Porubští junioři znovu slaví! Výhru vystřelil osm sekund před koncem Jiří Brodek

18.10.2019, Patrik Rošič

V rámci jedenáctého kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ vyzvala domácí Poruba Litomyšl. Po první třetině se zdálo, že tenhle zápas bude jasná záležitost, a že si hosté odvezou domů tři body. Do druhé periody totiž hosté vstupovali s dvoubrankovým vedením 4:2. Porubští však ukázali velikou bojovnost a postupně snižovali stav zápasu. Do poslední tercie týmy nastupovaly za stavu 4:5 a zkraje třetí třetiny už bylo vyrovnáno. Prodloužení se však nekonalo, osm sekund před koncem pečetil třetí výhru domácích Jiří Brodek, který zaznamenal celkově pět bodů za dva góly a tři asistence.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 11.kolo pá 18.10.17:00
HC Litomyšl
6:5(2:4, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Brodek (Topolanský, Stodůlka), 19. Stodůlka (Žídek, Brodek), 31. Žídek (Brodek, Bechný), 40. Stodůlka (Topolanský, Žídek), 42. Topolanský (Brodek, Bechný), 60. Brodek – 4. Bláha (Sajdl), 12. Jakubec (Voříšek), 17. Večeřa (Voříšek, Bláha), 18. Večeřa (Jakubec), 36. Jakubec (Bláha, Večeřa). Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý M, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5, 6:5.
HC RT TORAX Poruba: Dolíška – Macurák, Mrozek, Bechný, Pitucha, Topolanský, Zajíc – Žídek, Stodůlka, Brodek, Barčák, Benka-Rybár, Rambousek, Morávek, Anlauf, Pavlík, Hlavatý
HC Litomyšl: Batěk – Drbal, Lipenský, Fila, Myška, Novotný, Bláha – Voříšek, Sajdl, Hricuš, Jakubec, Adámek, Edl, Háněl, Večeřa, Vytlačil

Do první třetiny vkročili lépe domácí, kteří díky neúprosnému tlaku nedávali Litomyšli doslova ani nadechnout. Po skvělém úvodu však přišla paradoxně vedoucí branka hostů. Litomyšl poslal do vedení Ondřej Bláha. Za necelé tři minuty za Porubu vyrovnal Jiří Brodek. Následovala část, kdy na ledě začali kralovat hosté. Litomyšl do vedení poslal Tadeáš Jakubec, aby následně navýšil Martin Večeřa. Za necelou minutu svítilo na světelné tabuli 1:4, když se podruhé v zápase trefil Martin Večeřa. Před druhou třetinou ještě snížil stav Daniel Stodůlka.

Začátek další periody jasně patřil Porubským, ale snižující gól jaksi nemohl přijít. V druhé polovině třetiny se už ale RT TORAX radoval. Na rozdíl jediné branky totiž snížil Jan Žídek. Jenže inkasovaná branka hosty spíš nakopla, a tak za Litomyšl navýšil také dvoubrankový Tadeáš Jakubec, který si připsal třetí bod v utkání. Už všechno nasvědčovalo tomu, že bude muset domácí Poruba v poslední třetině dohánět ztrátu dvou branek. Ale přesně sekundu před koncem periody snížil svým druhým gólem Daniel Stodůlka a Porubští šli do poslední části s jednogólovým mankem.

Poslední třetina sotva začala a stav utkání se zase měnil. Za Porubu vyrovnal Lukáš Topolanský. Na straně domácích najednou panovala pohoda. Najednou se nikam nespěchalo a hrál se takový opatrný hokej. Obě mužstva hodně dobře věděla, že může rozhodnout jediná branka. Hra plynula nahoru a dolů a převážně se hrálo ve středním pásmu. Když už se všechno schylovalo k prodloužení, tak najednou porubští fanoušci vykřikli gól. Osm sekund před koncem z jemného nahození přisoudil Porubě tři body také dvougólový Jiří Brodek.