Porubští znovu úřadovali, Gelnar pomohl zkrotit Lvy dvěma góly

09.01.2016, René Chyla

Porubští do čtvrtého domácího utkání v řadě vletěli doslova po hlavě. Už v první minutě potěšil domácí obecenstvo Petr Seidler, aby bezzubé Lvy o chvíli později dvěma brankami umlčela porubská naděje Jakub Gelnar. Břeclav se nadechla ve dvojnásobné přesilovce, kdy snižoval Vachutka. To bylo ale z hostující strany úplně vše a RT TORAX si tak mohl dopřát ve zbytku zápasu exhibici. Do druhé přestávky se navíc ještě prosadili Zachar se Sedlářem a bylo o osudu sobotního klání rozhodnuto. V závěrečné dvacetiminutovce si ještě spravili chuť Robin Malý, který se na dnešním vítězství podílel hned třemi body (1+2), s Davidem Vajdou, jenž uzavřel gólové hody střelou pod horní tyčku.

2. liga - skupina Východ - 32.kolo so 9.1.17:00
HC Lvi Břeclav
7:1(2:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Seidler (Stejskal, Vrána), 9. Gelnar (Kilnar), 22. Gelnar (Kilnar, Zachar), 28. Zachar (Kilnar, Malý), 31. Sedlář (Ballner), 46. Malý (Vrána, Stejskal), 57. Vajda (Zachar, Stejskal) – 26. Vachutka (Ivan, Běhal). Rozhodčí: Kašík – Novotný, Axman. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 564. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Baca, Malý, Ovšák, Vajda, Puškár – Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Sedlář, Zachar, Ballner, Gelnar, Kilnar
HC Lvi Břeclav: Dusík (od 31. Šurý) – Směřička, Miklík, Vlček, Běhal, Zítka – Smetana, Průdek, Červenka, Vachutka, Ivan, Tobola, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík

Poruba měla vstup do zápasu s Břeclaví doslova raketový. Po 57 vteřinách vyslal Vladimír Stejskal do samostatného úniku Petra Seidlera, který se trefil přesně pod víko – 1:0. Vyrovnat mohl za pár minut Jiří Uhlík, ten ale neseřídil přesně svá mířidla. V přesilovce pak měl možnost zvyšovat domácí hubené vedení Lukáš Vrána, ten ale taktéž se svým pokusem neuspěl. Porubská střídačka slavila podruhé v deváté minutě.

David Zachar vybojoval pro svůj tým kotouč ve středním pásmu, následně udělal obrovskou hrubku za vlastní brankou gólman Lukáš Dusík, který namazal Vránovi. Ten pak našel bleskově před odkrytou brankou Jakuba Gelnara, pro něhož nebyl problém doklepnout puk do odkryté branky – 2:0. Dvě minuty před první přestávkou pak mohl potěšit domácí fanoušky i David Zachar. Porubský útočník ale z pravého kruhu zamířil pouze do tyče.

I úvod druhé dvacetiminutovky začal lépe pro domácí výběr. Aleš Kilnar přihrál před brankoviště Jakubu Gelnarovi, který zamířil přesně pod Dusíkovu lapačku – 3:0. O dvě minuty později trefil Aleš Kilnar z levé strany tyč. Lvi se nadechli až ve dvojnásobné početní převaze. Marek Ivan našel na opačné straně kluziště přesně Daniela Vachutku, jenž propálil přesouvajícího Radka Tihláře pod lapačku – 3:1. V 28. minutě zase ujel hostující obraně David Ballner. Ten byl při svém úniku faulován a hlavní sudí zkřížil ruce nad hlavou. Porubský útočník ale trefil pouze Dusíkovu vyrážečku.

Domácí borce však neproměněný nájezd nemusel vůbec mrzet, jelikož o 47 vteřin padla čtvrtá branka na domácí straně. David Zachar se zmocnil kotouče u levého mantinelu, najel si až mezi kruhy, svou následnou otočkou zmátl Dusíka a zakončil ke vzdálenější tyči – 4:1. Marek Ivan po chvíli ve vyložené šanci zase trefil břevno. Krátce po odehrání poloviny základní hrací doby vypálil David Ballner od modré čáry a jeho střelu ještě tečoval Marek Sedlář k levé tyči – 5:1. Pro hlavního lodivoda to byl jasný impuls vyměnit brankáře. Navyšovat poté mohl ještě David Zachar nebo Robin Malý, Michal Šurý byl ale pozorný.

David Ballner na začátku třetí periody nejprve netrefil prázdnou branku, v oslabení se už ale náskok navýšil. Lukáš Vrána nahrával na pravou stranu Robinu Malému, který nasměroval puk přesně k levé tyči – 6:1. Při Lvech ale nestálo ani trochu štěstí. Martin Červenka totiž svou dělovkou znovu orazítkoval břevno. Na opačné straně zahrozil zase Rostislav Vaněk, ale jeho bekhend neuspěl. Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou bylo vysoké vítězství definitivně zpečetěno. David Zachar nahrával na pravý kruh Davidu Vajdovi, který se nemýlil střelou pod horní tyčku – 7:1. RT TORAX tak přepsal historii a proti Břeclavi zaznamenal vůbec nejvyšší vítězství na domácím ledě.

Ostatní zápasy 32. kola II. ligy skupiny Východ

SK Karviná vs. HC Bobři Valašské Meziříčí3:4 náj.
HK Nový Jičín vs. SHK Hodonín7:3
HC Frýdek-Místek vs. HC Kopřivnice1:0
HC Technika Brno vs. HC Moravské Budějovice 20053:0
VHK Vsetín vs. HC Slezan Opava8:4

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Dneska můžeme být spokojeni, protože jsme podali perfektní výkon. Skvěle jsme bruslili, opravdu byla radost se na to dívat. Měli jsme také důraz před brankou, předváděli nádherné akce. Určitě jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav): Po dnešku jsme opravdu hodně naštvaný, protože jsme tady s něčím jeli. Hned v první minutě jsme dostali po naší chybě gól a domácí byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem. Jestli si naši kluci mysleli, že po zápasech, po kterých jsme se dostali do osmičky, se bez bojovnosti dá hrát, tak nás Poruba opravdu přesvědčila o tom, že nedá. Byli jsme po všech stránkách horší. Jsem opravdu neskutečně naštvaný a vyvodím z toho také důsledky, protože takhle se hrát nebude.