Porubě v novojičínské mlze zvlhl prach a nenavázala na domácí exhibici

11.11.2015, René Chyla

Svěřenci Aleše Flašara na svého soka ve středečním utkání doslova vletěli a úvodní tlak dokázali přetavit ve vedoucí branku. Na tu dokázal RT TORAX reagovat až ve druhé třetině, kdy vypálil od modré Martin Buček, jehož pumelici ještě dokázal tečovat Marek Sedlář. Domácí ale i přesto šli do kabin s jednobrankovým vedením, jelikož novojičínský Gebauer přidal svůj druhý gól v utkání z trestného střílení. Nový Jičín pak v poslední dvacetiminutovce využil dne otevřených dveří v hostující obraně, navýšil svůj náskok, na který už RT TORAX odpověď nenašel a po nevýrazném výkonu padl 2:5.

2. liga - skupina Východ - 18.kolo st 11.11.18:00
Ďáblové Nový Jičín
5:2(1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Gebauer (Zdeněk, Kratochvíl), 39. Gebauer (TS), 48. Zdeněk (Flašar, Gebauer), 53. Ižacký (Zdeněk, Cabák), 60. Haloda – 26. Sedlář (Buček), 55. Vajda (Seidler). Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Goňa. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 305. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Ďáblové Nový Jičín: Iláš – Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Andrýsek, Haloda, Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Kratochvíl, Macháček, Málek, Ižacký, Novotný, Uhlár
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Ostrčil, Buček, Malý, Ovšák, Vajda, – Stejskal, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vaněk, Gelnar, Bednář, Ballner, Seidler

Do středečního souboje mezi Novým Jičínem a Porubou vstoupili o něco aktivněji domácí hokejisté, kteří prověřili pozornost Radka Tihláře z hole Martina Kabeláče či Jiřího Zdeňka. Ti nakonec ale přeci jen udeřili. Na konci šesté minuty nahrával Zdeněk z ostrého úhlu přes brankoviště Robinu Gebauerovi, jenž stál osamocený u protější tyčky a neměl problém zamést kotouč pod přesouvajícího se porubského gólmana – 1:0. V další obrovské šanci se ocitl Jiří Zdeněk, který se vymkl kontrole porubské defenzívě na modré čáře. Ten ale svůj samostatný únik nedokázal patřičně zakončit. Poté to zkoušel z dobré pozice na pravém kruhu i Martin Kabeláč, ale i jeho pokus lapila mrštná lapačka Radka Tihláře.

Pozornost Davida Iláše prověřila až ostrá střela Radima Ostrčila z prostoru mezi kruhy, novojičínský gólman ale s jeho pokusem neměl sebemenší problémy. Navýšit vedení na porubské straně mohl po Škumátově přesné přihrávce David Mikšan, v pádu ale u pravé tyčky nezvládl usměrnit puk za Tihlářova záda. Další střelu novojičínského střelce zase perfektně zlikvidoval ve dvojnásobném oslabení Marek Slavík. Jasný gól Jakuba Ižackého, jenž pálil z bezprostřední blízkosti do prázdné branky, znovu zastavila Tihlářova lapačka. Porubský gólman poté znovu o pár sekund později čaroval proti Jiřímu Zdeňkovi. Davidu Ilášovi poté propadla pod vyrážečkou střela Aleše Kilnara, David Hoďa ale vyškrábl puk z brankové čáry.

Úvod prostřední dvacetiminutovky patřil znovu domácím, do největší šance se ale paradoxně dostali Porubští. Konkrétně Ballnerova formace, která mohla srovnat krok z přečíslení tři na jednoho, ovšem nestalo se tak. Ta ale nakonec stejně o pár chvil později vyrovnala. Ve dvacáté šesté minutě napřáhl na modré čáře Martin Buček, jehož střela byla ještě tečovaná před brankovištěm Markem Sedlářem, jenž usměrnil černý kus pryže nad levý beton – 1:1. Poruba se srovnávací trefou osmělila a začínala pomalu přebírat otěže zápasu. Nový Jičín se dostal do tlaku až během přesilovky. V ní se ale znovu zaskvěl Radek Tihlář. Proti mužstvu HC RT TORAX Poruba 2011 bylo ještě v závěru nařízeno trestné střílení, kde si Robin Gebauer rozpohyboval porubského gólmana a pohodlně zakončil k levé tyči – 2:1.

Nový Jičín se s těsným vedením nechtěl smířit a brankář Poruby byl znovu pod palbou. Jeho bránu nejvíce ohrozili David Mikšan s Jiřím Zdeňkem. Ten se pak v oslabení uvolnil a postupoval naprosto sám na Tihlářovu svatyni. V nájezdu si však domácí útočník počínal velmi zkušeně a zavěsil nekompromisně nad Tihlářovu lapačku – 3:1. Domácí ale udeřili o pár minut později znovu. Jiří Zdeněk nahrával z levé strany najíždějícímu Jakubu Ižackému, který napálil puk do poloodkryté branky – 4:1. Šest minut před koncem ale hostům svitla jiskra naděje. David Iláš po vyjetí z branky chyboval, čímž namazal Davidu Vajovi, jehož střela z pravého kruhu zaplachtila k pravé tyči – 4:2. Emoce narůstaly a Martin Kabeláč po chvíli tvrdě za hranicí pravidel sestřelil ve středním pásmu Jana Chaloupku. Hlavní sudí ale zůstal v klidu. 145 vteřin před koncem sáhl Tomáš Sršeň ke hře bez gólmana. Marek Slavík poté půl minuty hrubě podcenil vyhození Marka Halody, který tak zpečetil výhru domácích – 5:2.