Poruba ztratila dvoubrankový náskok a potřetí v sezóně Havířovu těsně podlehla

11.12.2012, Adam Bagar

Po dvou výhrách nad Vsetínem přivítal netradičně již v úterý RT TORAX silný výběr Havířova. Poruba si dokázala vytvořit dvoubrankový náskok po trefách Lukáše Pijáka a Martina Bučka a zdálo se, že směřuje za vítězstvím. Ovšem AZet se nevzdal a ještě ve druhé periodě snížil. V závěrečné části pak potrestal porubskou nedisciplinovanost dvěma využitými přesilovkami. V emotivním závěru už se výsledek nezměnil a Poruba tak po bojovném výkonu podlehla Havířovu potřetí v sezóně těsně 2:3. V dalším utkání se svěřenci trenéra Sršně představí na půdě Nového Jičína.

2. liga - skupina Východ - 24.kolo út 11.12.18:00
2:3(1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Piják (Holuša, Hašek), 22. Buček (Vychodil) - 35. Kanko (Kolařík, Hegegy), 53. Najdek (Prokop P., Rimmel), 53. Kanko (Prokop P., Najdek). Rozhodčí: Fiala – Vengřín R., Rožánek. Vyloučení: 6:3, navíc Sedlář (POR) 10 min. OT [NESP], Krayzel (POR) OK [NESP] a Najdek (HAV) 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 407. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Šindelář, Hruzík, Vychodil, Prokop L., Slavík, Zientek L., Mládenka – Chaloupka, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Hašek, Holuša, Piják – Sedlář, Vrána, Galajda.
AZ Heimstaden Havířov: Matoušek – Prokop P., Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek M., Graca, Jonáš – Daneček J., Najdek, Sztefek – Kolařík, Pechanec, Kanko – Klimša, Potočný, Stránský – Pavlas.

Netradičně v úterý odehrála Poruba derby s vedoucím Havířovem. Po opatrném začátku se postupem času začala projevovat kvalita na straně AZetu. Vedoucí celek tabulky ovšem spaloval jednu šanci za druhou. Tihlářovu klec nejprve přestřelil Sztefek a o chvíli později domácí gólman vychytal i nadvakrát osamoceného Petra Prokopa.

V závěru třetiny se tak vedení ujala bojující Poruba. Holuša poslal puk před branku na úplně volného juniora Lukáše Pijáka a ten střelou z první překonal bezmocného Matouška a zažil parádní premiéru v A-týmu. Radost však domácím hokejistům nemusela vydržet dlouho, když se do samostatného úniku dostal obránce Hegegy. Svou šanci nezakončil optimálně a do šaten se odcházelo za stavu 1:0.

Další šok přišel pro favorita hned v úvodu druhé části hry. Vychodilovo nahození se odrazilo přesně do brankoviště dezorientovaného Matouška, kde operoval Martin Buček a do prázdného prostoru v horní části svatyně se nemýlil. Snížení mohlo přijít po akci Kolaříka s Pechancem, ale to by nesměl stát v porubské brance neprůstřelný Tihlář. V další šanci napálil v přesilové hře Sztefek pouze horní tyč.

Na druhé straně zahrozil svou tvrdou střelou Hruzík a po drzém průniku před Matouška se neradoval ani Galajda. Havířov to dokázal potrestat a v přečíslení se trefil rychlou střelou k tyči agilní Petr Kanko. Zpět na dva góly mohl RT TORAX odskočit v přesilovce. Nejprve Seidler nepřekonal ležícího Matouška a následně Buček nastřelil břevno. Další gól již nepadl a spokojenější mohla být i po čtyřiceti minutách hry Poruba.

Porubští nadále dobře bruslili a třetí část sehráli zpočátku takticky velmi dobře a Havířov, který zlepšil pohyb, prakticky do ničeho nepouštěli. Až zbytečné fauly daly hostům obrovskou příležitost ke srovnání. Přesilovku čtyři na tři samozřejmě dokázal AZet bleskově zužitkovat. Petr Prokop střílel z vrcholu pravého kruhu, ale ještě stačil jeho pokus před Tihlářem tečovat Robert Najdek.

Neuběhla ani minuta a Havířov se radoval již potřetí, když využil i klasickou početní výhodu. Kotouč se dostal před branku na volného Petra Kanka a ten se prezentoval nechytatelnou bekhendovou střelou. V závěru se ještě domácí pokusili o hru bez brankáře, ale opět ztroskotali na nedisciplinovanosti. V přesilovce mohl rozhodnout Rimmel, ovšem rozezvonil jen spojnici tyčí. V emotivním závěru ještě padla řada trestů, ale výsledek se již nezměnil. Poruba podlehla Havířovu potřetí v sezóně a opět 2:3.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme sehráli povedené utkání a po jednoduchých akcích jsme se dostali do dvoubrankového náskoku. Bohužel ve třetí třetině jsme vypadli z rytmu díky oslabením a inkasovali jsme z toho dvě branky. Tak zkušený mančaft jako Havířov toho dokáže samozřejmě využít. Je to pro nás takové ponaučení do dalších zápasů. Musíme nadále bojovat, stejně jako v posledních třech utkáních.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. V první třetině jsme měli více šancí, ale Poruba vytěžila z minima maximum. Pak jsme dostali takový nešťastný gól, každopádně jsme nehráli jako v předchozích zápasech. Mančaft nakonec ukázal svou nesmírnou vůli, když otočil výsledek z 2:0 na 2:3. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to zvrátíme, využili jsme dvě přesilovky a to se počítá.