Porubští hokejisté si v poklidném utkání hladce poradili s Frýdkem-Místkem

19.02.2014, Lukáš Bajgar

Předposlední kolo základní části východní skupiny druhé ligy svedlo dva neústupné rivaly – domácí Frýdek-Místek a hosty z Poruby. Oba celky mají již své pozice zaručené a očekávání spíše klidného mače se naplnila. Poruba byla od prvních minut aktivnějším a lepším týmem a již od sedmé minuty vedla zásluhou trefy Petra Seidlera, vedení navýšil v prostředním dějství zkušený kapitán Miroslav Javín a zdálo se, že zápas se v poklidu dohraje. Frýdecký Gogolka však zařídil svou korekcí skóre menší drama, jenže nejprve teč Zubera a následně Kilnarova trefa do černého ze samotného konce klání dodaly porubským hokejistům potřebný klid. Tým trenéra Tomáše Sršně zvítězil už potřetí v řadě, tentokrát zdolal Frýdek-Místek 4:1.

2. liga - skupina Východ - 43.kolo st 19.2.18:00
HC Frýdek-Místek
1:4(0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 39. Gogolka – 7. Seidler (Zachar, Krayzel), 31. Javín (Vaněk), 48. Prokop (Javín), 57. Kilnar (Vrána, Prokop). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 8:4, navíc Podešva a Ovšák (FRM) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC Frýdek-Místek: Kubáň – Podešva, Čintala, Ovšák, Měkýš, Gajda, Gogolka, Vacula, Stránský, Kopún, Mach, Mamula, J.Sluštík, O.Sluštík, Slovák, Krutil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Wolf – Krayzel, Vaněk, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber, Kilnar.

Nakonec pouhých 63 nejvěrnějších diváků dorazilo na druholigové derby mezi Frýdkem-Místkem a Porubou, zbytek před televizními obrazovkami polykal vcelku hořkou pilulku v podobě čtvrtfinálového vyřazení českého národního týmu na olympijském turnaji v Soči. Ti, co při středečním podvečeru zavítali na porubský zimák, viděli od úvodních minut porubskou převahu. Ta byla poměrně brzy korunována i úvodní trefou zápasu.

Na konci nenápadné porubské akce stál Petr Seidler, jenž poprvé prostřelil Kubáně. Ačkoliv byl RT TORAX častěji na puku, do šancí se prakticky nedostával. Úvodní dějství se dohrávalo v poklidném duchu a proto nebylo žádným překvapením, že šel favorit do kabin za nejtěsnějšího možného náskoku. Na další trefu si museli fanoušci počkat až přesně do poloviny střetnutí.

Frýdečtí hokejisté přidali na důrazu, za což zaplatili druhým inkasovaným gólem. Při sérii tří početních výhod v řadě totiž zamířil přesně kapitán Miroslav Javín. Když už se zdálo, že si Sršňova parta odnese do třetí třetiny pohodlný dvougólový náskok, přišlo snížení. Z prostřední dvacetiminutovky chybělo ukrojit šestašedesát sekund, když nadvakrát poslal touš za Tihláře Jaromír Gogolka.

Frýdečtí rázem ucítili šanci, ale tu jim definitivně sebrala šikovná teč Vlastimila Zubera, který lehce vložil hůl do Javínovy střílené přihrávky, rozhodčí však nic nepostřehli a připsali branku Lukáši Prokopovi. V závěru ještě druhý tým tabulky dostal šanci zahrát si přesilovku pět na tři, kterou dokázal zkušeně využít. Na konci rychlé akce stál Aleš Kilnar. Poruba vyhrála potřetí za sebou a před play off se dostává do skvělé formy!

Ostatní výsledky 43. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 2:5
HC Lvi Břeclav – HC Orlová 7:0
HC Bobři Valašské Meziříčí – SHK Hodonín 3:5
LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín 7:4

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Zápas měl pro nás nesmírnou hodnotu, hráli jsme s týmem ze špice tabulky a my se musíme připravit na to, že Prostějov bude minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel byla Poruba jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrála.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Určitě jsme podali solidní výkon, utkání jsme měli pod kontrolou, navíc jsme dali čtyři góly. Martina Bučka bolí po zákroku u hrazení trochu hlava, ale věříme, že se do rána z toho vyspí. Věřím, že bude v pořádku, potřebujeme každého hráče, neboť by to byl docela problém, kdyby se před play-off zranil.