Porubští junioři přetlačili šumperské Draky a připsali si první výhru v přípravě

11.09.2020, Patrik Rošič

V posledním domácím utkání letošní přípravy vyzvali Porubští Draky z Šumperku. Hosté přijeli v oslabené sestavě, a tak měli domácí jedinečnou možnost vyhrát poprvé v přípravě. To se i stalo! Poruba na začátku druhé části vsítila dva rychle góly, což zápas v podstatě rozhodlo. HC RT TORAX tak oplatil Drakům prohru z šumperského ledu. Jak hodnotí juniorskou přípravu trenér Tomáš Sršeň? Dočtete se v ohlasech.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 11.9.17:15
HK Mladí Draci Šumperk
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Häring (Benka-Rybár), 22. Chovanec (Bořuta), 58. Pachula (Halata) – 53. Havel (Šembera). Rozhodčí: Rimmel – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 2:6. Bez využití:. Diváci: 30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas – Lhotský, Kac. Macias, Pachula, Debnár, Topolanský, Černý, Pitucha, Mrozek – Ślusarczyk, Halata, Barčák, Chovanec, Pavlík, Bořuta, Benka-Rybár, Morávek, Urbančík, Zelinka, Häring, Prokeš
HK Mladí Draci Šumperk: Kaplan – Štrbík, Koutecký, Holub, Plhal, Cekr, Netolický – Šembera, Kavan, Kesler, Minařík, Polách, Havel, Fibigr, Rusina, Diviš, Ruda

V první třetině šlo vidět mnoho šancí na obou dvou stranách, ale ani jede celek je neproměnil v úvodní branku. Do druhé části se šlo tedy za bezbrankového stavu. Z kraje následující tercie dokázali domácí vsítit dva rychlé góly. Nejprve rozjásal porubskou střídačku Daniel Häring, aby vzápětí navýšil na 2:0 Pavel Chovanec. V prostřední periodě jsme už gól neviděli a po úpravě ledové plochy následovala třetina poslední. Tu střelecky otevřel hostující útočník Havel a bylo to 2:1. Porubští si ale závěr pohlídali a přibližně dvě minuty před koncem pečetil výhru domácích Daniel Pachula.

K poslednímu přípravnému utkání pojedou junioři na led Studénky, kde vyzvou A-tým, který hraje Moravskoslezskou krajskou ligu. První domácí ligové utkání odehrají Porubští v neděli 20. září, kdy v RT TORAX ARENĚ od 13:30 vyzvou opět šumperské Draky.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že pro naše mužstvo bylo velice důležité, že se nám rozšířil kádr. Z dorostu k nám přišlo docela dost hráčů a máme tady dost mladých, perspektivních hráčů, takže se zvedla konkurence. Kluci v letní přípravě pracovali na sto procent a doufám, že to tak bude dál. Co se týče zápasů, první dva jsme prohráli a dnes se nám podařilo zvítězit a věřím, že to kluky zvedne. Nás trenéry teď čeká těžký úkol, a to zúžit kádr, jelikož všichni hrají na své maximum. Bohužel pro někoho výběr nevyjde, ale neznamená to, že když někdo půjde na střídavý start nebo na hostování, že s ním končíme. Samozřejmě dostanou v sezóně šanci i hráči, kteří budou momentálně mimo a myslím si, že s týmem jsme zatím spokojeni.