Předehrávka se dorostencům RT TORAXu vydařila, z hanácké metropole přivezli těsnou výhru

27.11.2014, Gabriela Juříková

Původně sobotní utkání 26. kola RAKO Extraligy staršího dorostu s Olomoucí předehrávali Porubští ve čtvrtečním večeru. A v osmé minutě mohli jít do vedení proměněním trestného střílení. Jenže střeleckou listinu otevřeli po bezbrankové první třetině Kohouti na konci pětiminutového oslabení. Za nedlouho se však domácí dvakrát vyfaulovali a kapitán Poruby Lukáš Horváth početní výhodu využil k vyrovnání. V začátku třetí třetiny pak druhou brankou RT TORAXu otočil vývoj zápasu Radim Šustala a do statistik si zapsal premiérový gól sezóny. Jednobrankový náskok si po zbytek zápasu hosté dokázali uhlídat a po osmi zápasech bodovali. V pátek 28. listopadu přivítá Poruba na svém ledě Vítkovice.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 26.kolo čt 27.11.17:30
HC Olomouc
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Zabloudil M. – 30. Horváth (Šustala, Csabala), 41. Šustala (Horváth). Rozhodčí: Přikryl – Dopitová, Loun. Vyloučení: 2:3, navíc Klvaňa (OLO) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 23:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Olomouc: Šoustal – Zabloudil M., Kališ, Kolovrátník, Klvaňa, Škoda J., Metelka – Heža J., Janků, Spurný, Hajšman, Machálek, Říčka, Husták, Beier, Kuba.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Halška, Skokan, Boháč, Prokeš, Prepsl – Holub, Csabala, Malát, Stach, Dohnal, Veselý, Bialoň, Žídek, Horváth, Irgl, Konvička, Šustala.