Prokletí prolomeno, Poruba přiváží z Uherského Hradiště vysoké vítězství

05.10.2011, Michael Kachlíř, Adam Bagar

Až 8. kolo přineslo hokejistům HC RT TORAX Poruba 2011 tolik očekávaný první bodový zisk, a dokonce tříbodový. Přitom Poruba zajížděla na půdu nepříjemného Uherského Hradiště. Základem úspěchu byl dobrý vstup do zápasu, hosté si vypracovali poměrně rychle dvoubrankový náskok góly obránců Hruzíka a Vnenka. Slovácký celek sice vyrovnal, ale vzápětí přišly další údery ze strany aktivní Poruby. Prosadili se postupně Zdráhal, Matějný a Kalina. Domácí sice dokázali snížit, ale poslední slovo patřilo opět hostům, kteří brankami Badža a Chaloupky zvýšili na konečných 3:7. Svěřenci trenérů Vavrečky a Smetáka se tak konečně dočkali premiérové výhry, smazali tím nelichotivou nulu na kontě a posunuli se na 10. místo tabulky.

2. liga - skupina Východ - 8.kolo st 5.10.18:00
HC Uherské Hradiště
3:7(1:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Červenka (Krystýnek, Mikeš), 29. Šoula, 46. Sakrajda (Vodák) - 2. Hruzík (Badžo), 10. Vnenk (Krayzel, Wolf), 29. Zdráhal (Zuber, Matějný), 35. Matějný (Mintěl), 42. Kalina (Zdráhal, Matějný), 54. Badžo (Kalina), 58. Chaloupka (Šindelář). Rozhodčí: Škach - Goňa, Smilek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:7.
HC Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Sladký, Krystýnek, Šafařík, Rapant, Matula, Vodák, Sakrajda, Antonovič, Červenka, Mikeš, Knebl, Karpíšek, Šoula, Křemeček, Hrabec, Němec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Piskura, Hruzík, Chajretdinov - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Zuber, Matějný, Zdráhal - Kalina, Badžo, Galgonek - Vajda R., Kotásek, Četyrkin.

Po opatrném začátku se do vedení dostali hokejisté Poruby. Ve 2. minutě utkání po neúspěšném pokusu Galgonka překonal brankáře Kůdelu Lukáš Hruzík. Další gólová situace nastala v polovině první třetiny. Půl minuty po vyloučení Karpíška navýšil náskok Poruby Lukáš Vnenk.

Poté měli domácí hráči k dispozici dvojnásobnou přesilovku v délce dvaačtyřicet vteřin, kterou nevyužili. Při následné standartní početní výhodě již uspěli. Provinění Vnenka potrestal Martin Červenka, jenž šikovně tečoval střelu Krystýnka. V dobré šanci vystřelil zblízka Šoula, gólman Gleich schoval kotouč v náruči. Po první třetině tak měli hokejisté Uherského Hradiště na svého soupeře jednogólové manko.

Hostující celek nepůsobil jako tým ze dna tabulky a značně trápil domácí mužstvo. Jako blesk z čistého nebe udeřili domácí ve 29. minutě. Po chybě v rozehrávce hostů se k puku dostal Martin Šoula, jenž v brejku prostřelil překvapného gólmana Gleicha. Z vyrovnávací branky se však Hradiště neradovalo dlouho, neboť po čtyřiceti vteřinách vrátil vedení na stranu hostů Pavel Zdráhal.

V dalším průběhu utkání se hra rozkouskovala vlivem častých vyloučení. Ve 35. minutě minutě Uherské Hradiště inkasovalo ve vlastním oslabení z hokejky Jana Matějného. Svěřenci trenéra Sakrajdy nesmazali dvougólové manko při další, tentokrát minutové, dvojnásobné přesilovce. Po čtyřiceti minutách hry tak prohrávali o dvě branky.

V úvodu poslední třetiny hráči Poruby přidali již pátý gól díky Mariu Kalinovi. I přes nepříznivý průběh utkání domácí hokejisté zabojovali. Ve 46. minutě vyslal Vodák na zteč Petra Sakrajdu, jenž gólmana Gleicha propálil. Ze strany slováckého týmu to ale bylo vše. Tým Poruby byl střelecky při chuti a ještě dvakrát pálil ostrými. V 54. minutě se do střelecké listiny zapsal Marek Badžo a po něm v 58. minutě určil definitivní podobu výsledku Jan Chaloupka. Hokejisté Uherského Hradiště nenavázali na předchozí výhru a vyšli bodově naprázdno, naopak Poruba poprvé v sezóně brala tři body.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): Před zápasem jsem hráče upozorňoval na to, že soupeř má sice nula bodů, ale že to nebude lehký zápas. Už kvůli předchozím výsledkům, které hráči Poruby uhrávali. Nezvládali konce utkání a prohrávali těsně o jeden nebo dva góly. Tak jak dnes přistoupilo k utkání kompletně celé mužstvo, kdy jsme nutně potřebovali bodovat, tak já to beru jako kolaps celého týmu. Hráči přistupovali k utkání vlažně, bez chuti, bez bruslení, bez střelby a bez zákonitostí, které k hokeji patří. Jestliže je nebudeme plnit, tak nemůžeme vyhrávat. Takovým způsobem nemůžeme dál pokračovat.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Určitě na nás byla vidět nervozita z toho, že jsme ještě nevyhráli. Mužstvo má sílu a je v něm několik vynikajících hráčů. Týmu blahopřeji a mám z dnešní výhry radost, protože vítězství už jsme potřebovali za každou cenu. Nemohu říct, že bychom v předchozích zápasech byli horší, spíš jsme měli střeleckou smůlu. Dnes jsme dali gól i ze vzduchu a takové štěstí nám chybělo.