První třetinu otočil, ve zbývajících periodách už na favorita oslabený dorost nestačil

24.09.2020, Patrik Rošič

Ve třetím kole Extraligy dorostu hostili Porubští dorostence z Třince. Domácí hráli v oslabené sestavě, když v základu chybělo šest hráčů, a tak je museli doplnit hokejisti ze starších žáků. Po první třetině to však vypadalo, že Poruba bude více než vyrovnaným soupeřem, když domácí vyhrávali 3:2. Od druhé části ale Třinečtí zařadili na vyšší rychlostní stupeň a v RT TORAX ARENĚ si dojeli pro výhru.

Extraliga dorostu - 3.kolo čt 24.9.18:00
HC Oceláři Třinec
4:12(3:2, 1:5, 0:5)
Branky a nahrávky: 10. Koudelný (TS), 16. Hradil (Šrubař, Kovalčík), 19. Koudelný (Stasiuk), 24. Kalužík (Kršík, Fišara) – 3. Hlávka (Kozlík), 7. Pánek (Lipka), 21. Kubiesa (Šutý, Jánoš), 22. Volas (Tomiczek), 28. Kozlík (Hlávka), 28. Cedzo (Wawrzkiewicz), 37. Kozlík (Cedzo), 41. Ročák (Volas), 43. Pánek (Lipka), 45. Hlávka (Kozlík), 50. Ročák (Kozlík, Hykl), 52. Volas (Hlávka). Rozhodčí: Šutara – Janoško, Kořistka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:4. V oslabení: 1:2. Diváci: 30. Střely na branku: 21:65. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:12.
HC RT TORAX Poruba: Smolka (45. Drabčík) – Kelnar, Fišara, Kršík, Janeček, Pásek, Jeřábek – Stasiuk, Koudelný, Kalužík – Szcześniak, Kovalčík, Vizváry – Šrubař, Hradil, Veselý
HC Oceláři Třinec: Heczko – Hykl, Byrtus, Žabka, Buják, Ročák, Pospíšil – Volas, Šutý, Pánek, Kubiesa, Cedzo, Jánoš, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Lipka, Hlávka, Kozlík, Ochman

Úvod první třetiny jasně patřil hostům, když střelecký účet utkání otevřel ve třetí minutě Tadeáš Hlávka. Přibližně za tři minuty to bylo o dva góly, jelikož rozdíl navýšil Martin Pánek. Následně přišla řada na Porubu. Z trestného střílení snížil Jakub Koudelný. V šestnácté minutě už bylo vyrovnáno, na 2:2 upravil Oliver Hradil. Už se zdálo, že do úvodní sirény branka nepadne, jenže to by nesměl být na ledě Jakub Koudelný, který tak svou druhou brankou poslal porubské dorostence do vedení.

Následovala tercie druhá, která začal stejně jako tercie předchozí. Již po čtyřiceti vteřinách vyrovnal Matěj Kubiesa. O pár vteřin později Třinec otočil zásluhou Patrika Volase. Porubští faulovali a tak museli do čtyř, paradoxně ale Poruba neinkasovala, ale naopak vyrovnala na 4:4, když se trefil Tadeáš Kalužík. Ve dvacáté osmé minutě přišly dva zářezy Třince. Do vedení poslal hosty Matěj Kozlík a za dvacet osm vteřin to bylo o dva góly díky přesné trefě Adama Cedzy. Před druhou sirénou ještě upravil na 4:7 Matěj Kozlík.

Úvod třetí části vypadal stejně jako u předešlých třetin. Hned z kraje totiž navýšil Marek Ročák a za necelé dvě minuty přidal další branku Martin Pánek. Za další dvě minuty však Třinec přidal desátou branku díky Tadeáše Hlávky. V polovině třetiny padly už poslední dva góly, když na 4:11 upravil Marek Ročák, aby střelecký účet utkání uzavřel Patrik Volas. Porubští tak po parádní první třetině prohráli s favoritem z Třince 4:12.