První domácí utkání se dorostu vydařilo na výbornou, Slusarčík nastřílel dva hattricky

16.09.2018, Gabriela Juříková

Druhé kolo Regionální ligy dorostu odehráli hráči Poruby na domácím ledě s Orlovou. Domácí premiéra vyšla svěřencům trenérů Moravce a Bahníka skvěle. Po dvou třetinách byl stav utkání 12:2 a přestože se Porubští pořád tlačili do brány, soupeř vložil všechny zbývající síly do obrany a dovolil domácím už jen dvě trefy. Střelcem utkání se stal jednoznačně Jakub Slusarčík. Nastřílel šest gólů.

Regionální liga dorostu - 2.kolo ne 16.9.10:00
HC Orlová
14:2(5:1, 7:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Boguaj (Krčmarský, Bechný), 6. Halata (Macias Kac.), 7. Slusarčík (Krčmarský, Boguaj), 9. Chovanec (Sienkiewicz), 16. Krčmarský (Bechný), 22. Slusarčík, 25. Slusarčík (Pohl, Bechný), 29. Macias Kac., 31. Macias Kac. (Halata), 32. Slusarčík (Chovanec), 37. Slusarčík (Bechný), 38. Boguaj (Gelnar), 41. Halata, 51. Slusarčík – 16. Malicki (Mešťan), 30. Makovec (Malicki). Rozhodčí: Polášek – Chamrád, Řezáč. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1, 8:2, 14:2.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Macias Kac., Kříž, Gelnar, Bechný, Elbl, Borkovec, Tošenovjan – Sienkiewicz, Halata, Chovanec – Slusarčík, Krčmarský, Boguaj – Prokeš, Stibor, Pohl – Bukovjan, Elze
HC Orlová: Irgl D. (25. Frýda) – Gřegoř, Hronec, Drapa, Moldřík, Šinal, Haladěj – Žák, Šústek, Mešťan, Malicki, Kural, P. Irgl, Makovec, Luzar, Dubay, Bazgier

Jakub Ślusarczyk (POR) (6+0)
Kacper Marcin Macias (POR) (2+1)
Ondřej Bechný (POR) (0+4)

Porubští se do utkání vrhli po hlavě a Denise Irgla zasypávali mnoha střelami. Kacper Macias i Filip Sienkiewicz ve svých pokusech úspěšní nebyli. Až v páté minutě otevřel střeleckou listinu Václav Boguaj. Záhy mohla Orlová vyrovnat, ale Malického zastavil v úniku Macias. Drabčík tak nemusel vůbec zasahovat. Po následujících čtyřech minutách, kdy domácí hráči v rychlém sledu nasázeli tři góly, mohl být porubský gólman více v klidu. V šesté minutě třetiny se trefil mezi tři tyče Matěj Halata, v sedmé překonal Irgla Jakub Slusarčík a o dvě minuty později už RT TORAX vedl 4:0 zásluhou Pavla Chovance.
Porubský gólman Vincenc Drabčík si na kotouč poprvé sáhl ve třinácté minutě, kdy se střelecky hodlal prosadit Makovec. Nakonec padl gól opět do orlovské sítě. V čase 15:14 se prosadil Kryštof Krčmarský a Poruba vedla 5:0. Ještě v téže minutě, v čase 15:48, se ale stav měnil na 5:1. Drabčík prohrál souboj s Jiřím Malickim.

Po výměně stran byl obraz hry pořád stejný. Porubští byli u všeho o krůček dřív a to i v oslabení. Jedno dohrávali ještě z první třetiny. Jakub Slusarčík vybojoval ve středním pásmu kotouč, když se Orlovští pokoušeli znovu dostat do útočné třetiny, a namířil si to rovnou k Irglovi. Tomu nedal šanci, zavěsil puk pod horní tyč. A jestliže byli produktivní v oslabení, přesilovky domácím borcům nešly. V jedné si nechali ujet Mešťana, kterému jel pomoct do útoku Šinal. Situaci řešil Drabčík vyjetím z brány až za kruhy, kde kotouč nešťastně odpálil jen na Šinala. Než ale kotouč zpracoval, porubský brankář stihl do sprintovat na své pracoviště a zamezit puku cestu za brankovou čáru.
Při hře 4/4 se Moravcovi svěřenci taky dokázali prosadit. Třetím gólem zkompletoval hattrick Jakub Slusarčík. Po dvou gólech porubského útočníka se dvakrát prosadil i porubský obránce. To už ale v orlovském brankovišti stál Dominik Frýda, když . Kacper Marcin Macias navýšil vedení Poruby. Nejdřív ve 29. minutě a pak v dalším střídání, o dvě minuty později, přidal devátou porubskou brankou. Mezi jeho střely se vměstnala orlovská trefa. Do gólové listiny se zapsal orlovský Pavel Makovec a Drabčík měl od 30. minuty na kontě dvě obdržené branky. Číslo dvě bylo v druhé třetině docela magické. Dva góly Slusarčíka, pak dva góly Maciase a v druhé polovině druhé třetiny další dva góly Jakuba Slusarčíka. Konečný výsledek druhé třetiny 12:2 stanovil Václav Boguaj dvě minuty před odchodem do šaten, když po jeho dotyku zapadl kotouč za Frýdova záda obloučkem. Orlová však měla velkou šanci skóre korigovat. Drabčík si ale levou tyč dokonale utěsnil, když počítal s obkroužením branky Kuralem. Až obránci zamezili dalším dorážkám.

Třetí třetinu začali domácí opět gólově. Po 46 vteřinách hry lovil Frýda kotouč ze své branky. Matěj Halata vyhrál úvodní buly a nakonec byl i na konci nahrávkového kolotoče. Na třinácté brance se gólový účet trochu zasekl. Domácí asi malinko polevili a dali tak šanci soupeři zahrát si útočný hokej. Orlová spoléhala na brejky a než si toho domácí obránci všimli a začali si zadní řady hlídat, několikrát se hostům podařilo Drabčíka ohrozit. Jiří Malicki prvně střílel vysoko nad bránu, ale jelikož porubský gólman kotouč zasáhl, tak i když se dotkl ochranné sítě, dle pravidel se hrálo dál. Napodruhé to Malicki zkusil z pravé strany a blíž k brankovišti, ale na pohotového Drabčíka to neplatilo. Betonem odrazil puk na hokejky svých obránců, kteří jej vyvezli z pásma. V čase 47:53 byl ve vyložené šanci nedovoleně zastaven Macias. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Střílel do gólmana a spíš hrozila zlomenina hole než gólová radost. Ta čtrnáctá přišla devět minut před koncem základní hrací doby. Ke svým pěti gólům přidal Jakub Slusarčík šestý a zkompletoval tak druhý hattrick. Pak se na pár minut dostala ke slovu Orlová. Střelou od modré pálil Šinal, jenže Drabčík zasahovat nemusel. Jeho střela byla zblokována do ochranné sítě. Kdyby padl do porubské brány třetí puk, nebyla by to pohroma, ale i za stavu 14:2 se domácí snažili hrát do obrany zodpovědně. Drabčík sice jednou při rozehrávce zaváhal, ale puk zavčas hokejkou vytáhl dřív než prošel celým objemem za brankovou čáru. Víc dramatických situací se již neudálo. RT TORAX domácí zápas zvládl na výbornou a teď se bude připravovat na sobotní utkání v Karviné a nedělní domácí s Vítkovicemi.

Ostatní zápasy 2. kola

Vítkovice "B"vs.Opava13:0
Třinec "B"vs.Karviná11:3

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): O výsledku utkání rozhodla první třetina, která byla z naší strany parádní. Vydrželi jsme tak hrát i v dalších třetinách. Ten výsledek je pro nás víc jak přijatelný. Kluci hráli to, co jsme chtěli, plnili pokyny, ale přesto je pořád na čem pracovat a co do dalších zápasů zlepšovat.

Petr Tomis (HC Orlová): Výsledek hovoří za vše. Soupeř byl ve všech směrech prostě lepší. Není víc co hodnotit. Co je pro mě pozitivní, tak to, že kluci i přes nepříznivý výsledek hráli pořád naplno. Za to jim patří moje poděkování.