Přičiněním Davida Maláta padl první i poslední gól odvetného utkání

31.07.2015, Gabriela Juříková

Od prvního přípravného utkání uplynulo pouhých dvacet hodin a oba soupeři stáli na opět modrých čarách, aby v nové Werk Aréně zahájili odvetné utkání. Od prvních minut byl lepším týmem Třinec. Svou střeleckou aktivitou vyhnal z brankoviště Marcela Škodu a zápas tak dochytal Sebastian Bayer. Oceláři skórovali v přesilovce i oslabení a utkání rozhodli v druhém dějství, kdy se trefili celkem čtyřikrát. A to neproměnili trestné střílení nařízené za faul Davida Maláta, který se podílel svým vyloučením i na první třinecké brance. Nakonec byl také tím, který čestným gólem v poslední minutě zápasu stanovil stav na konečných 6:1 pro mistra extraligy.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 31.7.14:00
HC Oceláři Třinec
6:1(1:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Przybyla (Krása, Hrehorčák), 27. Hrehorčák (Hrachovský), 29. Przybyla (Hrehorčák, Imrich), 33. Papaj, 34. Vochozka (Valíček), 48. Hrehorčák (Imrich) – 60. Malát (Holub, Vláčil). Vyloučení: 2:3, navíc TS za faul Maláta (POR) neproměněno. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 46. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Imrich, Hrachovský, Valíček, Radzienciak, Klocek, Krása – Mach, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Hladonik, Vochozka, Plitko, Papaj, Raček
HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Timura, Balcárek, Dobeš, Prepsl, Prokeš, Skokan – Střondala, Krupa, Holub, Dang, Vospálek, Stach, Žídek, Vláčil, Irgl, Malát, Vilček, Voznička, Veselý, Plachý