Porubští předvedli parádní obrat, body v Havířově ale nezískali

21.10.2019, Gabriela Juříková, Pavlína Vítková

Druhé venkovní utkání odehrála HC RT TORAX Poruba 2011 opět v moravskoslezských končinách. V Havířově po první třetině sice ztrácela, ale v oslabení dokázal vyrovnat Jan Hudeček a v přesilovce pět na tři utkání otočil ve prospěch Poruby Marek Špaček. K bodům to ale nestačilo. Ještě do druhé přestávky AZet srovnal a ve třetím dějství se o domácí výhru postaral Jakub Kotala. Porubští sáhli v posledních minutách ke hře bez gólmana, ale prodloužení si už nevynutili.

CHANCE LIGA - 16.kolo po 21.10.18:00
AZ Heimstaden Havířov
3:2(1:0. 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Kotala (Kachyňa), 40. Bednář (Veselý), 44. Kotala (Kachyňa, Bambula) – 27. Hudeček (Gřeš), 32. Špaček (Sikora, Urbanec). Rozhodčí: Koziol, Veselý – Roischel, Hranoš. Vyloučení: 5:4, navíc Nejezchleb (POR) 5+10+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1416. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
AZ Heimstaden Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Nepokoj, Rašner, Rutar, Malina, Kachyňa – Bambula, Seman, Kotala – Dvořák, Veselý, Bednář – Bernovský, Maruna, Starý – Žiak, Baláž, Fridrich.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Husák, Dluhoš, Urbanec, Dundáček, Pastor, Rudl – Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Ollender, Hlinka, Špaček – Nejezchleb, Jáchym, Ďurač.

Úvodní minuty zápasu patřily domácímu AZetu. Havířovští zaparkovali v útočném pásmu a vytvořili si několik šancí. Tato aktivita pak po deseti minutách přinesla kýžené ovoce. Ondřej Kachyňa zavezl puk za porubskou branku, nahrál Jakubovi Kotalovi a ten se nemýlil. Jeho střela prosvištěla kolem levého betonu Hynka Kůdely a AZet vedl 1:0.

Jen o šestnáct vteřin později navíc přišla další havířovská šance. Seman s Kotalou využili ostravské chyby ve středním pásmu a hnali se před Kůdelu. Ten ale jejich akci skvěle přečetl a zachytil i následnou dorážku. Ve dvanácté minutě se najednou hra otočila a začala útočit Poruba. Domácího gólmana Lukáše prověřili postupně Nejezchleb, Ollender, Jáchym a Gřeš. Ani jeden z pokusů nicméně neprošel až do sítě. Po první třetině tedy platilo skóre 1:0.

Asi minutu po návratu na led hrál Havířov přesilovku, Poruba se proto musela bránit. Jen chvíli po jejím skončení navíc přišla další, Michala Hlinku sudí potrestali za držení. AZet ale nedokázal v početní výhodě nic vymyslet a také za to zaplatil. V čase 26:51 srovnal na 1:1 Jan Hudeček.

Ve dvaatřicáté minutě navíc využil porubskou přesilovku Marek Špaček a doklepl puk až do brány. RT TORAX se tak ujal vedení. Domácí defenzivu otestovali i Husák, Kanko a Jáchym. Gól však nakonec padl na opačné straně ledové plochy. Zhruba půl minuty před koncem třetiny totiž překonal Kůdelu bekhendovou střelou Lukáš Bednář. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Koncovka pak vyšla lépe domácím. V čase 43:34 pálil od modré Ondřej Kachyňa, jeho střelu tečoval Jakub Kotala a puk doputoval až za Kůdelova záda. Havířov zvítězil 3:2 a oplatil tak Porubským prohru z předchozího vzájemného utkání.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Měli jsme od začátku ten potřebný drajv a výsledkem byla vedoucí branka. Vzápětí jsme mohli dát další, ale to nevyšlo. Jinak po celý zápas do toho šli hráči po hlavě a to jsme chtěli. Předpokládám, že takhle bude vypadat zbytek základní části soutěže v podání všech týmů. My si toho musíme být vědomi a k tomu přidat i trpělivost a nedělat chyby. Stejně tak se musíme vyvarovat zbytečných faulů, což se nám dneska ne vždy dařilo a byli jsme za to potrestáni. Nakonec jsme ale v tom poměrně vyrovnaném utkání byli šťastnější a bereme 3 body.

Miloš Holaň (HC RT Torax Poruba 2011): V první třetině byli domácí lepším týmem a šli i do vedení. My jsme čekali na nějaké brejky, ty se objevily, ale nedotáhli jsme je. Ve druhé třetině se nám podařil obrat díky důrazu, ale v samém závěru přišel jeden z klíčových momentů - prohrané buly v obranné třetině, po kterém jsme obdrželi gól, přestože na ledě byli naši nejzkušenější hráči. Ve třetí třetině se domácí dostali do vedení šťastnou tečí. My jsme se nedisciplinovaností připravili o možnost vyrovnání, byť jsme to zkusili i bez brankáře a puk v jedné situaci poskakoval po brankové čáře. Nicméně jsme nevyrovnali a body tak zůstaly doma. Jinak dnes hráčům nemám moc co vytknout, oproti minulému zápasu byl náš výkon úplně o něčem jiném.