Poslední utkání roku 2008 zakončili muži další porážkou

22.12.2008, Luboš Jaroš

Hokejisté VOKD Poruba zajížděli v rámci posledního letošního kola na horký led Dukly Jihlava a i přes sympatický výkon nevydolovali jediný bod. V 7. minutě poslal domácí do vedení Oldřich Bakus, skóre postupně navýšil Jiří Man a Janis Andersons. Za stavu 3:0 pro Duklu korigoval svou první brankou Adam Falter v přesilové hře. Porubští tak podlehli Jihlavě 1:3 a vánoční svátky a i přelom roku stráví na nelichotivé poslední příčce prvoligové tabulky.

- 36.kolo po 22.12.17:30
HC Dukla Jihlava
3:1(1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Bakus (Ficenc, Andersons), 25. Man (Bezděk, Dolníček), 29. Andersons (Ficenc, Hodek) - 35. Falter (Pavelek). Rozhodčí: Svoboda - Flegl, Šperl. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1530. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
HC Dukla Jihlava: Řehoř - Andersons, Ficenc, Malena, Staněk, Novák, Martinka - Říha, Bakus, Hodek - Man, Dolníček, Bezděk - Krupka, Hradecký, Suk - Jonáš, Hanzal, Rytnauer
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Vnenk, Pavelek, Tesařík, Falter, Vajda - Červenka, Najdek, Zdeněk - Kolařík, Ivan, Mikula - Gelačák, Holuša, Rehuš - Bartošek, Janečka, Mocek

Vstup do utkání se povedl lépe domácím, velkou šanci měl hned v úvodu Rytnauer, jenže nedokázal přehodit ležícího Iláše. Skóre se tak měnilo v 7. minutě, kdy vypálil v přesilové hře Ficenc a před bránou tečoval kotouč Oldřich Bakus- 1:0. V polovině prvního dějství mohli žlutočervení zvýšit vedení ve dvojnásobné početní výhodě, jenže jejich snaha byla neúspěšná. V úplném závěru hosté ujeli ve dvou na jednoho, jejich únik vyřešil obranným zákrokem Pavel Staněk.

Perfektní semafor vytáhl ve 22. minutě Řehoř proti Ivanovi, jenž střílel z pozice pravého kruhu. O 2 minuty později zpoza brány přihrával Hodek a před bránou úplně osamocený Říha trefil jen připravenou náruč Iláše. Hostující brankář v zápětí vytáhl parádní zákrok i proti střele Dolníčka z mezikruží. Ve 25. minutě už ale Iláš nestačil, po velkém závaru před brankou, na dorážku Jiřího Mana - 2:0.

Další změna skóre přišla ve 29. minutě, kdy v přesilové hře Janis Andersons propálil od modré vše, co mu stálo v cestě - 3:0. Další branka přišla opět v přesilové hře, tentokráte snížili hosté Adamem Falterem - 3:1. Cit pro čtení hry předvedl Rytnauer, který vyslal do samostatného úniku Hanzala. Proti němu včas vyjel Iláš a skokem pod nohy jeho pokus zmařil. Když brankou neskončila ani akce Dolníčka, po jehož střele Hodek jen těsně minul prázdnou branku, šlo se do kabin za dvoubrankového vedení domácích.

Do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji hosté, Rehuš nahrával Gelačákovi, jenž v dobré příležitosti jen promáchnul. Ve 47. minutě musel Řehoř vytáhnout povedený zákrok proti střele Ivana, kterou jen s problémy vytěsnil lapačkou mimo branku. V 58. minutě mohl Bezděk přehodit ležícího Iláše, jenže přestřelil branku. Domácím se v závěru utkání podařilo kontrolovat kotouč a nepustit tak Porubu do vážnější příležitosti. Zaslouženou výhru v poměru 3:1 si tak připsala Dukla.

Kamil Kašťák (HC VOKD Poruba): „Dnes jsme nechytili začátek zápasu, hráli jsme z deseti minut osm v oslabení, což stojí síly. Nedokážeme dát branky a na jeden gól se venku vyhrávat nedá. V tom byla Jihlava lepší.“

Bedřich Ščerban (HC Dukla Jihlava): „Jsme spokojení s výsledkem, ale nejsme spokojeni s hrou. Stálo nás hodně sil, abychom to mužstvo ukočírovali. Měli jsme tendenci neplnit taktické pokyny, hrát chaoticky. Utkání mělo typické znaky posledního zápasu před pauzou. Z naší strany to bylo doslova a do písmene vydřené.“