Prostějov dosáhl letošní nejvyšší výhry, odnesla to Sareza

12.01.2008, Adam Bagar

Na led třetí Sarezy Ostrava zavítali v rámci 35. kola druhé nejvyšší soutěže Jestřábi z Prostějova. Utkání již od začátku domácímu celku nevycházelo. I přesto, že po pěti minutách byl stav již 1:1, tak nakonec odcházeli do šaten spokojenější hosté, kteří ještě přidali druhou branku. Po první třetině tak byl stav 1:2. Druhá dvacetiminutovka byla velmi podobná té první. Nejprve hosté navýšili své skóre, ale vzápětí domácí snížili zásluhou Gelačákovy teče. Do konce druhé třetiny ale hosté ještě dvakrát skórovali, a tak vedli po dvou třetinách již hrozivým skórem 2:5. Také třetí třetina patřila Jestřábům, a tak v 52. minutě svítil na světelné kostce již velmi ostudný výsledek 2:7. V závěru ještě alespoň na konečných 3:7 upravil Jakub Dušek. Hosté dnes dali Sareze lekci z produktivity, a tak si zaslouženě odváží domů všechny tři body.

- 35.kolo so 12.1.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:7(1:2, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Červenka (Bartoš, Najdek), 32. Gelačák (Dušek, Novák), 58. Dušek (Holík, Gelačák) - 3. Kotásek (Višňák, Pavelek), 8. Pavelek (Procházka, Piecha), 30. Vymazal (Andersons), 35. Duba (Balčík), 40. Vymazal (Kumstát), 41. Piecha (Kotásek), 52. Vrba (Vymazal, Podešva). Rozhodčí: Husička - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 750. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7.
HC Sareza Ostrava: Čech (od 41. Masný) - Ovšák, Tomis, Holík, Palík, Vnenk, Měkýš - Červenka, Najdek, Bartoš - Gelačák, Novák, Dušek - Glas, Stránský, Šedivý - Ciupa.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala - Procházka, Višňák, Andersons, Balčík, Kumstát, Bartoň, Pavelek, Piecha, Kotásek, Duba, Mikšovský, Opatovský, Vymazal, Podešva, Vrba, Nakládal.

Hned v úvodu utkání si objel Čechovu branku Piecha, ale domácí gólman stačil přesunout svůj beton k tyči. Ve druhé minutě dostali hosté možnost zahrát si přesilovou hru, kterou také dokázali náležitě využít. V čase 2:15 vypálil od modré Višňák, jehož střelu ještě před Čechem stačil tečovat Martin Kotásek a střela skončila až v domácí brance. Sareza ale rychle dokázala vyrovnat. V čase 4:14 nahrával ideálně mezi kruhy Bartoš na najetého Adama Červenky, který střelou z první nedal Štůralovi šanci. Poté Sareza dvakrát zahrozila, ale jak Duškova střela z levého kruhu, tak Červenkova z kruhu pravého v brance neskončila. V čase 7:58 vyrazil Čech jednoduché nahození, které se dostalo až k Zdeňkovi Pavelkovi, který střelou mezi betony prostřelil Čecha. V deváté minutě měl dvě obrovské šance Gelačák, ale jeho oba pokusy skončily jen v náručí Štůraly. Poté začal vylučovat rozhodčí Husička, což příliš hře nepomohlo, a tak hrál se hokej bez šancí. Až ve 14. minutě se ocitl před domácí brankou Duba, jehož střelu Čech dokázal vyrazit ramenem. V minutě 18. jel sám na Čecha po krásné přihrávce Pavelka Kotásek, ale Čech se tentokrát vyznamenal skvělým zákrokem. V poslední minutě první třetiny ještě pálil Tomis od modré čáry, ale hostující gólman si s jeho pokusem poradil. Po nepříliš pěkné první třetině tak vedli Jestřábi nad Sarezou v poměru 1:2.

Druhou třetinu začali lépe domácí. Hned v úvodu vypálil Najdek zpoza kruhů, ale Štůrala stačil zaklapnout betony. O chvíli později se probil až před hostující branku Novák, který i přestože byl zahákován, tak stačil šikovně vystřelit. Ve 26. minutě trefil Podešva při samostatném úniku na domácího brankáře pouze tyč. Ve 27. minutě stál u pravé tyče Štůralovy branky Stránský a o chvíli později se trefil jen do sítě branky Ovšák z pravého kruhu. Ve 29. minutě pálil od modré čáry Palík, jehož střelu ještě dorážel do poloodkryté branky Dušek, který však nepochopitelně nedal. V čase 29:04 přišel na druhé straně trest v podobě třetí branky – Michal Vymazal jel sám na Čecha a střelou k tyči skóroval. Ve 31. minutě měli hosté další velkou šanci, když stál u levé tyče Ciupa, který již téměř zvedal ruce nad hlavu, ale Čech jeho pokus hezkým zákrokem zneškodnil. V čase 31:05 to již ale bylo opět o jednu branku, když Jakub Dušek napřáhl z pravého kruhu tak, že střela skončila i s přispěním teče Libora Gelačáka v brance. Ve 33. minutě stál před poloprázdnou brankou Najdek, který však svou šanci nevyužil. V čase 34:54 prostřelil Čecha střelou z pravého kruhu Lukáš Duba do horní části branky. Ve 38. minutě se prokličkoval až před branku soupeře Červenka, ale svou šanci nevyužil. O další minutu později nevyužili své velké šance Gelačák s Duškem. V čase 39:32 střílel od modré čáry Kumstát, jehož střelu Čech opět vyrazil pouze k Michalu Vymazalovi, který již zasunul do prázdné branky. Také druhou třetinu tak ovládli hosté, kteří již vedli 2:5.

Ihned v čase 40:36 dal Kotásek ideálně na druhou stranu na volného Martina Piechu, který již do prázdné branky překonal Čecha pošesté. Ten to již ve své svatyni nevydržel a přenechal tak místo svému náhradníkovi Radku Masnému. Ve 43. minutě pálil Červenka z mezikruží jen těsně nad branku. Ve 46. minutě zase Najdek nedokázal trefit branku. Zápas už se jakoby jen dohrával a tak příliš šancí k vidění nebylo. V čase 51:42 byli dva hráči hostí před brankou. Nejprve Masný zneškodnil střelu Vymazala, ale na dorážku Tomáše Vrby již nestačil. V 54. minutě neskončila v hostující brance ani Červenkova bomba. V 56. minutě předvedl střelu z těžkého úhlu Dušek. Hosté již byli zalezlí ve svém obranném pásmu, ale Sareza dnes nebyla příliš neškodná v útočné fázi. Až v čase 57:56 trefil Holík tyč Štůralovy branky, ale na následnou dorážku Jakuba Duška již byl hostující gólman krátký. V závěru se již nic nestalo, a tak Sareza Ostrava podlehla Jestřábům z Prostějova 3:7. Přestože zápas byl více méně vyrovnaný, tak skončil takovým debaklem, především díky vysoké úspěšnosti využívání svých šancí.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava):" S výkony některých hráčů jsem spokojen, s některými spokojen nejsem. Dnes jsme byli hodně oslabeni a hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli několik šancí, ale neproměnili jsme je. Prostějov své naopak využil a odskočil na rozdíl tří branek. Prostějovu dnes spadlo vše do brány."

Radomír Kužílek (Prostějov): "Pro nás je každý zápas těžký, hrajeme o to, abychom se pokusili vyhnout baráži. Snažili jsme se hráčům vysvětlit, že musí zodpovědně bránit, protože Sareza má dobré bruslaře a má skvělý pohyb, hlavně bez kotouče. Snažili jsme se chytat soupeřovu rozehrávku ve středním pásmu. Soupeř dnes udělal spoustu chyb, které jsme dokázali využít a díky tomu jsme vyhráli."