První třetina byla vyrovnaná, poté to šlo s hokejovým umem z kopce

20.11.2015, Kateřina Juříková

Porubský starší dorost se ani tentokrát bodově neobohatil. První třetina proti Zlínu vypadala nadějně. Když domácím hosté uštědřili skalp, udělali to samé. Dvěma vrácenými góly se blýskl Milan Vospálek, a první třetina tak skončila nerozhodným stavem 2:2. Jenomže to co se dařilo v první části, se nedařilo uskutečnit v dalších dvou třetinách. Domácí se trápili nejen v obraně, ale také v útoku. Útočné pásmo sice drželi, ale bez puku zatlačovali soupeře za bránu a drželi jej tam, co to šlo. Ale ten kdo vlastní puk, míchá také kartami. Zlínu se podařilo několikrát uniknout a ve druhé třetině prostřelil Škodu dvakrát. Zisk tří bodů ztvrdili hosté ještě jednou brankou ve třetí třetině. Starší dorostenci mají ovšem další příležitost ukořistit body, a to v derby s Vítkovicemi, které se odehraje 21.11. v RT TORAX ARENĚ.

NOEN extraliga staršího dorostu - 21.kolo pá 20.11.17:00
PSG Berani Zlín
2:5(2:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vospálek (Dang, Prepsl), 17. Vospálek (Malát) – 5. Fryšara (Dlabaja), 16. Hefka (Bainar, Dvořáček), 23. Václavek (Chytil, Mikulec), 34. Chytil, 44. Hefka (Budil). Rozhodčí: Koziol – Stonavský, Mikler. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Bijota, Prepsl, Vondál, Dobeš, Prokeš, Skokan, Plachý – Dang,Malát, Vospálek – Irgl, Krupa, Holub – Žídek, Střondala, Havránek – Klíma, Stach, Voznička
PSG Berani Zlín: Huf – Padrnos, Dřímal, Klauda, Budil, Kowalczyk, Janošek, Fryšara, Blažek, Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

První třetina byla jako na houpačce. Chvíli se musel soustředit Daniel Huf a za pár okamžiků prožíval stres Marcel Škoda. První, kdo podlehl, byl právě druhý jmenovaný, a to v páté minutě. Akci sehráli Dlabaja se Štěpánem Fryšarou. Domácí se ovšem vzepřeli a o čtyři minuty později lovil z klece kotouč právě zlínský gólman, kterého pokořil Milan Vospálek.

Rychlost, to je to co vystihovalo tuto třetinu. Oba týmy svištěly po ledě jako žíznivé čáry a oko fanouška se sotva usadilo na jedné straně, když v tom se hra přesunula na tu druhou. Dokonce byla hra tak čistá, že nebylo ani třeba vylučovat. Při rychlé akci, kdy se Dvořáček prokličkoval do útočného pásma, vznikla další gólová akce, kterou po nahrávce Bainara dokončil Vlastimil Hefka. Jenomže po minutě opět Milan Vospálek vrátil úder a skóre dorovnal.

Druhá část již ale nebyla tak živá, spíše jednostranná. Zlínští byli neustále u kotouče, ať už byli v útoku, či v obraně. Domácí se horko těžko k puku dostávali, a když už se jim to podařilo, neměli ho dlouho. Zbrklost a nerozvážnost z Porubských přímo sálala a jejich chyby je po zbytek utkání stály mnoho. První chybou bylo, když domácí ztratili kotouč za vlastní branou a nehlídali Jana Václavka, který nikým neatakován v pohodě skóroval do odkryté klece.

Nabídnuté přesilové hry také Porubě nedopomohly k brankám. Útočné pásmo ztráceli, a když se podařilo na delší čas útok udržet, vrátil se chybějící hráč hostí na led a někdy pořádně i potrápil. Zlín více útočil, více střílel a to se mu vyplatilo. Když opět stanuli před Škodou, Filip Chytil při první příležitosti ke střele pálil, a na první dobrou se i trefil. Puk ovšem těsně minul nastavenou lapačku. Po Prokešově faulu (sekání) bylo nařízeno trestné střílení, neboť porubský obránce Dvořáčka atakoval při pokusu o gól. Dvořáček ale při samostatném nájezdu gólmana Poruby nepřekonal.

Ke konci utkání začalo přituhovat. Poslední dvacetiminutovka sice žádný zvrat nepřinesla, zato rozhodčí museli více hru usměrňovat. Přibylo i více soubojů u mantinelů a celkem čtyři hráči byli v poslední třetině vyloučeni za hrubost. Vlastimil Hefka přidal pátý gól a domácím se neustále zkracoval čas k tomu, aby mohli stav snížit. Více šancí na další góly měli hosté, kteří sice věděli, že tři body mají již jisté, ale byli zřejmě hladoví po dalším skórování. Utkání tedy skončilo stavem 2:5 a porubští dorostenci si tak připsali pátou prohru v řadě.