Poruba zůstává poprvé bez bodu, po hororové poslední části slaví tři body Litoměřice

22.09.2018, René Chyla

Poruba měla zápas šestého kola proti Litoměřicím skvěle rozehraný, v utkání třikrát vedla, nakonec nemá ale nic. HC RT TORAX vedl ještě na začátku třetí třetiny 4:2, dvě minuty před koncem dokonce ještě o gól, pak ale srovnal čtyřbodový Jan Kloz a nedisciplinovanost v závěru rozhodla o třech bodech pro Litoměřice, které trefil v čase 59:46 Aleš Pavlas. Poruba tak poprvé prohrála před vlastním publikem a vůbec poprvé v základní hrací době.

CHANCE LIGA - 6.kolo so 22.9.17:00
HC Stadion Litoměřice
4:5(1:0, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Hudeček (Káňa J., Illéš), 26. Baláž (Toman), 32. Baláž (Toman), 37. Jankovský (Zdeněk, Jáchym) – 21. Korkiakoski (Kloz), 31. Kloz (Pavlas, Korkiakoski), 44. Kadlec (Kloz), 58. Kloz (Kadlec), 60. Pavlas (Korkiakoski, Voženílek). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Bubela, Poruba. Vyloučení: 5:4, navíc Dundáček (POR) 10 min. OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Střely na branku: 40:33 (11:12, 17:8, 12:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dundáček, Ovčačík, Krenželok, Gazda, Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Jankovský, Jáchym, Zdeněk – Fojtík, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender / Häring
HC Stadion Litoměřice: Michajlov (33. Král) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Kvasnička – Dvořák, Korkiakoski, Kloz – Kadlec, Voženílek, Válek – Kusý, Rousek, Flynn – Pour, Havelka, Jirásek.

Jan Kloz (LTM) (2+2)
Marcus Korkiakoski (LTM) (1+3)
Jozef Baláž (POR) (2+0)

Hudeček poslal lídra do vedení, tutovku Voženílka zachránil Kůdela

Porubští hokejisté začali duel s Litoměřicemi o něco lépe, když se povedenou střelou prezentoval Jan Hudeček, první střela ale mířila jen těsně vedle brány Martina Michajlova. Ve čtvrté minutě se však už Jan Hudeček dočkal, jelikož v předbrankovém prostoru zužitkoval nahození zprava od Jana Káni a střelou pod přesouvajícího gólmana poslal domácí do vedení – 1:0. V jedenácté minutě se pak do dobré pozice dostal Vojtěch Tomi, tu však chtěl ještě vylepšit nahrávkou na Josefa Fojtíka, nicméně přihrávka přesné parametry neměla, a tak HC RT TORAX své vedení nenavýšil. O chvíli později zahrozili Kališníci, konkrétně hledal Martin Kadlec před prázdnou klecí volného Daniela Voženílka, jehož ale vychytal na poslední chvíli skvěle přesunutý Hynek Kůdela.

Korkiakoskisova sprcha, ťukes Tomana s Balážem a Zdeňkovy úniky

Začátek druhé třetiny byl parádním startem pro hosty, kteří už po 21 sekundách vyrovnali. Jan Kloz vyslal z levého kruhu parádní pas před branku na Marcuse Korkiakoskise, který si povodil porubského brankáře a lehce srovnal krok – 1:1. Za pět minut si ale Poruba vzala své vedení zpět. Jozef Baláž nahrával Radimu Tomanovi, ten kotouč vrátil a poté už prvně jmenovaný útočník k tyči nedovolil litoměřický obrat – 2:1. Ve 29. minutě měli hosté příležitost na vyrovnání v přesilovce, nicméně dvakrát během jedné početní nevýhody upláchl Jiří Zdeněk, kterého nejprve zastavil obránce hostů, pak ale až tyč Michajlovovy klece.

Kloz využil „nepovedenou“ přesilovku, poté řádil znovu Baláž

To však Stadion nemuselo vůbec mrzet, jelikož i přesto byla přesilovka nakonec využita. Střela Aleše Pavlase byla sice zastavena betonem, na dorážku Jana Kloze už ale porubský brankář nezareagoval – 2:2. Za minutu však znovu vedli domácí. V přečíslení sice Radim Toman neuspěl, pohotová dorážka Jozefa Baláže už ale úrodu sklidila – 3:2. V čase 32:24 došlo na střídání brankářů v litoměřickém poli. Martina Michajlovova nahradil Tomáš Král, který měl držet nadále hostující naděje nad vodou. To se dařilo po čtyři minuty, dokud nedostal chuť Václav Jankovský, který pálil do prázdné po střele i neúspěšné dorážce Jiřího Zdeňka z pravé strany – 4:2.

Litoměřický obrat z propadliště dějin

Porubské tempo se v úvodu poslední třetiny mírně otupilo dvěma oslabeními, a ač to první HC RT TORAX přežil bez újmy, to druhé již nikoliv. V čase 44:00 našel Jan Kloz parádně najíždějícího na ose hřiště Martine Kadlece, který tečoval za bezmocného Hynka Kůdelu – 4:3. Litoměřice se však k vyrovnávacímu tlaku nedostávaly, dvě a půl minuty před koncem si vybraly ještě oddechový čas, který nakonec přinesl hostům ze severozápadu Čech úspěch. Dvě a půl minuty před koncem Martin Kadlec vyhledal před brankou Jana Kloze, který bombou pod víko srovnal – 4:4. To ale stále nebylo vše. Po faulu Filipa Dundáčka hráli domácí v oslabení, na což také tvrdě doplatili. Ve zmatku v předbrankovém prostoru se zorientoval Aleš Pavlas, jenž rozpoutal radost litoměřických hokejistů – 4:5.

Vsetínvs.Třebíč4:3

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011):Z naší strany to nebyl vůbec dobrý výkon. To co se ale dělo v poslední třetině, to bylo naprosto tragické. Nebyla tam z naší strany žádná disciplína. Jsem strašně naštvaný. Tolik faulů, co udělali obránci i přes to, že věděli, že Ctirad (Ovčačík – pozn. red.) vypadl ze hry kvůli zdravotním problémům, to prostě není normální. Vrcholem všeho potom bylo to, že hráči v závěru vůbec neposlouchali pokyny trenéra a hráli si to, jak sami uznali za vhodné. Jsem strašně rozhořčen. Zítra to s nimi ještě bude mít dohru. Musíme jít hodně rychle na zem a vrátit se k našemu bojovnému týmovému výkonu.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):Toto utkání jsme otočili v závěru, trošku se k nám přiklonilo i štěstí. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme byli po celý zápas lepší a tři body máme naprosto zaslouženě. Ten výsledek dlouho vypadal tak jak vypadal hlavně proto, že byli domácí hodně produktivní. Přiznávám, že v okamžiku našeho srovnání na 2:2 jsme se na chvíli zbláznili a začali hrát takový „hurá hokej“ a domácí nám odskočili. My ale stále díky našemu výkonu věřili, že to otočíme. To se nakonec také potvrdilo.