Prvnímu Třinci se porubští starší dorostenci střelecky nemohli rovnat, odvezli si čtvrtou dvoucifernou prohru sezóny

18.11.2014, Gabriela Juříková

Ve sváteční pondělí zajížděli starší dorostenci RT TORAXu Poruba na led lídra tabulky nedaleký Třinec. Ve staré Werk Aréně bylo o vítězi zápasu 22. kola RAKO extraligy skupiny Východ rozhodnuto již v první třetině, v které domácí zahrnuli Dobečku dvaceti šesti střelami a vytěžili z toho šest branek. V prostřední části pak překonali střídajícího brankáře Škodu čtyřikrát. Na začátku třetí třetiny připravil o čisté konto třineckého gólmana Lukáš Horváth. Domácí dál zahrnovali porubskou bránu střelecké kanonádě, ale na výsledku se do šedesáté minuty nic nezměnilo. RT TORAX odjel z Třince se čtvrtou desítkou sezóny. V pátek 21. listopadu přivítá Vsetín a reálně může pomýšlet na body.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 22.kolo po 17.11.14:00
HC Oceláři Třinec
10:1(6:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Murín (Kaukič), 2. Kaukič (Murín, Mach), 6. Švaňa (Bartko, Sztwiertnia), 12. Švaňa (Sztwiertnia), 15. Flok (Sztwiertnia, Radzienciak), 20. Flok (Sztwiertnia, Švaňa), 21. Miloš Roman (Poruba, Haman), 22. Mach (Kaukič, Imrich), 29. Poruba (Miloš Roman, Haman), 38. Kofroň (Miloš Roman, Poruba) – 43. Horváth (Csabala, Šustala). Rozhodčí: Šutara – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 59:14. Průběh utkání: 10:0, 10:1.
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Michal Roman, Imrich, Bartko, Janiczek – Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Kofroň, Poruba, Murín, Sztwiertnia, Miloš Roman
HC RT TORAX Poruba 2011: Dobečka (21. Škoda) – Boháč, Skokan, Široký, Bijota, Pažický, Prepsl – Irgl, Dohnal, Dang – Csabala, Horváth, Šustala – Holub, Stach, Žídek – Veselý, Malát, Konečný

Oceláři měli bleskový nástup do utkání a po necelých třiceti sekundách hry se dostali do vedení, když střelu Kaukiče dorazil do branky Matěj Murín. Časomíra stihla odečíst něco málo přes minutu a třinečtí mladíci se radovali podruhé. Ze samostatného úniku se prosadil Lukáš Kaukič a o další minutu později mohlo být pro hosty ještě hůř, Poruba ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Hráči Třince byli i nadále aktivnějším týmem a brzy byli za svou snahu odměněni dalším gólem, který padl po střele Robina Švani z mezikruží. Čtvrtou branku přidali Oceláři při hře čtyři na čtyři, když kotouč za brankovou čáru procpal Robin Švaňa.. O něco málo později se ke střele dostal na vrcholku levého kruhu Adam Flok a opět se puk třepotal v síti. A aby toho nebylo pro hosty málo, necelou půlminutu před koncem úvodní dvacetiminutovky dorazil kotouč za záda Dobečky Adam Flok.

Do druhé třetiny nastoupila Poruba s Marcelem Škodou v bráně, jenže ani on příliš dlouho čisté konto neudržel. Po necelé minutě kapituloval, když ho střelou z mezikruží překonal Miloš Roman. A za necelou minutu mohl ze své sítě lovit další kotouč po samostatném úniku Matěje Macha. Gólové hody pokračovaly i nadále a do kolonky střelců se zapsal také Jan Poruba, který usměrnil kotouč přesně pod horní tyč.

Po uplynutí poloviny hrací doby se v první velké šanci ocitli také hosté, Šustala ale nedokázal puk do odkryté klece dorazit. A opět se tak ukázalo, že otřepané hokejové pravidlo - Nedáš, dostaneš - opravdu platí. V přesilové hře zakončil rychlou kombinaci Ocelářů po přihrávce Miloše Romana přes brankoviště David Kofroň.

V úvodu závěrečné periody se ale přece jen ostravští mladíci prvního gólu dočkali, když kotouč za Hlaváčova záda dorazil Lukáš Horváth a připravil jej tak o čisté konto. O chvíli později nejprve napálil horní tyč Hrachovský a na druhé straně hřiště se nedokázal prosadit Irgl, který zůstal nehlídaný před domácí brankou. Oceláři pak mohli ve vlastním oslabení hned dvakrát udeřit ze samostatného nájezdu, Miloš Roman ani Mach ale neuspěli.

RT TORAX se trápí na všech frontách. Obrana dovolila soupeři ohrozit bránu 59 střelami, přičemž útok nedokázal na bránu skoro ani vystřelit. A i proto po čtvrté v sezóně prohrál dvouciferným přídělem gólů. Do konce základní části zbývá šest utkání a již v pátek 21. listopadu bude Poruba hostit hratelného soupeře Vsetín.