Poruba vyhrála pošesté v řadě, v infarktovém závěru rozhodl dvoubrankový Ballner

26.10.2016, René Chyla

Porubští hokejisté nezačali zrovna podle svých představ a už od šesté minuty prohrávali. Po několika neproměněných brejcích Draků se však nadechla i Sršňova parta, která třemi brankami do první pauzy stav otočila. Šumperk dotahoval a při závěrečném power-play dokonce sahal po smazání tříbrankového manka a vyrovnání, nicméně čtyřiadvacet sekund před koncem se k puku dostal David Ballner, který svou druhou trefou v zápase srazil Drakům vaz a prodloužil vítězné tažení Porubských.

2. liga - skupina Východ - 13 st 26.10.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
Branky a nahrávky: 12. Zachar (Tichý, Kafka), 17. Rudl (Piecha), 18. Kafka (Ballner), 31. Ballner (Zachar, Puzič), 42. Adamík (Vaněk), 50. Seidler (Tomčák, Bail), 60. Ballner – 6. Vymazal (Vachutka, Matějka), 22. Sedláček (Ostřanský, Pavlovský), 32. Janota (Pavlovský), 55. Matějka (Sedlák, Vymazal), 57. Vachutka (Sedlák). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:5, navíc Janota (ŠUM) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 485. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:5, 7:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Flašar, Puškár, Bail, Tichý, Adamík, Puzič, Rudl – Slováček, Piecha, Sedlář – Kafka, Zachar, Ballner – Seidler, Tomčák, Vaněk – Orság, Kuťák, Smrčka
DRACI PARS ŠUMPERK: Zavadil (od 17. Svoboda) – Drtil, Sedlák, Janota, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Fischer, Langr

Hvězdy zápasu

Daniel Vachutka (ŠUM) (1+1)
David Ballner (POR) (2+1)
Michal Vymazal (ŠUM) (1+1)

Drtivý nástup Šumperka

Draci mohli jít už ve třetí minutě do vedení. Daniel Vachutka našel před Čechem volného Jana Matějku, ten ale porubského gólmana trefil pouze do hrudi. Šumperk tak otevřel skóre o tři minuty později. Hosté se znovu dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy Daniel Vachutka nahrával od levého mantinelu u modré čáry Michala Vymazala, který dělovkou vymetl levý horní růžek porubské klece – 0:1. Stejná dvojice pak dělala obrovské problémy o další dvě minuty později, kdy Daniel Vachutka pálil z předbrankového prostoru už do prázdné branky, Jakub Čech ale překazil útočníkovu radost vytáhnutím své lapačky. RT TORAX pak udeřil jako blesk z čistého nebe.

Laciný obrat, střídání gólmanů a Kafkova střela do protipohybu

David Zachar klepl do odraženého puku v brankovišti a kotouč se lenivě dobelhal až za brankovou čáru – 1:1. Za pár vteřin už mohli Porubští dokonce vést, Jozefa Tomčáka ale bravurně zastavil Petr Zavadil. V sedmnácté minutě šli Ostravané do vedení z podobné situace jako u vyrovnávací branky. Dominik Rudl zkusil štěstí z levého kruhu a Zavadilovi prošel puk mezi betony – 2:1. To už bylo pro Aleše Flašara příliš a do šumperské kasy tak musel René Svoboda. Ten se ale nestihl ani zahřát a už lovil puk ze své sítě. Dominik Kafka se prodral za modrou čáru a střelou do protipohybu nachytal Svobodu u pravé tyče – 3:1.

Dotahování Draků

Draci pak snižovali krátce po přestávce. Milan Ostřanský nahrával před brankoviště Pavlu Sedláčkovi, který nedal Čechovi střelou k betonu žádnou šanci – 3:2. Za minutu poslal Jan Matějka kotouč na hůl osamoceného Daniela Vachutky, jenž ale v tutové šanci trefil pouze připraveného porubského gólmana. RT TORAX v polovině zápasu využil přesilovku a znovu tak svému soupeři odskočil. David Zachar se dostal do přečíslení, kde přenechal puk Davidu Ballnerovi, jenž se trefil pod Svobodovu lapačku – 4:2. Za minutu znovu Šumperk snížil. Michael Janota dostal mnoho prostoru na pravém kruhu a dělovkou zamířil o pravé šibenice – 4:3.

Pohodlné vedení vystřídal infarktový závěr

Porubští navýšili vedení z další přesilovky. Rostislav Vaněk přihrál na modrou Vojtěchu Adamíkovi, který zamířil přesně do pravého horního růžku – 5:3. Po další početní převaze udeřil RT TORAX opět. Petr Seidler dojel odraženou střelu Tomčáka a pohodlně uklidil puk k pravé tyči – 6:3. Za necelé dvě minuty mohli Draci odpovědět, domácímu brankáři už propadl puk za záda, na poslední chvíli jej však ještě stačil zalehnout. Hosté snižovali v 55. minutě. Tomáš Sedlák přihrával Janu Matějkovi, který už mířil do prázdné nad lapačku – 6:4. V čase 56:51 už to bylo jen o gól. Daniel Vachutka dostal puk naservírovaný před brankoviště, odkud propálil Čecha popáté – 6:5. O pár sekund později mohl srovnat Jan Matějka, z ostrého úhlu ale nastřelil pouze boční síťku. Definitivum tak padlo až při závěrečné power-play, kdy se puku ujal David Ballner, který v útočném pásmu od levého mantinelu trefil prázdnou branku – 7:5.

Ostatní zápasy 13. kola

Brnovs.Vsetín2:7
Nový Jičínvs.Opava4:2
Hodonínvs.Val.Meziříčí6:2

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme spokojeni se třemi body, které jsou opravdu zlaté, protože ten výkon z naší strany nebyl ideální. Byli jsme u všeho pozdě, jako bychom měli nohy z medu. Bylo až překvapivé, že jsme dávali pořád góly. Na druhou stranu soupeř neustále hrozil z rychlých brejků, ze kterých jsme dostali téměř všechny branky. Do Vsetína s tímto výkonem určitě jet nemůžeme a musíme se vrátit k tomu, co jsme předváděli v minulých zápasech.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): V tomto zápase jsme určitě měli na to, abychom získali minimálně bod. Když to řeknu v uvozovkách, tak Poruba proměnila téměř vše, na co sáhla. Na druhou stranu my jsme zase neproměnili své šance a domácí si to už v závěru pohlídali. Prohráli jsme se silným týmem, nicméně inkasovali jsme zbytečně moc laciných gólů a to se nesmí stávat. Určitě rozhodly naše neproměněné šance.

Tabulka po 13. kole

mužstvo zápasyskórebody