RT TORAX nestačil na polský výběr a v sobotu si zahraje s Přerovem o páté místo

16.08.2013, Gabriela Juříková

První třetina nenaznačila, že by KHT Krynica byla lepším týmem, ale v průběhu dalších dvou třetin ukázala svou sílu a rukopis ruských trenérů. V rozmezí prvních čtyř minut druhé třetiny nastříleli Gleichovi tři branky a navíc využila tři přesilovky ze čtyř. Domácí měli celkem osm početních výhod a žádnou nedokázali využít. Jediný, kdo prostřelil gólmana hostí, byl Lukáš Vrána. Poslední tercie patřila výhradně hostům a zaslouženě vyhráli 7:1. RT TORAX si proto v sobotu zahraje o páté místo. Zápas začne v 10:30 a soupeřem porubského týmu bude Přerov.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj pá 16.8.16:00
KTH Krynica
1:7(0:0, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 38. Vrána (Slavík) – 21. Molovanovič (Lopuski), 23. Muhonen, 24. Laszkiewicz (Pasiut), 30. Zapala (Kolusz), 48. Zapala, 51. Gruszka (Jemelin), 60. Laszkiewicz (Pasiut). Rozhodčí: Janda R. – Janda L. Tuizal. Vyloučení: 4:7, navíc Dutka (KRY) 5 min. + OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Hruzík, Wolf, Prokop, Slavík, Vajda, Axman – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Pavlačka, Zachar, Chaloupka – Rosypka, Pasker, Vidlák.
KTH Krynica: Janin – Besch, Dutka, Laszkiewicz, Rutkovski, Paisut, Wajda, Kotlorz, Kolusz, Zapala, Malasinski, Molovanovič, Jemelin, Gruszka, Dziubinski, Lopuski, Skrzypkowski, Muhonen.
První minuty hráli obě mužstva opatrný hokej. Nikam se nehnali a soupeře si oťukávali. Domácí RT TORAX hrál uvolněně i v přesilovce. Zapala se protlačil před Gleicha a ten si poprvé v zápase sáhl na kotouč. Přečkané oslabení hosty pozvedlo a postupně získávali více ze hry. Porubská obrana zachraňovala časté útočné výpady Krynice. V polovině třetiny Poruba hru vyrovnala a dostávala se před Janinovu bránu. Dobře mířených střel bylo však pomálu. Nejvíce práce přidělávali hostujícímu gólmanovi Vrána s Bučkem a od modré zkusil štěstí Slavík.

První třetina byla odehrána v komorním duchu jak na tribunách, tak i na ledě. Domácí měli celkem tři početní výhody, ale ani jednu neodehráli podle hokejových zvyklostí. Diváci neměli možnost vidět žádnou gólovou šanci. V závěru třetiny se ke střelám na bránu dostali opět hosté. Laszkiewicz pálil mimo, Wajdův projektyl Gleich chytil a s koncem třetiny vypálil Jemelin.

Druhou třetinu začali přesilovou hrou hosté a vyučili domácí tým, jak se má přesilovka hrát. Mikolaj Lopuski přihrál na modrou Jakobu Molovanovicovi, jehož střela se zastavila až v Gleichově síti. Po minutě Krynica vedení zvýšila nenápadnou střelou Tuomase Muhonena. Vzápětí prohrávala Poruba 0:3. Akce Krynice započala ve středním pásmu a končila skvělou přihrávkou Grzegorze Pasiuta přes brankoviště na druhou tyč, kde sjížděl Leszek Laszkiewicz a puku udělil směr brána – 0:3.

Domácí se stavu herně vzepřeli, ale stále žádná střela neskončila v Janinově síti. Krynica si zahrála druhou přesilovku a opět ji využila během pár vteřin. Krzysztof Zapala vyjel zpoza brány a puk nasměroval mezi horní tyč a Gleichovo rameno. V polovině zápasu vedla KHT Krynica již 4:0. Domácí zbraně nesložili a bojovali o každý kotouč. Zkusili i fintu schovaného útočníka na útočné modré, ale Vránovi se nezdařilo Janina překonat. Posléze se napřáhl obránce Wolf, ale ani jeho projektil hostující gólman za sebe nepustil.

V sedmatřicáté minutě se dočkali gólu i domácí příznivci a halou se poprvé rozezvučel typický bzučák. Autorem gólu švihem z kruhů byl Lukáš Vrána. Puk se otřel o horní tyč a zapadl za brankovou čáru. Domácí dostali další šanci ukázat se v přesilovce, kterou jim předělila druhá přestávka. Prostřední třetina patřila KHT Krynici. Na týmu jde poznat ruská škola. Žádný puk není pro ně ztracený, žádný souboj předen prohraný. Do poslední třetiny vstoupili domácí s třígólovým mankem a s dvaceti minutami na to, se zápasem něco udělat.

Středem hřiště se protáhl Vaněk, ale zakončil do sklapnutých betonů. V dalších minutách třetí třetiny domácí projevovali snahu útočení, ale hosté je k ničemu vážnému moc nepouštěli. Naopak, svou třetí přesilovku přetavili v pátý gól. Od modré vypálil obránce Krzyszt Zapala a puk po ledě, jedné teči bruslí a líznutím pravé Gleichovy tyče, skončil v bráně – 1:5. V signalizovaném vyloučení zvýšili hosté vedení o další branku. Z kruhů nahodil puk na bránu Dariusz Gruszka a Gleich ani netušil, jak mu kotouč propadl za záda. Domácí sváděli marný boj. Nevyužili žádnou početní výhodu, horko těžko se dostávali k zakončením, a když už vystřelili, tak do připraveného postoje gólmana Janina.

Závěr zápasu už patřil výhradně Krynici. Zachar byl světlá výjimka, která ohrozila hostujícího brankáře. Sedmý gól v porubské síti padl z bezprostřední blízkosti branky. Střílel Grzegorz Pasiut. Po středovém vhazování se strhla mezi domácím Lukášem Hruzíkem a Krynickým Rafalem Dutkem bitka. Rukavice jako první shodil hostující hráč a Hruzík vyzvání přijal. Zápas skončil jednoznačným vítězstvím polského výběru 7:1 a v sobotu si RT TORAX zahraje o páté místo s Přerovem.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dostali jsme lekci z ledního hokeje. V první třetině byla ještě hra z obou stran taková nemastná neslaná. Naše hra v tom zůstala a prohráli jsme si zápas sami, protože jsme absolutně nic neplnili, a to v obranné i útočné třetině. Velký rozdíl byl také v přesilovkách, v nichž soupeř vstřelil tři góly, my naopak vůbec nestříleli. Hrajeme to pořád někde po rozích a nechodíme do branky, takže máme na čem pracovat. Každý z hráčů se nesmí dívat vlevo ani vpravo, ale začít u sebe.