M.

První třetina se nesla v duchu nevyužitých šancí. Domácí dostali hned v úvodních minutách k dispozici dvě přesilovky, které ale nedokázali patřičně využít. Byli to však paradoxně hosté, kteří v oslabení vyráželi do brejků a dělali nemalé problémy porubským obráncům. SK Karviná v několika situacích dvou pro jednomu nedokázala skórovat, což se jí stalo nakonec osudným. Ve 13. minutě měl před sebou zcela odkrytou branku Adam Červenka, který doklepával puk za brankovou čáru, jenže těsně před ní se objevila hůl jednoho z hostujících obránců, která nakonec vstřelené brance zabránila. Jen díky pozornosti obou gólmanů a nepřesností v zakončení skončila třetina bez branek. Poslední tým tabulky byl v první části více než vyrovnaným soupeřem.

Zbytek zápasu měl již naprosto odlišný ráz. Hned z prvního útoku domácích padla branka. Luděk Krayzel v přečíslení vzal veškerou zodpovědnost na sebe a propálil brankáře Tomšů přesně na levý beton - 1:0. V tu chvíli začala karvinská obrana hořet jako papír. O minutu později totiž nastal velký závar před brankou hostů, nakonec ale díky nepřesnosti porubských Karviná uhájila nadějný výsledek. Ne ovšem na dlouho. Minutu na to přihrál Adam Červenka rozjetému Rostislavu Vaňkovi, který dokázal projet celým útočným pásmem a zavěsil přesně pod víko - 2:0. Před uběhnutím první poloviny zápasu byl vyloučen Jakub Peslar. V poskytnuté přesilové hře dosáhli hosté branky, ta ale nemohla být uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

O pár minut později se skóre měnilo znovu. Tomšů vyrazil Bučkovu střelu jen před sebe, kde se jej ujal Alše Kilnar, který udělal ještě dva kroky a zavěsil do prázdné branky - 3:0. Za necelé dvě minuty přihrál David Zachar před bránu zcela osamocenému Janu Chaloupkovi, pro kterého již nebyl problém navýšit skóre - 4:0. Po třiadvaceti vteřinách hry se prodral zcela nehybnou obranou hostů David Zachar, který zasunul puk mezi betony - 5:0. V témže čase hosté vystřídali brankáře a do hostující svatyně se postavil Tomáš Motálek. Těsně před koncem druhé třetiny jsme mohli spatřit ještě jednu velice nepřehlednou situaci. Po výpadu karvinského útoku málem padla branka, ovšem pro špatné postavení rozhodčího, který nemohl danou situace dobře vidět, nebylo jasné, zda kotouč, který přikryl Adam Vrba, již pod lapačkou přešel brankovou čáru, či nikoliv. Skóre se ale neměnilo.

V první minutě třetí třetiny se ale hosté dočkali alespoň čestného úspěchu, když Martin Kasperlik nastřelil pouze Vrbu, od kterého se následně puk odrazil na hůl Jakuba Szajtera, který střelou z boku v početní výhodě snížil - 5:1. Ve 49. minutě bylo nařízeno trestné střílení proti Porubě za hákování na Martina Kasperlika. Ten si v nájezdu počínal velmi zkušeně, když dokázal nejdříve položit domácího brankáře, kterému poté jednoduše prostrčil puk do mezery mezi betonem a tyčkou - 5:2. Za chvíli bylo ale opět na domácí střídačce veselo. Petr Seidler si najel podél mantinelu, přihrál přesně na hokejku osamoceného Marka Sedláře, který se do prázdné branky nemohl nemýlit - 6:2. Za dalších čtrnáct vteřin lovil Motálek puk ze své svatyně znovu. Lukáš Vrána přihrál Petru Seidlerovi, který bez problémů prošel i mezi dvěma obránci a zavěsil přesně pod víko - 7:2. Karviná zbytek utkání již jen bránila a do útoku se příliš nehrnula. Za zmínku stojí ještě nastřelená tyč za Motálkovými zády z pětapadesáté minuty.

SK Karviná sice bojovala, ale Porubě dokázala být rovnocenným soupeřem pouze první třetinu a zůstává tak na samém chvostu tabulky. Díky prohře Techniky Brno se domácí posunuli na druhou příčku za lídra z Přerova. RT TORAX také jako první v letošním ročníku již překročil hranici 100 vstřelených branek, což vypovídá o síle porubského útoku.